AY YAPIM, TATLITUĞ’LA ‘PRISON BREAK’İ ÇEKECEK

Kıvanç Tatlıtuğ’la ‘Hadi Be Oğlum’ setindeki sohbetimizden sonra oyuncunun dizi için yine Ay Yapım’la anlaştığını ve senaryo okuduğunu yazmıştım. Bugün sıra, Tatlıtuğ’un senaryosunu okuduğu dizinin ne olduğunu açıklamada...

Bizim işte böyledir. Bir konuda bir şey yazdığınızda devamı gelir. O konuda bilgisi, belgesi olan ilk sizi arar çünkü... Bu kez de öyle oldu.

AY YAPIM, TATLITUĞ’LA ‘PRISON BREAK’İ ÇEKECEKTatlıtuğ’un yeni dizisi ve muhtemel kanalı hakkında aldığım taze bilgiler şöyle:

Ay Yapım, Amerika’nın ünlü dizilerinden ‘Prison Break’i çekmeye karar verdi ve ilk görüşmeyi FOX Türkiye’yle yaptı. Ay Yapım ve Kıvanç Tatlıtuğ, FOX’la prensipte anlaşıp, el sıkıştı, iş sözleşmenin imzalanmasına kaldı. Ancak Tatlıtuğ gibi bir ismi FOX’a kaptırmak istemeyen kanallar oyuncuya, son anda reddedemeyeceği kadar para, kaçırmak istemeyeceği kadar cazip bir proje sunarsa veya FOX Türkiye ile Ay Yapım arasında sorun çıkarsa ‘Prison Break’in Türkiye adaptasyonu tarih olur. Çünkü ‘Prison Break’ın hakları diziyi Amerika’da yayınlayan FOX News Corporation’da... Aksi halde sonbaharda başlayacak yeni yayın döneminde Kıvanç Tatlıtuğ, ‘Prison Break’le FOX’un yeni starı olur.

AY YAPIM, TATLITUĞ’LA ‘PRISON BREAK’İ ÇEKECEK

TWİTTER’I EN ETKİN KULLANAN ÜNLÜLER

2017 yılında Türkiye’de Twitter’ı en etkin kullanan 10 ünlü belli oldu ve sıralama şöyle oluştu:

1. Demet Akalın

2. Tarkan

3. Haluk Levent

4. Cem Yılmaz

5. Gülse Birsel

6. Ezgi Mola

7. Aleyna Tilki

8. Yıldız Tilbe

9. Gülben Ergen

10. Hülya Avşar

AY YAPIM, TATLITUĞ’LA ‘PRISON BREAK’İ ÇEKECEKMECRALAR DEĞİŞİYOR? YILDIZLAR DEĞİŞMİYOR

Twitter Türkiye’nin PR şirketinin açıkladığı listede, bu mecrayı en aktif kullanan ünlünün Demet Akalın çıkması beni şaşırtmadı. Ancak listeyi analiz edince ortaya çıkan tablo şaşırtıcı.

17 yaşındaki Aleyna Tilki hariç, diğer ünlülerin yaş ortalaması 46...

Demek ki Twitter, öyle iddia edildiği gibi sadece ‘Ergenler’in kullandığı bir medya değil.

Bu söylem, en azından ünlüler için geçerli değil...

Ayrıca dizi starlarından hiçbiri yok ilk 10’da... Gülse Birsel’in ve Ezgi Mola’nın dizisi yoktu 2017’de... Beğendiği veya kızdığı her şey için tweet atan Demet Akalın’la, peş peşe albüm çıkaran, Harbiye konserleriyle olay yaratan Tarkan’ın ilk iki sırayı paylaşması şaşırtıcı değil, ama Haluk Levent’in birçok ünlüyü geride bırakıp, üçüncü olması ilginç.

AY YAPIM, TATLITUĞ’LA ‘PRISON BREAK’İ ÇEKECEKCem Yılmaz, ‘Arif V 216’ filminin oyuncu kadrosunu belirleme aşamasından itibaren yaptığı paylaşımlarla dördüncü oldu. Cem Yılmaz, şayet yorumlara kızıp bir ara sosyal medyaya küsmeseydi, kesin daha üst sıralarda yer alırdı.

Beşinci sıradaki Gülse Birsel’in ardından Ezgi Mola’nın gelmesi ve Aleyna Tilki’nin yedinci sırada kalması da şaşırtıcı.

Bu listenin bir başka dikkat çeken yanı şu: Sosyal medya olmadan da eylem ve söylemleriyle gündem yaratmayı başaranlar, yeni medyada da zirvede. O yüzden, “Bu ülkede başka ünlü mü yok? Dönüp dönüp aynı isimleri haber yapıyorsunuz?” diye kızmayın magazincilere...

GÜNÜN SÖZÜ

İnsanı ağlatan sebze bile var; soğan. Ama güldürebilen sebze yok. (Nejat Uygur)