Aleyna Tilki’ye ilk yanıt Haluk Şentürk’ten geldi

10 Aralık 2023

Aleyna Tilki, Instagram’ında yayınladığı bir video ile sahneye çıkmasını engelleyen, yoluna taş koyan ve konserlerini iptal ettiren ünlülerin olduğunu iddia etti. Tilki, “Şarkı söylemeyi özledim. Bu özlemi gideremediğim için bu sektörün, hepsinin... koyayım” diyerek küfürle bitirdiği videoda şunları söyledi: “Sektörü domine edenler çok az sayıda. Bazıları işini mükemmel yapıyor, bazıları da omurgasız. Duygu diliyle konuşan yok. İş dünyasında her şey çetin olabilir, ama benim ölmemi istemeleri normal mi? Gerçekten yok olmamı istiyorlar.

Zamanında tacize uğradığım, psikolojimin çöktüğü mekanlara çıkmamı istiyorlar. Kendimi ifade edebileceğim sahnelere çıkmama izin vermiyorlar. Çünkü sektörü domine eden ve yaklaşık 20-30 yıldır beraber çalıştıklarının sözlerinden çıkamıyorlar.

Varoluşumdan ve duruşumdan dolayı sahnelerim iptal edildi. Bir de beni çocukluğumdan beri canım pahasına vicdansızca çalıştıran insanlar, bugün daha fazla para kazanmak için

Yazının Devamı

Namaza ve kitap okumaya başladı!

9 Aralık 2023

Yargının Dilan Polat ve Engin Polat’ın tutuklanmasına karar verdiği tarih 23 Kasım 2023. Avukat Hüseyin Kaya’nın, iki müvekkilini Fatih Atik’in ‘Ankara Masası’nda anlattığında ise tarih 6 Aralık 2023’tü... Avukata göre, müvekkilleri hapisteki ilk 10 günde çok değişti! 

Kaya’nın yayında “Cin gibi” ve “Çok zeki” diye övdüğü Dilan Polat’ın elini öptükten sonra, “Elini silmeden Engin’e gideceksin abi. Elinin orasını Engin de öpsün” demesinin müvekkillerini bekleyen hukuki süreçle alakası yok. Olsa olsa imaj çalışması ve subliminal mesaj amaçlı sözlerdir bunlar. 

Avukat, “Çok önemli” vurgusuyla başladığı cümlenin devamında şöyle dedi: 

“Engin sakalları kesti, saçları kesti. Namaza başladı. ‘Mai ve Siyah’ı okuyor, benim verdiğim kitapları okuyor, Gogol’un ‘Palto’sunu okumaya başladı.” 

‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurma’, ‘Suç işlemek amacıyla

Yazının Devamı

Dilan Polat için algı çalışmaları

7 Aralık 2023

Avukatı Hüseyin Kaya, anne ve babası hapiste olan Polat çiftinin oğulları M. E. Polat’ın psikolojik çöküntü yaşadığı gerekçesiyle Dilan Polat’a videolu tahliye başvurusu yaptırdı.

Odatv’ye konuşan çiftin avukatı, dört yaşındaki M. E. Polat’ın ruhsal çöküntü yaşadığını, bunun da videoyla belgelendikten sonra Dilan Polat’ın ev hapsine alınması için mahkemeye başvurduklarını açıkladı.


Dilan-Engin Polat 

Bir avukatın müvekkilini hapisten çıkarmak için hukuki her yolu denemesi işinin gereği... Ancak bir avukatın, müvekkili hakkında kamuoyunda oluşan algıyı tersine çevirmek için başlı başına uzmanlık gerektiren alanlara dalması şaşırtıcı... Amma velakin herkesin yapabileceği bir iş değil algı yönetimi...

Dilan Polat’a hapishaneden yazdırttığı mektuplarla müvekkili hakkındaki imajı değiştirmeye çalışan avukatın, ev hapsi talebini yargı reddetti. Dilan Polat’a hapiste iki kitap okuttuktan sonra çıkınca başka biri olacağını sanan avukat, yargının ret kararına rağmen pes etmedi.

Kaya, ikamet izninin

Yazının Devamı

Eylül Öztürk, merak edilenleri yanıtladı

5 Aralık 2023

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın haklarında yürütülen soruşturma kapsamında yurt dışı çıkış yasağı getirilen ve tüm mallarına el konulan fenomenlerden biri de Eylül Öztürk Özkan...

Eşi ve çocuklarıyla bir süre önce yerleştikleri ABD’de yaşayan Öztürk’le sosyal medya üzerinden yazıştık. Öztürk, kendisine yönelttiğim sorulara uzun uzun yanıtlar verdi. İşte Öztürk’ün sorularıma verdiği uzun yanıtların en önemli kısımları...

- Türkiye’de ünlü olan ve para kazanan Eylül Öztürk, niye yatırımlarını yaptığı ABD’ye yerleşti?

Geliş amacımız markamız Fit&Alive’ı Avrupa’dan sonra Amerika’ya açmaktı. ABD’deki FDA prosedürleri, uzun uçuş süreleri ve saat farkı gibi problemler yüzünden en azından işleri yoluna koyana kadar burada olmamız gerekiyordu.

Çocuklarımızın yabancı dil öğrenmesi açısından da burası çok avantajlı.

