Geri Dön

Yılmaz Vural patladı! 'Kesin bu muhabbeti'

TFF 2. Lig ekibi Sakaryaspor'la adı anılan, stadyumda maç izleyen ve daha sonra İstanbul'a dönen Yılmaz Vural'ın yerine Marmara temsilcisi Tuncay Şanlı ile anlaştı. 69 yaşındaki teknik direktör çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Yılmaz Vural patladı! 'Kesin bu muhabbeti'

Sakaryaspor'la adı anılan Yılmaz Vural, TFF 2. Lig ekibinin Tuncay Şanlı'yla anlaşmasının ardından ilk kez konuştu. Yılmaz Vural, A Spor'a konuk olduğu yayında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Yılmaz Vural'ın açıklamalarından satır başları:

'Üzüldüm'

"Biz Adapazarlılar kendi konularımızı kendi aramızda çözeriz. Duyduğum bir şey var, üzüldüm. Herkes bir takım tutar, benim takımım Sakaryaspor'dur. Ben oraya bir kez gittim, sıfır kuruş aldım, kendi cebimden verdim."

Yılmaz Vural patladı Kesin bu muhabbeti

'2. Lig'den bir takımda çalışmak istemezdim'

"Milli takım, Fenerbahçe derken 2. Lig'den bir takımda çalışmak istemezdim. Küçümsemekten değil. Ekonomisi daha düzgün, imkanları daha iyi olan yelerde çalışalım. Antrenörlük hayatımızın sonlarına gelmek üzereyiz."

'Anlaşamamışız gibi sözler beni üzüyor'

"Maça gittik, 10-15 bin kişi vardı. Stadyuma girince yer yerinden oynadı. Bana bu kadar sevgi bahşeden, ait olduğum, büyüdüğüm, tuttuğum takım... Sanki ben para söylemişim de anlaşamamışız gibi sözler beni üzüyor. Başkanla konuştuk. Onlar kendi tasarruflarını kullanmışlar. Başkan bana 'Seni arayacağım' dedi. Arabayla İstanbul'a dönüyordum. İrtibat kuramadık herhalde."

Yılmaz Vural patladı Kesin bu muhabbeti

'Kesin bu muhabbeti'

"Tuncay Şanlı geldi. Tuncay'a yakışır. Daha mutluyum. O da bir imkan yakaladı. Genç bir kardeşimiz. Sakaryaspor'un başına geçti. Çok konuşup da kulübün gidişatını etkilemek istemem. Tuncay Şanlı benim kardeşimdir. Sakaryaspor olduğu yerde inan gerisi teferruattır. Para falan böyle bir şey yok. Sevginin parayla ölçülecek tarafı yok. Sakarya'yı benim dedelerim kurmuş. O kadar yerlisiyiz biz. Bu sevginin karşılığında para konuşulması falan beni üzer. Kesin bu muhabbeti."

Yılmaz Vural patladı Kesin bu muhabbeti

BAŞKAN CUMHUR GENÇ YANIT VERDİ: 5 MİLYON TL İSTEDİ

TFF 2. Lig ekiplerinden Sakaryaspor Başkanı Cumhur Genç, Yılmaz Vural'ın açıklamalarının ardından sosyal medya paylaşımıyla deneyimli teknik adama cevap verdi.

Cumhur Genç yaptığı paylaşımda Yılmaz Vural'ın kendilerinden talep ettiği teklifi açıklarken, "Diyarbekirspor maçından bir gün önce Sn. Yılmaz Vural'ı arayıp, Diyarbekirspor maçına davet ettim. Maçtan sonra kulüp binamızda, Sn. Yılmaz Vural, avukatı, Başkanvekilimiz Mücahit Hünerlice ve ben bir araya gelerek görüşme sağladık. Sn. Yılmaz Vural sezon sonuna kadar 2 milyon TL peşin, 2 milyon TL şampiyonluk primi, yardımcıları için peşinat, maaş ve şampiyonluk primleri dahil kalan 6 maç için toplamda 5 milyon TL'yi kulübümüzden talep etmiştir. Ben de kendisine istişare yapıp döneceğimizi ilettim. 30 dakika sonra Sn. Yılmaz Vural ile beraber görüşmeye gelen Tuncay Karartı'yı, yöneticimiz Melih Dalkılıç arayarak böyle bir bütçemiz olmadığını belirterek teşekkür etti" sözlerini kullandı.

Yılmaz Vural patladı Kesin bu muhabbeti

Riyad Mahrez’in Man City formasıyla en klas anları

YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber