‘CAMDAKİ KIZ’LA DİZİ TARİHİMİZDE BİR ‘İLK’

8 Nisan 2021

Türk televizyonlarında bu akşam bir ‘ilk’ daha yaşanacak. Kanal D’de ‘Camdaki Kız’ adlı yeni bir dizi başlayacak. Burcu Biricik’le Feyyaz Şerifoğlu’nun başrollerini paylaştığı ‘Camdaki Kız’, ünlü psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu’nun aynı adlı romanından yapılan bir dizi... Budayıcıoğlu’nun ‘Doğduğun Ev Kaderindir’, ‘Masumlar Apartmanı’ ve ‘Kırmızı Oda’dan sonra ‘Camdaki Kız’la dördüncü eseri aynı sezonda ekranlarda...
Hafızam beni yanıltmıyorsa bu alanda bir ‘ilk’ bu... 
Budayıcıoğlu, yeni dizisini Kanal D Ana Haber’e anlattı. Sözlerine “Ay, çok heyecanlıyım, inanın” diye başlayan yazar, gerçek bir öykü olan ‘Camdaki Kız’ın Nalan’ını betimlerken şunları söyledi:
“Gerçek hayatta da Nalan, tam bir masal prensesi gibiydi. Sanki cam bir fanusa yetiştirilmişti. Yaşadığı onca acıyı, annesinden gördüğü onca zulmü doğal kabul ediyordu, çünkü başka türlüsünü görmemişti. Sanırım hepimiz çok seveceğiz Nalan karakterini...”
Budayıcıoğlu’nun kitaplarından yapılan üç dizi gibi ‘Camdaki Kız’ da iyi bir reyting alırsa, ünlü psikiyatrist, kırılması güç bir rekora imza
atmış olacak.

ÖĞRETMEN EDASINDA DERS VEREN SPİKERLER

Prof. Dr. Acar Baltaş, spikerlerin sundukları haber bültenlerinin önüne geçmesini eleştiren bir tweet attı. Leyla Alaton ve Sumru Yavrucuk gibi ünlülerin de beğendiği Doç. Dr. Gönül Bodur’un yorumuyla destek verdiği tweet’te ünlü psikolog ne mi yazdı?

Yazının devamı...