Geri Dön

Ata Demirer nereli, kimdir, kaç yaşında? Ata Demirer boyu kaç, evli mi? İşte, Ata Demirer filmleri

Ata Demirer hayatı sevenlerinin aradığı konulardan. Oyuncu ve müzisyen Ata Demirer kim sorusu gündemde yer alıyor. Çeşitli dizi ve filmde rol alsa da asıl çıkışını Avrupa Yakası adlı dizide canlandırdığı Volkan karakteri ile yapmıştır. Peki, Ata Demirer aslen nereli?

Ata Demirer nereli, kimdir, kaç yaşında? Ata Demirer boyu kaç, evli mi? İşte, Ata Demirer filmleri

Ata Demirer, konservatuar eğitimi nedeniyle Bursa'dan İstanbul'a taşındır. İlk olarak şarkılar seslendiren oyuncu ardından stand up göstrileri yapmaya başladı. Keşfedilmesinin akabinde ise başarılı projelerde öne çıktı. İşte, Ata Demirer biyografisi...Ata Demirer, konservatuar eğitimi nedeniyle Bursa'dan İstanbul'a taşındır. İlk olarak şarkılar seslendiren oyuncu ardından stand up göstrileri yapmaya başladı. Keşfedilmesinin akabinde ise başarılı projelerde öne çıktı. İşte, Ata Demirer biyografisi...

ATA DEMİRER KİMDİR?

Ali Ata Demirer tam adına sahip oyuncu, 6 Temmuz 1972 tarihinde Bursa'da dünyaya geldi. Ortaokul ve liseyi Bursa Erkek Lisesi'nde okuduktan sonra son sınıfta Çelebi Mehmet Lisesi'ne geçti ve buradan mezun oldu. Demirer ağabeyinin yardımıyla gece kuluplerinde piyanist-şantör olarak çalışmaya başladı. 1991 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü'nü kazanmasıyla İstanbul'a taşındı.

Okul yıllarında İstanbul'da müzisyenlik yapmaya devam etti. Yine o yıllarda arkadaşlarının desteği ile bar komedyenliği denemelerine başladı. Vitamin Grubu üyesi Gökhan Semiz ile olan yakın arkadaşlığı sayesinde stand up gösterilerine başladı. Aynı zamanda Vitamin Grubunun "Turkish Kovboylar" adlı şarkısındaki gazeli seslendirdi. Ayrıca aynı grubun İsmail şarkısında rol almış meşhur İsmail karakterini de canlandırmıştır. E.Ş.E.K Tiyatro Grubunun kurucusu Uğur Uludağ'nın aracılığı ile ilk profesyonel stand up gösterisini gerçekleştirdi. 1995 yılında Assos'ta verdiği müzikli şov sırasında keşfedilerek Dormen Tiyatrosu'nda "Komik Para" adlı oyununda rol aldı. Aynı yıl kendi kurduğu "Ege Kumpanya" adlı gösteri orkestrası ile birçok yerde sahneye çıktı.
Konservatuvarı yarıda bırakarak stand up gösterilerine ağırlık verdi. 1996 ile 1998 yılları arasında birçok yerde gösteri verdi. 1998 yılının Şubat ayında "Tek Kişilik Dev Kadro" adlı oyunu ile Leman Kültür'de sahne aldı. Oyunda geçen karakterlerin benzerleri ile bir televizyon şovu hazırladı. "Korsan TV" adlı program, ekranda 42 bölüm gösterildi. Televizyonda görülmesi ile şöhreti artan Ata Demirer, daha sonra Vizontele Tuuba, Neredesin Firuze gibi filmlerde yer aldı. "Kısık Ateşte 15 Dakika" filmi ile ilk başrolünü aldı. Birçok televizyon dizisinde yer aldı ancak onun yurt çapında tanınması ve sevilmesi "Avrupa Yakası" adlı dizide 3 sezon boyunca canlandırdığı "Volkan" karakteri ile oldu. Oyuncu 1,87 boyundadır.

ATA DEMİRER FİLMLERİ

2003 Vizontele Tuuba Tele

2004 Neredesin Firuze

2006 Kısık Ateşte 15 Dakika

2008 Osmanlı Cumhuriyeti

2010 Eyyvah Eyvah

2011 Eyyvah Eyvah 2

2012 Berlin Kaplanı

2014 Eyyvah Eyvah 3

2015 Niyazi Gül Dörtnala

2017 Olanlar Oldu

2018 Hedefim Sensin

2019 Organize İşler 2: Sazan Sarmalı

ATA DEMİRER DİZİLERİ

2001-2004 Tatlı Hayat 

2004-2006,2008-2009 Avrupa Yakası 

2011 İstanbul'un Altınları

2014 Sevdaluk

2019 Jet Sosyete 

16 Mayıs 2021 Magazin Haberleri Bülteni16 Mayıs 2021 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet