Geri Dön

Yeni Rivaldo

Beşiktaş'ın yeni yıldızı Anderson Talisca, müthiş sol ayağı ve yetenekleriyle Brezilyalı efsane Rivaldo'ya benzetiliyor.

Yeni Rivaldo

CELAL UMUT EREN

İngiliz Express gazetesinin, “Yeni Rivaldo” yakıştırması yaptığı genç oyuncuya, Bahia’da kendisini keşfeden eski hocası Newton Mota da övgü yağdırdı, “Tekniği ve şutları kusursuz. Rivaldo bir dünya şampiyonu ve bu karşılaştırma erken gibi. Ancak Talisca da benzer bir kariyer yakalarsa kimse şaşırmaz” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş’ta Jose Sosa’nın ayrılmasıyla Benfica’dan 2 yıllığına kiralanan Anderson Talisca şimdiden büyük heyecan yarattı. Henüz 22 yaşında olan Brezilyalı yıldızın potansiyeli ciddi anlamda dikkat çekiyor.

Benfica’ya transfer olduğu 2013 yılından önce Bahia’daki performansıyla sivrilen 1.91 boyundaki Talisca, Brezilya basınında manşetleri süslemişti. Sol ayağını çok iyi kullanması, oyun benzerlikleri ve şut yeteneği nedeniyle Talisca için İngiliz gazetesi Express’in tanıtımında “Yeni Rivaldo” yakıştırması yapılmıştı.

‘Herkes hayran’

Aynı dönemde Benfica’da Jorge Jesus ile ilk 8 maçında 9 gol attıktan sonra Radio ESPN’de gündemi oluşturan yetenekli oyuncu için kendisini keşfeden Newton Mota 2014 yılında detaylı bir analiz sunmuştu.

Brezilyalı yıldızın yeteneğinden bahseden Bahia’nın koordinatörü Mota, Yaya Toure benzetmesi de yaparak, “Portekiz’de herkes Talisca’ya bayılıyor. Rivaldo’dan çok bana Yaya Toure’yi andırıyor” ifadelerini kullanmıştı.

Büyük övgüler

Talisca’nın orta saha ve hücum hattındaki yeteneklerine de vurgu yapan Mota, “Tekniği, pas isabeti ve şutları kusursuz. İnsanların ona Rivaldo benzetmesi yapması tabii ki sol ayağı ve mesafe tanımadan attığı golleri. Rivaldo bir dünya şampiyonu ve bu karşılaştırma biraz erken gibi. Ancak Talisca da ileride benzer bir kariyer yakalarsa, kimse şaşırmaz” yorumunu yapmıştı.

Altay Teknik Direktörü Yücel İldiz: "Herkese, tüm Ege'ye geçmiş olsun."YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber