'Diva'nın sırlarını menajeri ifşa etti

Bülent Ersoy’un yedi ay önce ölen babası Fikret Erkoç’un mezarı başında menajeri Fevzi Siverek’le diyaloğu sosyal medyada gündem oldu. İnsanların bu denli ilgisini çeken video’da ne mi vardı? Şarkıcı, kazılan mezarı menajerine göstererek “Çok dar değil mi?” dedi. Menajerinden “Standart” cevabı alınca ‘Diva’ şunu söyledi: “E ben ne olacağım? Ben standarda sığmam ki.” Menajeri ‘Diva’yı, “Seninkini daha büyük yapacağız” diyerek ikna etti. Ersoy’un, “Geçtiğimiz yıl annemi kaybettim, sağ kolum gitti. Şimdi de babamı kaybettim, sol kolum da gitti” dediği Fikret Erkoç’u toprağa verirken “mezar boyutları” üstüne muhabbetini yadırgayanlar şimdi sıkı durun. Çünkü menajerinin ‘Al Sana Haber’de anlattığı “Yok artık Diva” dedirten türden. İşte Fevzi Siverek’in Seyhan Soylu’nun YouTube kanalında anlattıkları: “Annesine cenazenin imamı telkin verirken Bülent Hanım, ‘Böyle bir şey gerekiyor mu?’ diye sordu. Hoca biraz çekingen olduğundan devreye hemen ben girdim. Dedim ki, Bülent Hanım sorgu melekleri geldiğinde rahmete giden kişiye sorarlar. Hoca da bunları dinimiz gereği kendisine söyleyip ona hatırlatma durumudur. Bülent Hanım, telkin bitince döndü Hoca’ya; ‘Annem cevap verdi mi?’ dedi. Bülent Hanım böyle sorunca Hoca gözüme baktı. Bülent Hanım’a üzülmemesi için bir hamle yapmam gerekiyor ya ben de Hoca’ya kafa salladım ‘Evet de’ diye. ‘Evet, Bülent Hanım, verdi cevap’ dedi. Bülent Hanım, ‘Peki Hocam Cennet’e mi gitti? Cehenneme mi? Annem yol bilmez, Cennet’i tarif et’ dedi. Bülent Hanım bunları dine olan saygıyla soruyor. Bülent Hanım’ı tanıyanlar bilir; Ramazan ayında asla orucunu bırakmaz. Yemeğe duasını yapmadan başlamaz. Bir de Bülent Hanım’ın bilinmeyen bir yönü var. Bülent Hanım kara çarşaf giyer; gözleri dahi görünmez. Arabasına biner. Bir çantaya zarfları hazırlar. Daha önceden tespit ettiği fakir fukaranın evlerine gider. Bunu bazen ayda bir bazen iki defa yapar. Kimse yardım edenin Bülent Ersoy olduğunu da bilmez. Şoförü iner ihtiyaç sahibi evlere ‘Abla geldi’ der. İhtiyaç sahiplerine kendi elleriyle dağıtır. Kimse yüzünü görmez. Bülent Ersoy bu konularda çok duyarlıdır.”

Divanın sırlarını menajeri ifşa etti

‘ANNEM 10 SENEDİR KONSERİME GELMEDİ’

“10 senedir bir kere bile konserime gelmeyen anam bana bugün diyor ki, ‘Ben Ajda’ya Nilüfer’e gitmek istiyorum.’ Götürücem kız seni o ayrı da İnşallah beni de izlemeye gelirsin bi’ gün.” Annesi Jale Ediz’e Twitter’dan sitem eden şarkıcı kim mi?

Divanın sırlarını menajeri ifşa ettiTabii ki müzik dünyasının en açık sözlü yıldızı İrem Derici. Çoğu anne ve babalar, çocuklarıyla gurur duyar ve yaptıklarını merak eder. Annesinin şimdiye kadar İrem Derici’nin konserine gitmeyip Ajda Pekkan ve Nilüfer’i tercih etmesinin sebebi ne olabilir? Annesi kızını herkesten daha iyi tanıdığı için biliyor ondaki potansiyel tehlikeyi. Pekkan ve Nilüfer, şarkı aralarında laf atıp Jale Ediz’i zor durumda bırakmaz, ama Derici’de bu potansiyel var. “Korkulu rüya görmektense uykusuz kalmak evladır” derler, annesi de kızının konserine gitmeyerek o riski ortadan kaldırıyor olabilir mi? Tahminim o yönde.

36 YIL SONRA YİNE GÖNÜLLERİ FETHETTİ

Devam filmleri için genellikle yapılan yorum şudur: “İlki çok iyiydi, ama ikincisi değil.” ‘Top Gun’dan tam 36 yıl sonra çekilen ‘Top Gun: Maverick’ filmiyle ilgili sosyal medyada yazılanlara baktım, olumsuz yorum okumadım. Joseph Kosinski’nin yönettiği filmde Miles Teller, Val Kilmer ve Jennifer Connelly ile kamera karşısına geçen Tom Cruise, sinemaseverlerin gönlünü bir kez daha fethetti.

GÜNÜN SÖZÜ

“Buz kadar lekesiz, kar kadar temiz olsan bile, iftiradan kurtulamazsın.” (Shakespeare)