Cadde Brad Pitt yeni filminin galasına etekle gitti! Sosyal medyada yorum yağdı

Brad Pitt yeni filminin galasına etekle gitti! Sosyal medyada yorum yağdı

20.07.2022 - 14:38 | Son Güncellenme:

ABD'li aktör Brad Pitt, geçtiğimiz haftalarda 'prosopagnozi' (yüz körlüğü) hastalığına sahip olduğunu açıklamasıyla gündeme gelmişti. Son olarak yeni vizyona girecek 'Bullet Train' filminin Almanya'daki galasına katılan Pitt, tercih ettiği etek-ceket kombiniyle çok konuşuldu. Etek giydiği için bacaklarındaki dövmeler de görünen aktör, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. İşte detaylar...

Brad Pitt yeni filminin galasına etekle gitti Sosyal medyada yorum yağdı

Dünyaca ünlü aktör Brad Pitt, sağlığına dair bir ayrıntıyı geçtiğimiz haftalarda gündeme getirmişti. GQ Dergisi'ne konuşan oyuncu, genellikle doğuştan gelen ve beynin bir bölgesindeki bir eksikliğin neden olduğu "prosopagnozi" (yüz körlüğü) hastalığına sahip olduğunu söylemişti.

Haberin Devamı

Daha önce de benzer bir iddiasını tekrarlayan Pitt, resmi olarak kendisine teşhis konulmadığını ama gösterdiği bütün belirtilerin bu "prosopagnozi" hastası olduğunu doğruladığını ileri sürmüştü.

Prosopagnozi, genellikle doğuştan geliyor. Beyindeki bilişsel bir bozukluk nedeniyle bu hastalığı sahip olan kişiler diğer insanların yüzlerini tanıyamaz, hatta neredeyse göremez. Bazı kişilerin kendi yüzlerini tanımakta bile güçlük çektiği durumlar da olabilir.

Brad Pitt yeni filminin galasına etekle gitti Sosyal medyada yorum yağdı

"BENCİL OLDUĞUMU SANIYORLAR"

Brad Pitt, gördüğü ve tanıştığı insanları sonradan hatırlayamadığını belirtip, "Bu da insanların beni ilgisiz, yanına yaklaşılamaz ve sadece kendini düşünen bencil biri gibi görmelerine neden oluyor" ifadelerini kullanmıştı.

Haberin Devamı

"BENDEN NEFRET EDİYORLAR"

Brad Pitt, bu konuda daha önce de "Birçok insan benden nefret ediyor çünkü onlara saygısızlık ettiğimi düşünüyorlar" demişti. Ünlü yıldız, sahip olduğunu iddia ettiği hastalığın sonucu olarak insanların kendisini 'egoist' olarak gördüğünü sözlerine eklemişti.

GALA İÇİN KIYAFET TERCİHİ DİKKAT ÇEKTİ

Ünlü isim, tüm bunların ardından son olarak 'Bullet Train' filminin Berlin'deki galasına etek giyerek katıldı. Eteğiyle uyumlu bir ceket, açık pembe bir gömlek ve siyah botlar giyen aktör; güneş gözlüğü, kolye ve yüzük gibi aksesuarlardan da destek aldı.

58 yaşındaki Pitt, giydiği etekle bacaklarındaki dövmeleri de göstermiş oldu.

Brad Pitt yeni filminin galasına etekle gitti Sosyal medyada yorum yağdı

GENELDE DÖVMELERİNİ GÖSTERMİYOR

Yıldızın fazlaca dövmesi var, ama bunu özellikle kırmızı halıda pek göstermiyor. Dövmelerden biri, bir gergedan yüzü ve diğeri de bir insan kafatası gibi görünüyor, ancak iki dövmenin arkasındaki anlam belirsiz.

Pitt'in kollarındaki dövmeler arasında ise; 'hayat absürttür' anlamına gelen 'absurdities de l’ existence' ifadesi, çocuklarının baş harfleri, Buz Adam Ötzi'nin bir çizimi ve Mevlana'nın "Doğrunun ve yanlışın ötesinde bir yer var; seninle orada buluşacağız" sözleri yer alıyor.

ANGELINA JOLIE İLE BERABER YAPTIRDILAR

Aktörün ayrıca, eski eşi Angelina Jolie ile birlikte oğulları Maddox'a ithafen yaptırdıkları bir Sanskritçe tasarım, sırtında aktris tarafından kaleme alınan bir karalama ve alt karnında Jolie'nin Kamboçya'nın Kmer dilinde yazılan doğum tarihi de dahil olmak üzere birçok dövmesi var.

Haberin Devamı

Pitt ve Jolie defalarca dövme yaptırmış olsalar da, aktör daha önce çocuklarının onların izinden gitmesini istemediğini söylemişti.

Brad Pitt yeni filminin galasına etekle gitti Sosyal medyada yorum yağdı

SOSYAL MEDYADA YORUM YAĞDI

Hem dünya, hem de Türkiye gündeminde büyük yankı uyandıran fotoğraflar sonrası, ünlü ismin kombinine adeta yorum yağdı. Sosyal medya kullanıcıları, "Adam ne giyse estetik duruyor, üstelik genç sayılmaz ve çok da hayranı değilim...", "Ütüsüz gömlek, altında etek. Burada ben giysem, dışarıda dilenciyim diye tutuklanırım", "Kadınlar pantolon giyebiliyorsa, erkeklerde etek giyebilir?" ve "Brad Pitt ne giysem yakışır demek istemiş. Ütüsüz gömlek ve etekle haber olacağını biliyordur. Görünüşe göre iki amacına da ulaşmış" gibi yorumlar yaptı.

'Bullet Train', hepsine farklı ancak bağlantılı görevler atanan bir trende, beş suikastçıyı takip ediyor. Filmde Pitt dışında Sandra Bullock, Joey King, Zazie Beetz ve Bad Bunny de yer alıyor.