Cadde Gülden Karaböcek: Erkekler bir an önce kendine gelmeli!

Gülden Karaböcek: Erkekler bir an önce kendine gelmeli!

10.05.2022 - 07:10 | Son Güncellenme:

Ünlü şarkıcı Gülden Karaböcek, Şile'de halk konseri verdi. Unutulmaz parçalarını seslendiren Karaböcek, konser arasında kadına şiddet konusunda konuşarak, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Gülden Karaböcek: Erkekler bir an önce kendine gelmeli

Usta sanatçı Gülden Karaböcek, geçtiğimiz gün Şile'de halk konseri verdi. İBB Şile Kültür Merkezi'ndeki konserinde 'Dilek Taşı', 'Sürünüyorum', 'Kırılsın Ellerim', 'Sen Evlisin' gibi unutulmaz bestelerini seslendiren Karaböcek, kırmızı ve gri olmak üzere iki farklı kostüm giydi.

Haberin Devamı

Kızı Nur Karaböcek'in de kendisine eşlik ettiği 68 yaşındaki şarkıcı, konser arasında kadına şiddet konusuna dikkat çekti.

Vahşice katledilen Pınar Gültekin'in ardından son olarak Esenler'de Asiye Atalay'ın öldürülmesine çok üzüldüğünü belirten Gülden Karaböcek, "Kadına şiddet ne olacak böyle, çok kötü durumda her yer... Erkekler bir an önce kendine gelmeli; ne diyelim, bir şarkı vardı 'hiştt hiştt sakin ol, sinirlerine hakim ol' diye, öyle demek lâzım, yoksa doktora tedaviye gitmeli" şeklinde konuştu.

Gülden Karaböcek: Erkekler bir an önce kendine gelmeli

"KADINLAR ÖLDÜRÜLMEYİ HAK ETMİYOR"

"Çok kötü bir durum var ortada" diyen Karaböcek, sözlerine şöyle devam etti:

Kadın cinayetleri son bulmalı! İnşallah her şey düzelir, güzel günler gelir... Bunun için de devletimiz kadın cinayetlerini önleyebilmek adına daha ağır yaptırım kararları almalı... Anneler Günü haftasında kadın cinayetleri haberlerini televizyondan izlemek inanın çok üzücü. Anne karşılıksız seven, üreten insandır. Kadınlar öldürülmeyi hak etmiyor, sevgiyi, saygıyı hak ediyor.

"YAŞADIĞIM ACIYI TARİF EDEMEM"

Annelerin yaşarken değerlerinin bilinmesini gerektiğini de söyleyen ünlü isim; "Anne acısı çok büyük bir acıdır. Annemi kaybettiğimde 2 yıl kendime gelemedim. Annem Bakırköy'de sahil yolunda bir apartmanda oturuyordu. Hep evin ışıkları yanardı, arabayla geçerken ışıklar kapalı olduğunda yaşadığım acıyı tarif edemem" şeklinde konuştu.

Haberin Devamı

"İYİ Kİ ANNEMLE BİRLİKTE SAHNEDEYİM"

Sahneden tüm anneleri anarak, 'Anadan Ayrı' adlı şarkısını seslendiren Gülden Karaböcek'e, kızı Nur Karaböcek de eşlik etti. Nur Karaböcek; "Başta Annem olmak üzere tüm Annelerin Anneler Günü'nü kutluyorum. İyi ki Annemle birlikte sahnedeyim. Böylesine büyük efsane bir sanatçıya eşlik ettiğim için gururluyum. Yitirdiğimiz tüm Anneleri de rahmetle ve özlemle anıyorum" dedi.

Anne-kız, konser sonrasında ise birlikte objektiflere poz verdi.

Gülden Karaböcek: Erkekler bir an önce kendine gelmeli

"MÜZİĞİN EVRENSELLİĞİ ÖNE ÇIKIYOR"

Karaböcek, konseri sırasında siyahi bir hayranının şarkılarına eşlik ederek söylediğini görünce çok mutlu oldu. Adını sorarak hayranıyla sohbet eden Karaböcek, "Dünya ne kadar küçük. Her coğrafyadan hayranım var. 'Dilek Taşı', 'Sürünüyorum', 'Kırılsın Ellerim' diyerek bana eşlik ediyor... Bunda da müziğin evrenselliği öne çıkıyor" ifadelerini kullandı.

Usta sanatçı, daha önce konserler verdiği Almanya, Bulgaristan, Makedonya, Karadağ, Azerbaycan ve İran da çok sayıda hayranının olduğunu belirtti.

Gülden Karaböcek: Erkekler bir an önce kendine gelmeli

"SAĞLIĞIMIZ İÇİN AŞILARIMIZI OLALIM"

Haberin Devamı

Öte yandan geçtiğimiz aylarda Tuzla İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde konser veren Karaböcek, 2.5 saat boyunca kulakların pasını silmişti.

Ünlü isim, "Pandemide sağlığın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladık. Sağlımız için aşılarımızı olalım. Yoksa bizi çarşıya, AVM'ye hiçbir yere almazlar. Dünya çıldırdı, Allah beterinden korusun" diye konuşmuştu.

Gecede, şarkıcının kızı Nur Karaböcek de sürpriz yaparak 'Çingenem' adlı şarkıyı seslendirmişti.