İngilizce ana dilim gibi, Felemenkçe, Fransızca ve Almanca da konuşabiliyorum. Bunlar bana

Yazının Devamı

‘Yorgun Savaşçı’nın en cesur savaşçısıydı

3 Aralık 2023

Tiyatro, sinema, dizi oyuncusu, yazar ve eğitmen Can Gürzap’ın ölüm haberini alınca ilk aradığım kişi Halit Refiğ’in eşi Gülper Refiğ’di. Çünkü Gülper Refiğ, eşinin yönettiği TRT’nin olay dizisi ‘Yorgun Savaşçı’nın çekildiği 1979’dan beri dostlukları süren ve Sapanca’daki yazlıktan komşusu olan sanatçıyı en iyi tanıyanlardan biri... 

Telefonu açınca kendimi tanıtıp, baş sağlığı dilediğim Gülper Hanım’ın ilk sözleri şunlar oldu: 

“Can, daha üç gün önce aradı beni. ‘Yorgun Savaşçı’nın CD’lerini biri benden alıp, geri getirmemişti. Bir yıldır konuşuyorduk bu konuyu Can’la... Hep, ‘Bendeki kopyaları sana yollayayım’ diyordu, ama çeşitli sebeplerle bu olmuyordu. Üç gün önce arayıp, ‘Yorgun Savaşçı’nın kopyalarını sana yollamadım değil mi? Dur bir bakayım bunlar nerede?’ dedi, aradı, buldu ve o CD’leri bana yolladı. Bugün acı haberini aldım, bu nasıl bir tesadüftür bilmiyorum?” 

Yazının Devamı

Elon Musk’ın ‘U’ dönüşü!

2 Aralık 2023

Diğerleri gibi paylaşımlara sansür uygulamayarak Gazze’deki katliamı dünyanın duymasında büyük pay sahibi olan X’in patronu Elon Musk’ın başına gelenler ortada...

Anında antisemitist ilan edilen iş insanının sosyal medya platformuna karşı Yahudi sermayesi reklam ambargosu uyguladı.

Elon Musk, önce insanlık adına durduğu yerin doğru olduğunu, Gazze’de olup bitenleri dünyaya duyurması nedeniyle bazı büyük markaların X’e reklam vermeyi durdurmasını umursamadığını söyledi. İş insanı, “Umurumda değil. Ben inandığım şeyleri söylüyorum. Bunun için kaybedersem de kaybedeyim” dedi.

Peki sonra ne oldu?

Elon Musk, İsrail’i ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünyada büyük yankı uyandıran deyimiyle ‘Gazze Kasabı’ Netanyahu ile İsrail’i gezdi. Binyamin Netanyahu, ne dediyse “Evet” diyerek, onu onaylayan Elon Musk, Hamas yöneticisi Usame Hamdan davet etmesine rağmen Gazze’ye gitmedi.

Özür diledi ama...

Yazının Devamı

O fenomenler için yolun sonu göründü

30 Kasım 2023

Dilan Polat’a özenip, ondan aldığı cihazlarla güzellik merkezi açan Ece Ronay, bu sektörden sanıldığı gibi çok para kazanılmadığını söyledi.

Dilan Polat gibi Ataşehir’de güzellik merkezi açan Petek Dinçöz de bu işte çok para olmadığını açıkladı.

Bakırköy’de güzellik merkezi ve Beylikdüzü’nde şubesi olan Gülhan Gürbüz, “23 yıldır bu işin içindeyim, bu sektörden Ferrari ve Maserati alacak para kazanılmaz” dedi.

Bizzat sektörün içindekiler bu işten villalar, daireler, lüks otomobiller ve mücevher alacak paralar kazanılmadığını söylüyorsa, servetleriyle hava atan güzellik merkezi sahibi fenomenler, değirmenin suyunun nereden geldiğini açıklamalı.


Tayyar-Özlem Öz

O nedenle Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın güzellik merkezleri olan medya fenomenleri Tayyar Öz ile eşi Özlem Öz hakkında soruşturma başlatmaları önemli.

Yazının Devamı

Sosyal medyanın bıktıran yalanları

28 Kasım 2023

14-28 Mayıs 2023 Milletvekili ve Cumhurbaşkanı seçimleri döneminde bazı siyasetçilerin sosyal medyadaki propaganda malzemelerinden biri şuydu:

“Rize–Artvin Havalimanı yıllık 3 milyon yolcu garantisiyle açıldı. Garanti edilen yolcu sayısı tutmazsa aradaki fark milletin cebinden çıkacak.”

Dönemin Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu, İyi Partili Turhan Çömez ile CHP’li milletvekilleri Veli Ağababa ve Burhanettin Bulut’un paylaşımlarını da ekleyerek, yazılanları yalanladı:

“Rize–Artvin Havalimanı’nda yolcu garantisi yoktur. İleri mühendislik teknolojileri kullanılarak Türk mühendis ve çalışanlar tarafından inşa edilen dünyadaki sayılı yapılardan biridir. Sizleri yalanlarınızla baş başa bırakıyoruz.”

Rize–Artvin Havalimanı’na ilişkin iddiası 15 Mayıs 2023 tarihinde resmen yalanlanan İyi Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez’in, 26 Kasım 2023 Pazar günü yazdıklarına bakar mısınız? 

“Erdoğan, ‘Uçaklar boş, doldurun’ dedi, ama olmadı, kapasitesinin yüzde 70’i boş

Yazının Devamı