Geri Dön

Wings for Life World Run kayıtları devam ediyor

Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak için tüm dünyada aynı anda koşulacak Wings for Life World Run 2022 için kayıtlar devam ediyor. 8 Mayıs Pazar günü saat 14.00’te gerçekleştirilecek ‘Koşamayanlar için koş’ulacak etkinlikle binlerce kişi omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak için adım atacak.

Wings for Life World Run kayıtları devam ediyor

Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak amacıyla tüm dünyada aynı anda koşulacak Wings for Life World Run 2022, bu sene 8 Mayıs Pazar günü saat 14.00’te İzmir’de gerçekleştirilecek. Dünyanın birçok noktasında aynı anda yapılacak Wings for Life World Run’da bir kez daha omurilik felçliler için adımlar atılacak. Bu sene de İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile gerçekleştirilecek etkinliğin kayıtları devam ediyor

2014 yılından beri düzenlenen ve dünyanın en önemli iyilik koşularından biri olarak gösterilen Wings for Life World Run sayesinde şimdiye kadar omurilik felci araştırmaları için 33 milyon 300 bin Euro fon sağlandı. Geçtiğimiz yıllarda dünya genelinde 195 ülkede yaklaşık 925 bin kayıtlı koşucunun yer aldığı etkinlik sayesinde 59’u devam eden, 239 araştırma desteklendi.

Wings for Life Vakfı hakkında
Dünya çapında milyonlarca kişi çoğunlukla trafik ya da ev kazaları sonucu omurilik felci nedeniyle tekerlekli sandalyeye mahkûm oluyor. Tek hedefi omurilik felci araştırmalarını desteklemek olan Wings For Life, kâr amacı gütmeyen bir vakıf olarak 2005 yılından beri dünya çapında insanların hayatını değiştiren araştırma projelerine ve klinik çalışmalara fon sağlıyor. Wings for Life World Run kayıt ücretleri ile toplanan bağışların tamamı Wings For Life Vakfı’nın nihai hedefine ulaşmasına yardımcı oluyor.

Wings for Life World Run kayıtları devam ediyor

Nihat Kırmızı: "Galatasaray haksızlığa uğrarsa herkes bunun bedelini öder"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber