Geri Dön

‘Vaadim yok’

Galatasaray başkan adayı Adnan Polat, özel vaadinin olmadığını söyledi, “Ben 2 yıl sonra sorunlardan kurtulmuş, sıkıntılardan ders almış, iyi yönetilen bir kulüp vadediyorum” dedi

‘Vaadim yok’

Adnan Polat, hedeflerini anlattı, birçok konuda çarpıcı açıklamalar yaptı. Başkanlık görevini almasının ardından geçmişe dönük hiçbir muhasebe içine girmeyeceğini kaydeden Adnan Polat, “Beyaz sayfa açıp, Galatasaray’ı iyi yerlere nasıl getiririz, onun mücadelesini vereceğim. Kongre sonrası eski başkanlarımızı, fikir önderlerimizi, duayenlerimizi biraraya getirip bize yardımcı olmalarını isteyeceğiz” diye konuştu.
Mali sıkıntıların azalması yönünde önlerindeki en önemli adımın Seyrantepe olduğuna dikkat çeken Polat, “Loca ve VIP koltuklarına yoğun talep var. Önümüzdeki ikinci proje ise Sportif A.Ş. ile Futbol A.Ş’nin birleştirilmesidir. Gereken kaynağı yaratmaya çalışacağız. Miktar 65-75 milyon dolar arası. Bu kaynağın en büyük yeri de Riva’daki arazi olacak. Riva için 1-2 ciddi teklif var” dedi.

‘Aziz Yıldırım neler çekti’
Adnan Polat, başkan adaylarının seçim öncesi vaatlerde bulunduğunun belirtilmesi üzerine hiçbir vaadi bulunmadığını ifade ederek, “Ben 2 sene sonra konuştuğumuz bu konulardan kurtulmuş ve geçmişteki sıkıntılardan ders almış, iyi yönetilen bir kulüp vadediyorum. Şampiyonluk dışında hiçbir şeyi başarı olarak kabul etmeyiz” açıklamasını yaptı.
Fenerbahçe’nin performansını takdir ettiğini belirten Polat şöyle devam etti:
“Fenerbahçe’nin başında Aziz Yıldırım 10 yıldır var. İlk 4-5 senesindeki sıkıntıları hatırlamanızı istiyorum. Israrla projelerinin arkasında durdu, stadını yaptı, yapılanmayı sağladı ve mali yapısını düzeltti. Bunu bir senede yapmadılar. Şimdi 10 sene geriye gidin ve çektiğini düşünün Aziz Yıldırım’ın.”

Albayrak sürprizi 
Galatasaray’da başkanlığa adaylığını koyan Adnan Polat dün akşam Ritz Carlton Otel’de yaklaşık 1000 kişilik davetlinin katıldığı toplantıda listesini açıkladı. Polat, alkışlarla tek tek yönetimini tanıtırken liste şu isimlerden oluştu. Faruk Bil, Mehmet Helvacı, Işın Çelebi, Sinan Kılıç, Haldun Üstünel, Yiğit Şardan, Ali Haşhaş, Mümtaz Tahincioğlu, Murat Yalçındağ, Cemal Özgörkey, Ahmet Dedehayır, Metin Karakaya, Nejat Uygur, Tunca Hazinedaroğlu, Adil Emecan. Bu arada yönetime girmesi beklenen Abdurrahim Albayrak’ın liste dışı kalması sürpriz olarak değerlendirildi.

Fatih Terim: "Bana çok şey ifade eden rotasyon oldu"YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber