Geri Dön

Amber Heard'ün röportajı gündem oldu! 'Ses çıkardığım için bana olanlara bak'

Ünlü oyuncu Johnny Depp ile 2015'te evlenip 2017'de boşandığı meslektaşı Amber Heard'ün birbirini iftirayla suçladığı dava haftalar önce sona ermesine rağmen, ikilinin her hareketi ve açıklaması magazin gündemine oturmaya devam ediyor. 'Parasız' kaldığı iddia edilen Heard, son olarak ödemeye mahkum edildiği milyonlarca dolarlık tazminatın ardından indirimli bir mağazada alışveriş yaparken görüntülendi. Aktrisin verdiği bir röportajda eski sevgililerinin Depp'i şiddetle suçlamaktan korktuklarını söylemesi ise dikkat çekti. İşte detaylar...

Amber Heard'ün röportajı gündem oldu! 'Ses çıkardığım için bana olanlara bak'

'Karayip Korsanları' yıldızı Johnny Depp'in, 2011 yılında birlikte rol aldıkları 'The Rum Diary' filminin setinde tanıştığı ve yaklaşık iki yıl süren evliliğin ardından olaylı bir şekilde boşandığı Amber Heard ile birbirlerine karşılıklı olarak açtıkları milyon dolarlık dava, 1 Haziran'da sonuçlandı.

MİLYONLARCA DOLAR TAZMİNAT ÖDEYECEK

Oy birliğiyle alınan kararda, Jüri Heard'ün eski eşi Depp'e iftira attığına ve Heard'ün Depp'e 10 milyon dolar cezai tazminata ek olarak, aktörü zararlarını karşılamak için de ekstra 5 milyon dolar telafi edici tazminat ödemesi gerektiğine karar verdi. Ancak sonrasında bu rakam, 5 milyon dolardan Virgina eyaletinin bu tür tazminatlar için sınırı olan 350 bine düşürüldü.

Ayrıca jüri üyeleri, Heard'ün evliliğine ilişkin beyanlarına inanmadı ve iddialarının sadece Depp değil başkaca insanları da lekelediğine karar vererek, Heard'ün "kötü niyetle" hareket ettiğine hükmetti.

Jüri, Herad'ün de Depp'in avukatı üzerinden karalandığına ilişkin suçlamadan birini kabul ederek, Depp'in Heard'e 2 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi.

Amber Heardün röportajı gündem oldu Ses çıkardığım için bana olanlara bak

 

İNDİRİMLİ ALIŞVERİŞ MAĞAZASINDA GÖRÜNTÜLENDİ

10 milyon dolardan fazla tazminat ödemesi gereken 'Aquaman' yıldızı, son olarak Perşembe günü Hamptons'daki indirimli alışveriş mağazası TJ Maxx'te alışveriş yaparken görüntülendi. Heard'ün duruşma boyunca yanında olan ve ifade veren kız kardeşi Whitney Henriquez de aktrise eşlik etti.

Mağazadaki kıyafetlere bakan Amber Heard'ün TJ Maxx'ten bir şey satın alıp almadığı ise belli değil.

"PARASIZ KALDI"

Kaynaklar, The Post'a aktrisin Depp ile davasıyla ilgili ağır yasal ücretler nedeniyle 'parasız' kaldığını söylemişti; ve bu, davada karar çıkmasının ve Heard'ün 8.4 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum edilmesinden önceydi.

Ayrıca Amber Heard'ün vermesi gereken tazminatı ödeyecek maddi güce sahip olup olmadığı sorulduğunda, ünlü ismin avukatı Elaine Bredehoft, "Hayır, kesinlikle yok" cevabını vermişti.

Heard, ayrıca verdiği ifadelerde Depp ile olan hukuk savaşı nedeniyle kariyerinin durma noktasına geldiğini iddia etmesiyle beraber; filmlerin gişedeki performanslarına dayalı olarak kendisine 'Aquaman' için 1 milyon dolar ve 'Aquaman ve Kayıp Krallık' için 2 milyon dolar ödendiğini de doğrulamıştı.

Amber Heardün röportajı gündem oldu Ses çıkardığım için bana olanlara bak

İKİ FİLMDE ROL ALMASI BEKLENİYOR

Bir süredir kızı Oonagh Paige ile zaman geçirmek için setlere ara vermiş olsa da Heard'ün, henüz aktris dışındaki oyuncu kadrosu açıklanmayan 'Run Away With Me' ve kadrodaki en tanınan isimin kendisi olduğu 'In The Fire' adlı iki filmde rol alması bekleniyor.

"BU JOHNNY İÇİN PARAYLA İLGİLİ DEĞİLDİ"

Johnny Depp'in avukatları Camille Vasquez ve Ben Chew ise, katıldıkları bir programda dava ile ilgili konuşarak, Depp'in tazminattan feragat etme ihtimalinin olduğunu söylemişti:

Bu Johnny için asla parayla ilgili değildi. İtibarını geri kazanmakla ilgiliydi, ve bunu başardı.

"SES ÇIKARDIĞIM İÇİN BANA OLANLARA BAK"

Öte yandan Amber Heard, Savannah Guthrie'ye verdiği röportajda Johnny Depp'in eski sevgililerinin onu alenen şiddetle suçlamaktan 'çok korktuklarını' öne sürdü.

Röportajda Guthrie; Heard'ün, Depp'e yönelik şiddet iddialarında bulunan tek kadın olduğuna dikkat çekti ve ünlü ismin hayatındaki diğer kadınların, aktrisin yaşadığını iddia ettiği şiddetin aynısına maruz kalmaları durumunda neden seslerini çıkarmayacaklarını sorguladı.

Heard ise buna, "Ses çıkardığım için bana olanlara bak. Sen olsan konuşur muydun?" şeklinde cevap verdi.

Amber Heardün röportajı gündem oldu Ses çıkardığım için bana olanlara bak

"EN KORKUTUCU ŞEYİN İNANILMAMAK OLDUĞUNU BİLİYORUM"

Amber Heard, ayrıca kendisine yöneltilen 'nefret ve hakaret' nedeniyle 'yaralandığını' ancak davayı açtığına pişman olmadığını söyledi ve ekledi:

Yaşadığı istismardan ve şiddetten bahseden biri için en korkutucu, en ürkütücü şeyin inanılmamak, yalancı olarak anılmak ya da aşağılanmak olduğunu biliyorum. Bunu yüksek sesle söylemek ne kadar aptalca olsa da, herkesin beni bir insan olarak görmesini istedim.

"BENİ ASLA İTMEDİ"

Aktris, duruşmada verdiği bir ifade sırasında 1994-1998 yılları arasında Johnny Depp ile aşk yaşayan model Kate Moss'un, Jamaika tatillerinde aktör tarafından merdivenlerden itildiği iddiasını dile getirmişti.

Bunun üzerine İngiltere'den canlı video aracılığıyla duruşmaya bağlanan Moss; bunun doğru olmadığını, düştüğünü ve Depp'in ona yardım etmeye geldiğini söylemişti:

Johnny beni asla itmedi, tekmelemedi ya da herhangi bir merdivenden aşağı atmadı. Odadan ayrılıyorduk ve Johnny benden önce çıktı. Bir yağmur fırtınası vardı, odadan çıkarken merdivenlerden aşağı kayarak sırtımı incittim. Sonra çığlık attım, çünkü bana ne olduğunu bilmiyordum ve acı çekiyordum. Johnny bana yardım etmek için koşarak geri geldi, beni odama taşıdı ve tıbbi yardım almamı sağladı.

Amber Heardün röportajı gündem oldu Ses çıkardığım için bana olanlara bak

"HERKES BU SÖYLENTİYİ BİLİYORDU"

Sonraki duruşmalarda ünlü modelin Depp'in lehine ifade vermesini bekleyip beklemediği sorulduğunda, Heard, "İnsanların dikkat çekme amacıyla gelip konuşacağını biliyordum" cevabını vermişti.

Heard, Depp'in ünlü modeli merdivenlerden aşağı ittiği iddiasına atıfta bulunarak, şöyle konuşmuştu:

90'lı yılların başlarında etrafta olan herkes bu söylentiyi biliyordu. Bu yüzden Johnny sadece benimle değil, kız kardeşimle de kavga etmeye başladığında tabii ki bunu düşündüm. Kız kardeşimi merdivenlerden aşağı iterek öldüreceğini sandım.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber