SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

'Kesişme; İyi ki varsın Eren'de 20 çocuk oyuncu

.

ABONE OL
Milliyet Haber

1 Ocak 2022’de (bugün) seyircisiyle buluşacak TRT ortak yapımı ‘Kesişme; İyi ki Varsın Eren’ filminde, usta isimlerin yanı sıra birçok çocuk oyuncu da rol aldı. Çünkü terör örgütünün 15 yaşında şehit ettiği Eren Bülbül, Ayşe-Hasan Bülbül çiftinin 13 çocuğundan biriydi. Eren Bülbül’le birlikte şehit düşen Ferhat Gedik de iki çocuk babasıydı. O nedenle ‘Kesişme, İyi ki Varsın Eren’ 20 çocuğun kamera karşısına geçtiği bir film oldu.
Projede Eren Bülbül’ün dört yaşındaki halini Ömer Asaf Kurtulmuş, dokuz yaşındaki halini ise Ahmet Eren Taşdelen oynadı. Bülbül’ün Facebook sayfasına “Kimse de iyi ki varsın Eren demiyor” yazdığı ve şehit düştüğü dönemini ise Trabzon, Tonyalı Rahman Beşel canlandırdı.
Filmde, Cemile-Ferhat Gedik’in kızı Perizat Kayra Gedik’in üç yaş halini Ada Erma, sekiz yaşındaki halini Ada Cansu Yüksel, oğulları Alp Koray Gedik’in dokuz yaş halini Berkay Yıldırım, 16 yaşındaki halini ise Ata Mert Sergi canlandırdı. Eren Bülbül’ün kardeşlerini ise Nisanur Boliç, Halil İbrahim Pulat, Ayşe Eliz Kolaylı, Asya Lina Bayrak, Asya Beren Yenigül ve Ece Karakurt canlandırınca ‘Kesişme; İyi ki Varsın Eren’ en çok çocuğun oynadığı filmlerden biri oldu.
İki şehidimizin yaşamından kesitleri beyaz perdeye aktaran filmin çekimleri sırasında rollerini hakkını veren çocuk oyuncular, Dijital Sanatlar’ın sahibi, yapımcı Mustafa Uslu ve yönetmen Özer Feyzioğlu’ndan tam not aldı. Filmdeki çocuk oyuncuların büyük bir performans sergilediğini belirten Feyzioğlu, şunları söyledi:
“Küçük Eren’lerin hepsi muhteşem oynadılar. Onları hepimiz çok sevdik. Ömer Asaf’la yaptığımız yayla çekimlerinde hem mis gibi Karadeniz havasını içine çekerek oyunlar oynadı, hem de sahnelerini başarıyla canlandırdı. Yine Eren Bülbül’ü canlandıran diğer oyuncumuz Ahmet Eren Taşdelen de çok başarılıydı. Tüm çocuk yıldızlarımız büyük bir performans sergiledi. 16 yaşındaki Rahman Beşel de yine büyük alkışı hak etti.”

 ‘İBO SHOW’ 2022’DE STAR TV’DE SÜRECEK

İbrahim Tatlıses’in dokuz yıl aradan sonra 14 Kasım 2020’de Star TV’de yeniden yapmaya başladığı ‘İbo Show’ sessiz sedasız ara vermişti ekrana...
‘İbo Show’ yılbaşı gecesi yine Star TV ekranında olacak.
Yapımcılığını Poll Production’un üstlendiği proje, yılbaşı gecesi Gülben Ergen, Serdar Ortaç, Şafak Sezer, Ümit Besen, İrem Derici, Ceylan, Mahmut Tuncer, İdo Tatlıses ve oryantal Didem gibi konuklarını ağırlayacağı bölümüyle, Star TV ekranında olacak. Program yeni yılda da izleyicileriyle buluşacak.
Star TV ve Poll Production, ‘İbo Show’un yayın tarihini ve gününü bilahare belirleyecek.

2022, GÜZEL BİR YIL OLSUN, HEPİMİZE SAĞLIK VE MUTLULUK GETİRSİN.

GÜNÜN SÖZÜ

“Aileni hiçbir zaman unutma! Onurlu ve mert insan ol! Asla yalan söyleme! Elinden geldiği kadar çok çalış! Senden zayıf olanları da daima koru!” (Jules Verne)

Yazarın Diğer Yazıları

  1. Konser paralarından vergi kaçırma oyunu!
  2. Kocaeli Kitap Fuarı'na okur ve yazar akını
  3. ÖZLEM SARIKAYA YURT 39’UNDA KANSERE YENİLDİ
  4. Twitter’da neler oluyor?
  5. Aleyna ‘Tilki’yse, Demet eski ‘Kurt’
  6. 7. Altın Baklava'ya 98 ülkeden bin 368 film
  7. Dilara öğretmen çekti, Britney Spears paylaştı
  8. ŞAMPİYON TRABZON’DAN DEMET AKALIN SÜRPRİZİ
  9. Kadın şarkıcıya karşı olan zihniyet
  10. Amber Heard'ün vücut dili ne dedi?