Sunucu Güner Ümit, yıllardır ekranlardan uzak bir hayat yaşıyordu. Ne zaman ki Zerrin Özer, Armağan Çağlayan’ın programında “Ağabeyim dediğim adam bana tecavüz etti” deyip, plakçı Ümit Güner’in ismini gündeme getirdi olan Güner Ümit’e oldu.
Sosyal medyada Ümit Güner’i Güner Ümit diye yazanlar, YouTube’da sunucuyu “Zerrin Özer’in tecavüzcüsü” diye tanıtanlar Güner Ümit ve ailesine hayatı zehir etti.
Tüm çabalarına rağmen Zerrin Özer ve Armağan Çağlayan’a, “O kişi sunucu Güner Ümit değil, müzik yapımcısı Ümit Güner’dir” açıklaması yaptıramayan sunucu,
15 yıl aradan sonra ilk kez bir canlı yayına çıkıp, derdini anlattı. İNSAN BİR ÖZÜR  DİLER ZERRİN ÖZER
‘Magazin Noteri’nin canlı yayınında, 76 yaşından sonra adının ‘tecavüzcü’ diye anılmasının, kendisine ve ailesine yaşattıklarını anlatan sunucunun Özer’e yaptığı çağrı, 24 saat dolmadan sonuç verdi.
Özer, Instagram hesabından şu açıklamayı yaptı:
“Sevgili dostum Armağan Çağlayan’ın programında konusu geçen şahsın, sunucu ve tiyatro sanatçımız Sayın Güner Ümit’in bu çirkin konuyla hiçbir alakası ve bağlantısı yoktur.
Güner Ümit Bey’in kendisine,
ailesine, sevenlerine ve medya mensubu bütün dostlara açıklama yapmayı bir borç bilirim. Zira kendilerinin ve ailesinin çok üzüldüğünün duyumunu aldım ve ben şu anda çok üzgünüm. Basında ve medyada yinelenen bu konunun gerçeğini yazmak zorundayım. Tekrarlıyorum. Bu çirkin konunun Sayın Güner Ümit Bey ile hiçbir alakası yoktur.”
Özer’in, Güner Ümit’in derdini ‘Magazin Noteri’nde anlatmasından sonra konuyu açıklığa kavuşturması güzel... Ancak ciddi bir eksik var şarkıcının yaptığında; o da şu:
Güner Ümit ve ailesinin çok üzüldüğünü yazan Özer’in, istemeden de olsa buna sebebiyet verdiği için sunucudan özür dilememesi. Bunca yıldır tanıdığım Özer’den, Güner Ümit ve ailesinden bir özür beklerdim, ama nedense yapmadı bunu.

‘ŞARKILAR BİZİ SÖYLER’DE ‘CEM YILMAZ ŞOV’ VARDI

Sibel Can, Hüsnü Şenlendirici ve Hakan Altun’un sunduğu ‘Şarkılar Bizi Söyler’in bu haftaki ‘misafir sanatçılar’ı Cem Yılmaz ve Zafer Algöz’dü. Zeki Müren’in anıldığı ‘Şarkılar Bizi Söyler’ izleyenlere keyif veren bir program oldu.
Katıldığı her programı şenlendiren Yılmaz’ın “Benim Tarkan gibi nağme yapmam için birinin beni sallaması lazım” esprisi şahaneydi. Yayınlandığı gece ‘Şarkılar Bizi Söyler’ hakkında Twitter’da yazılanlara baktım, kötü bir yoruma rastlamadım.
“Kanal D’yi izlerken sanki yarım saat sonra yıl bitecek 2022’ye gireceğiz gibi hissettim. Eski yılbaşı programları gibiydi, ‘Şarkılar Bizi Söyler’e 10 üzerinden 10” diye yazanlar da vardı, “İki komedyen benim diyen şarkıcılara taş çıkarıyor” diye yazanlar da...
Bir izleyicinin “Şampiyonlar Ligi Final kadrosu” diye tanımladığı kadro sayesinde ‘Şarkılar Bizi Söyler’ bilhassa AB grubunda iyi de reyting aldı.
Demek ki neymiş? İyi bir şey sunulduğunda seyirci karşılığını veriyor.

‘BİR ZAMANLAR’I İLK KİM KULLANDI?

Sabah Günaydın’dan sevgili Yüksel Aytuğ, TRT 1’in yeni dizisi ‘Bir Zamanlar Kıbrıs’ı, ATV’deki ‘Bir Zamanlar Çukurova’nın karşısına koymasını eleştirdi: “TRT, yeni dizisine ‘Bir Zamanlar Kıbrıs’ ismini verdi. Oysa ATV’de ‘Bir Zamanlar Çukurova’ devam ediyor.
Bu rastlantı (!) yetmiyormuş gibi diziyi perşembe ‘Bir Zamanlar Çukurova’nın karşısına koyuyorlar. O zaman anladım ki maksat üzüm yemek yerine, bağcıyı dövmek. Yok eğer koca TRT’de bir dönem dizisine orijinal isim bulabilecek kimse kalmadıysa, o daha vahim bir durum.”
TRT’nin bu hamleyle amacı zirvedeki diziden rol çalmak mı? Olabilir. Sonuçta reyting pastasından pay alma yarışı bu... ‘Bir Zamanlar’ ismini kimin kimden aldığına gelince orada da tablo şu:
TRT, ‘Bir Zamanlar Osmanlı’yı yayınladığında yıl 2012’ydi, ‘Bir Zamanlar Çukurova’ ise 2018’de başladı.

GÜNÜN SÖZÜ

“Tüm yarışlarda ikinci, kaybedenlerin birincisidir.”