Geri Dön

Yeni jokerler Yasin ve Tarık

Galatasaray'da sağ ve sol bekin alternatif isimleri belirlendi.

Yeni jokerler Yasin ve Tarık

NEVZAT DİNDAR

Teknik Direktör Tudor, Asamoah transferinin son dakikada gerçekleşmemesi nedeniyle ihtiyaç halinde Yasin’i sağ bekte, Tarık’ı ise savunmanın solunda kullanmaya karar verdi. Sportif Direktör Cenk Ergün’le görüşen Hırvat hoca 8 Eylül’e kadar büyük bir fırsat çıkmaması halinde defansa takviye istemediğini bildirdi.
Galatasaray’da, Juventus’un son dakikada karar değiştirmesi yüzünden gerçekleşmeyen Asamoah transferinin ardından yeni bir yol haritası şekillendi. Buna göre Cim-Bom’da çok büyük bir sürpriz olmazsa beklere takviye yapılmayacak.
Teknik Direktör Igor Tudor, sağ bekte Yasin Öztekin’i, sol bekte ise Tarık Çamdal’ı alternatif isim olarak belirledi.
Hırvat teknik adama göre özellikle Yasin Öztekin sağ bekte Mariano’ya alternatif olabilir. Tudor önceki gün Eyüpspor ile oynanan hazırlık maçında Yasin’in bu bölgedeki performansına geçer not verdi.
Sarı-kırmızılı teknik adam, sol bek için ise 8 Eylül’e kadar çok büyük bir fırsat transferi olmadığı sürece Martin Linnes’in yeterli olduğunu Futbol Direktörü Cenk Ergün’e bildirdi. Geçen sezonun tamamında Eskişehirspor’da sol bek oynayan ve antrenmanlarda da hırslı bir görüntü çizen Tarık Çamdal’ın iyi bir yedek olabileceğini düşünen Tudor, genç oyuncunun takımda kalabileceğini ifade etti.
Asamoah defteri kapanmadı
Galatasaray’da Asamoah defteri tamamen kapanmadı. Sarı-kırmızılılar yaz döneminde kadrosuna katamadığı Ganalı futbolcuyla irtibatı kesmeme kararı aldı. Cim-Bom ara transfer döneminde Juventus’un izin vermemesi halinde yıldız futbolcuyu gelecek sezon bedelsiz olarak kadrosuna katacak.

Marek Hamsik: "Şehrin hedefinin şampiyonluk olduğunun farkındayım"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber