Geri Dön

Diplomatik ziyaret

Eşi Kerem Göğüş’le Bosna Hersek’e giden Wilma Elles, Devlet Başkanı Bakir İzetbegoviç’i ve Srebrenitsa Soykırım Anıtı’nı ziyaret etti

Diplomatik ziyaret

Wilma Elles ve iş adamı eşi Kerem Göğüş, Bosna Hersek Devlet Başkanı Bakir İzetbegoviç’i makamında ziyaret etti.
Yaklaşık 30 dakika süren görüşmede, 1995 yılında gerçekleşen ‘Srebrenitsa Katliamı’ hakkında konuşulurken, Elles duygusal anlar yaşadı. İzetbegoviç, babası Aliya İzetbegoviç’in hayatını anlatan bir CD’yi çifte hediye etti. Daha sonra başkent Saraybosna’ya giden Elles ve Göğüş, Alija İzetbegoviç’in kabrini ziyaret ederek dua ettiler.

Ardından Srebrenitsa kentine geçerek soykırımda yakınlarını kaybedenlerle görüşmeler yapan ikili, o dönem yaşanan hikâyeleri dinledi. Siyaset bölümü diploması alan Elles ve Göğüş, daha sonra şehitleri anmak için Srebrenitsa Soykırım Anıtı’nı ziyaret etti. Oyuncu, “Burada yaşayan insanlar, hayatta neyin önemli olduğunu çok iyi biliyor. Bu derin acıyı anlatmaya cümleler ya da hiçbir gözyaşı yetmez. Burada yaşayanlar gerçekten çok güçlü” dedi.

Yangın bölgesindeki görüntüleri tepki çeken CZN Burak'tan açıklamaKamuoyunda 'CZN Burak' olarak tanınan ünlü işletmeci Burak Özdemir'in, günlerdir alevlerle mücadelenin devam ettiği Antalya'da çektiği görüntüler bazı sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti. "Görevlileri yavaşlattığı" ve "yangın söndürme çalışmalarını şova çevirdiği" şeklinde yorumlar alan CZN Burak'tan açıklama geldi.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet