Milliyet Televizyon’da yayınlanan söyleşisinde, “Beni en çok limon kolonyası kullanan bazı konuklar zorlar. Dayanamıyorum, burnumun direği sızlıyor, konudan da kopuyorum, yayından da” dediği için moderatör olarak çalıştığı Kanal 24’teki işinden olan Bahar Feyzan, ekrandan uzak kaldığı günlerini kitap HABERTÜRK’ÜN  KiTABINI YAZIYORyazarak geçiriyor.
Feyzan, kuruluşundan itibaren 2.5 yıl çalıştığı Habertürk’ün ilk yayınını, o yayına kadar yaşadıklarını ve kanalda çalıştığı süre içinde tanık olduğu insan öykülerini ‘Habertürk Olayı’ adını vereceği kitapta toplamaya karar verdi. Ufuk Güldemir’in bir grup arkadaşıyla birlikte Ataköy’de bir diskotekte kurduğu Habertürk televizyonunun ilk yayınını, 3 Eylül 2001’de yaptığını, bir hafta sonra dünyayı sarsan 11 Eylül saldırılarına ilişkin canlı yayınlarıyla dikkatleri üzerine çektiğini anlatan Feyzan, şunları söyledi:
“Kitabımda, bir televizyon kanalının yoktan varoluş hikayesini yazacağım. Bir yayıneviyle anlaştım, en kısa sürede kitabı bitirip, teslim etmek istiyorum. Kitapta, Habertürk’ün yayınlarını izleyenlere kamera arkasında yaşanan komik olayları, o yayınları nasıl mucizevi bir şekilde gerçekleştiğini anlatacağım.”
SİBEL TÜZÜN’DEN CAZ DİNLEMENİN KEYFİ
Önceki akşam yine Beyoğlu Hayal Kahvesi’ndeydim. Bu kez Sibel Tüzün’den caz dinlemeye gittim. Tüzün, epeydir Beyoğlu’ndaki iki Hayal Kahvesi arasında mekik dokuyordu. Hayal Kahvesi’nde caz, Hayal Kahvesi Bistro’da pop şarkılar söylüyordu.
Niyetim aynı hafta içinde Sibel Tüzün’ü iki yerde de dinlemekti. Ama bunu bir yıl arayla gerçekleştirmek varmış kaderde! Tüzün’ün Hayal Kahvesi’ndeki caz performansını dinledim, Hayal Kahvesi Bistro’daki pop konseri ise 2010’da kaldı.
Vücudunu sımsıkı saran tek parça siyah mini bir elbiseyle sahneye çıkan Tüzün, şarkıları söylemedi, adeta yaşadı. Sibel Tüzün’ün caz parçalarını yorumlarken şarkıya kendini nasıl kaptırdığı görülmeye değerdi. Bir ara kendimi Prag’ın caz barlarında sandım.
Sibel Tüzün; Burak Bedikyan (piyano), Erdal Akyol (bas), Cem Aksel (davul) gibi üç usta müzisyenin eşlik ettiği caz konserine ‘All That Jazz’la başlayıp, ‘All Of Me’ ile noktaladı. Bu arada Tüzün’ün sahne içeceği dikkatimi çekti.
Şarkıcılar sahnede ya su içer ya da alkol, Sibel Tüzün ise konseri boyunca iki bardak yeşil çay içti.‘HAYAL’DE EN İYİ İŞİ KİM YAPIYOR?
HABERTÜRK’ÜN  KiTABINI YAZIYORSibel Tüzün’ün sahne almasını beklerken, Hayal Kahvesi’nin çalışanlarına sigara yasağının etkilerini sordum. Cevap, tahmin ettiğim gibi oldu. Sigara yasağı, her eğlence mekanı gibi Hayal Kahvesi’ni de etkiledi. Buna rağmen mekanın yöneticileri, ünlü şarkıcı ve grupların canlı performans arenası olmaya niyetli. Onlara göre, bu bir ‘prestij’ meselesi!
Şarkıcıların canlı performans sergilediği Hayal Kahvesi’ne giriş biletle. Giriş ücreti, sahne alan şarkıcıya göre değişiyor. Bunun sebebi şu: Hayal Kahvesi, sahne alan şarkıcılarla, kapı girişinden toplanan para karşılığında anlaşıyor. 300 kişilik mekanı kimlerin doldurabildiğini sordum. Eski günleri mumla aradıklarını söyleyen yetkililer, iyi iş yapanları şöyle sıraladı: Mirkelam, Cem Adrian, Levent Yüksel, Sibel Tüzün ve Bulutsuzluk Özlemi. Geçen hafta Hayal’de ilk kez konser veren Demir Demirkan’ın da full çektiğini belirtmek gerek!


HABERTÜRK’ÜN  KiTABINI YAZIYORASLI GÜNGÖR SONY İLE ANLAŞTI
2007 yılında yolunun kesiştiği DMC’de Enbe Orkestrası ile birlikte yorumladığı ‘Kalp Kalbe Karşı’ ve ‘İzmir Bilir Ya’ şarkılarıyla dikkat çeken, ardından Ferhat Göçer’le birlikte yorumladığı duygusal şarkılarla yıldızı iyice parlayan Aslı Güngör, yeni bir yıla ‘merhaba’ demeden önce müzik şirketini değiştirdi. İlk solo albümünü 2009’da çıkaran Aslı Güngör, müzik yolculuğunu Sony Müzik’le sürdürmeye karar verdi. Kısa süre önce Sony Müzik’le anlaşan Güngör, yeni şirketine bir single, bir de albüm yapacak. Güngör, maxi single’ını 2010’un ilk aylarında, albümünü ise sonbahara doğru çıkaracak.