Geri Dön

Yusuf Günay: "Şampiyonluk artık son kulvarda"

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Yusuf Günay açıklamalarda bulundu. Her gün en az 2-3 saat video konferansla toplantı yaptıklarını söyleyen Yusuf Günay şampiyonlukla ilgili önemli ifadeler kullandı. Öte yandan Günay, Kadıköy'deki Fenerbahçe galibiyetiyle ilgili konuştu.

Yusuf Günay: "Şampiyonluk artık son kulvarda"

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, Trt Spor canlı yayınında soruları yanıtladı

"O zaman içimize kurt düşmüştü"
8 Mart'ta maç için Sivas'a gitmiştik. Uçağın İngiltere'den geldiğini söylediler. O zaman içimize kurt düşmüştü. Abdurrahim Bey ve Fatih hocamızda pozitif çıkınca ben de test yaptırmaya karar verdim. Ve sonuç pozitif geldi. İnsanımız, başkasının hayatını kurtarmak için kendi hayatını seve seve tehlikeye atabiliyor. Dünyada böyle bir millet yok. Bu milletin bir parçası olduğum için son derece mutluyum.

"'Galatasaray bu maçı seyircisiz oynamak istemiyor' diye yorumladı"
Beşiktaş maçı öncesinde aslında maçların oynanması düşünülüyordu. Biz de ona göre tedbirlerimizi aldık. Perşembe günü seyircisiz oynanmasına karar verildi. Biz kulüp olarak buna karşıydık. Madem bu salgın yaygınlaştı. Biz Avrupa’nın düştüğü hataya düşmeyelim dedik. Yine bir maç için görev yapan bin kişiye yakın insan oluyor. İnsanlar, 'Galatasaray bu maçı seyircisiz oynamak istemiyor' diye yorumladı ve bizi yanlış anladı.

Dünya tarihinde insanoğlu pek çok salgın geçirmiş. Ancak bu bütün dünyayı aynı anda etkileyip, herkesi evde bırakan ilk salgın... Bu yüzden herkesin kurallara uyması gerekir.

Ülkemizde dayanışma çok ön planda. Sağlık sistemimiz gayet yerinde... Çok şükür batı ülkelerinde yaşanan sıkıntıları çekmedik. Başta doktorlarımız olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Onları ne kadar kutlasak azdır.

"Her gün en az 2-3 saat video konferansla toplantılar yapıyoruz"
Futbol kulüplerini ekonomik olarak çok derinden etkileyen bir durumla karşı karşıyayız. FIFA, aldığı bir kararla koronavirüs pandemisini olağanüstü bir hal olarak kabul etti. Neredeyse her gün en az 2-3 saat video konferansla toplantılar yapıyoruz. Kulübümüz bu süreçten en az zararla nasıl çıkar diye sürekli fikir alışverişi halindeyiz. Bu süreç bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. Ümit ediyorum Galatasaray'ımızın lehine sonuçlanır.

Sahada tüketilen alın terine herkes saygı duymalı. Dolayısıyla bu lig oynanacak ve lig bitecek. Zaten UEFA da liglerin tamamlanmasının doğru olacağını beyan ediyor.

Liglerin Haziran'da başlayıp, Temmuz ayında sonuçlanacağını tahmin ediyoruz.

"Güzel bir Kadıköy galibiyeti yaşadık"
2020 çok farklı bir yıl oldu. Güzel bir Kadıköy galibiyeti yaşadık. Bu sene şampiyonluk yolunda en önemli takımız. Bir takımın şampiyon olabilmesi için 4 unsurun bir arada olması lazım. "3T, 1Y" diyorum ben... Birincisi iyi bir taraftar grubu, ikincisi iyi bir takım, üçüncüsü teknik heyet, 'Y" ise iyi bir yönetim.

Artık önümüzde 8 maç var. Şampiyonluk artık son kulvarda... Bu yürüyüş içerisinde önümüzdeki sezonun planlanması yönünde açıklamamız olamaz. Galatasaray için doğru olanı yapmak çabası içerisindeyiz. Tabii ki çalışmalarımız devam ediyor. Tüm konsantrasyonumuz Galatasaray'ın şampiyonluğu üzerinedir.

Yusuf Günay: Şampiyonluk artık son kulvarda

Didier Drogba'nın Müthiş 2009-10 Sezonu

Göztepe'de Berkan Emir'in sözleşmesi uzatıldı
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet