BARBAROS’U KİM OYNASIN

Gani Müjde’nin Afşar Film’e çekeceği “Barbaros” filmine ilişkin yazımın çıktığı günün akşamında Ecco’nun online sitesinin tanıtım partisi vardı Conrad İstanbul Bosphorus’un Kral Dairesi’nde...
Otelin Boğaz manzaralı terasında davetlilerle sohbet ederken Gani Müjde de katıldı aramıza. Müjde ile film üzerine sohbet ederken, “Şimdi bir anket başlatacağım Twitter’da. 24 saat sürecek anketten bakalım kime ne kadar oy çıkacak?” dedi.
Gani Müjde, Ecco’nun partisine katılan genç kadınlar arasında da aynı anketi yaptı. Müjde’nin “kızıl sakallı Barbaros” için önerdiği üç isim vardı. Kerem Bürsin ile Gökhan Özoğuz’a eşit, Kıvanç Tatlıtuğ’a ise onların yarısı kadar oy çıktı.
Gani Müjde, Twitter’daki “Barbaros - Malta Şahini filminde Barbaros olarak kimi görmek istersiniz?” anketinde de takipçilerine üç aday sundu.
Twitter’da 1.3 milyon takipçisi olan Gani Müjde’nin 24 saat süren anketi için 4.556 kişi oy kullandı.
Sosyal medyadan çıkan sonuçlar, yüz yüze yapılan anketten farklı oldu.
Ankete katılanlardan yüzde 20’si Kerem Bürsin, yüzde 39’u Gökhan Özoğuz, yüzde 41’i de Kıvanç Tatlıtuğ dedi.
Anket için yapılan yorumlar arasında Gani Müjde’ye “Son bir daha film çekme” diye yazanlar da vardı, “Barbaros’u Cüneyt Özdemir oynasın”, “Bana da bir rol yaz” diye geyik yapanlar da, “Barbaros’un gençliğini Engin Altan Düzyatan, orta yaş sonrasını Ahmet Mümtaz Taylan oynasın” diye öneride bulunanlar da.
Gani Müjde ile yapımcı Şükrü Avşar’ın “Barbaros” rolünü kime vereceğini şimdiden merak ediyorum.

‘EŞKIYA’ DİZİSİNİN PATLATTIĞI TÜRKÜCÜ

Beyoğlu’nda Karadeniz yemekleriyle ünlü Hayvore’de yemek yerken MÜYAP Yönetim Kurulu üyeleri girdi içeri... Çünkü MÜYAP’ın yeri restoranın bitişiğinde. Yönetim Kurulu toplantısından çıkan MÜYAP üyelerine müzik dünyasında neler olup bittiğini sordum. MÜYAP yönetiminden DMC’nin Genel Müdürü Samsun Demir, bu aralar en iyi satışı Tarkan’ın yaptığını, “Ahde Vefa”nın baskı sayısının 220 bine çıktığını söyledi.
Kalan Müzik’in sahibi Hasan Saltık, müzik dünyasında asıl patlamayı müziklerini yaptığı “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisinde “Minnet Eylemem”, “Giresun’un İçinde”, “Nem Kaldı” ve “Küçük Zalimin Ettiği İşler” türkülerini söyleyen Ahmet Aslan’ın yaptığını açıkladı. Saltık, “Dizide söylediği ‘Minnet Eylemem’ Youtube’da 17 milyonu aştı. Konser taleplerine yetişemiyor” dedi. Sohbette ayrıca, “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz”la yıldızı parlayan Ahmet Aslan’ın dizi sayesinde ev sahibi olduğunu da öğrendim.

GÜNÜN SÖZÜ
Erkek, karısının söylemediği her sözcüğü anladığı andan itibaren
gerçekten evlidir. (Alfred Hitchcock)