SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
You are already subscribed to notifications.

OSMANLI HAZİNELERİ ÜSKÜDAR’DA

.

ABONE OL
Milliyet Haber

Osmanlı dönemine ışık tutan koleksiyoner Yusuf İyilik’in ‘Kalbe Dokunan İlmek’ sergisi, Üsküdar Nev Mekan Sahil’de sanatseverlerle buluştu

Üsküdar’ı, şehrin kültür-sanat merkezi haline getiren Üsküdar Belediyesi, üst düzey sosyal mesafe ve hijyen tedbirlerini alarak düzenlediği sergilere bir yenisini daha ekledi. Koleksiyoner Yusuf İyilik’in üç kıtaya yayılmış antikacılardan ve ailelerden toplayıp restore ettiği, kaybolmaya yüz tutmuş Osmanlı kıyafetleri ve aksesuarlarından oluşan ‘Kalbe Dokunan İlmek’ sergisi, Nev Mekan Sahil’de ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.


Serginin açılışına, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz ve sanatseverler katıldı.
‘Kalbe Dokunan İlmek’te, Osmanlı’nın tarihi ve kültürel zenginliğini yansıtan tekstil ürünlerinin yanı sıra ütü sobası, dikiş makinesi, fener, ayna, takı, kemer çeşitleri gibi dönemin günlük kullanım eşyalarından örnekler sunuluyor. Sergi; çerçeve, hat yazı ve ferman gibi imparatorluğun tamamlayıcı unsurlarını da içeriyor.

Yazarın Diğer Yazıları

  1. ‘ESKİ BAYRAMLARI ÇOK ÖZLEDİK!’
  2. TORUNLARDAN ‘KURBAĞA PRENS’ HEDİYESİ
  3. ÜNLÜ ORTAKLARIN AYAKKABI TUTKUSU
  4. GENÇLERE UMUT VERİYOR!
  5. BUGÜN ANNELERİN GÜNÜ!
  6. BEVERLY HILLS’TE ŞEN KUTLAMA
  7. HEY GİDİ YILLAR!
  8. YAZ HAZIRLIKLARI TAMAM!
  9. BOYNER’İN ‘CADI KAZANI’
  10. HER ŞEY TÜRKİYE İÇİN!

© Copyright 2021

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.