Cadde İzzet Yıldızhan'dan Ahmet Kaya'nın mezarına ziyaret

İzzet Yıldızhan'dan Ahmet Kaya'nın mezarına ziyaret

11.04.2023 - 07:05 | Son Güncellenme:

Türkücü İzzet Yıldızhan, geçtiğimiz günlerde gittiği Fransa'da ilk olarak Ahmet Kaya’yı kabri başında ziyaret etti. 2000 yılında Paris'in Porte de Versailles semtindeki evinde kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Ahmet Kaya'nın kendisi için apayrı bir öneme sahip olduğunu belirten Yıldızhan, "Mezarı benim gibi ziyarete gelen insanlarla doluydu" dedi.

İzzet Yıldızhandan Ahmet Kayanın mezarına ziyaret

3 Nisan'da 60'ıncı yaş gününü kutlayan ve ailesi ile birlikte çektirdiği fotoğraflıları sosyal medya hesabında paylaşan İzzet Yıldızhan, “Böyle özel zamanlarda ailemle olmayı tercih ediyorum. Ailem ve çocuklarım benim olmazsa olmazlarım. Çünkü onlar ile çok mutluyum” açıklamasını yapmıştı.

Haberin Devamı

"ÖNCE SAĞLIK, SONRA HUZUR VE PARA OLSUN"

Muhabirlerin “Yeni yaşınızda ne dilediniz?” sorusuna ünlü isim, “Benim her zaman temennim önce sağlık, sonra huzur, sonra da para olsun. Ülkemiz için de ne hayırlısı ise onu diliyorum hep. Huzur ve mutlu yaşamak istiyorum ben” yanıtını vermişti.

İzzet Yıldızhandan Ahmet Kayanın mezarına ziyaret

"BAKALIM BU BAYRAMDA NELER OLACAK?"

Üç farklı kadından yedi oğlu ve iki kızı olan türkücünün, bayram sabahı çocukları ile olan diyalogları ve paylaşımları sosyal medyada çok konuşuluyor. "Bu bayram da gelenek hale gelen paylaşımınız olacak mı? Bu sefer çocuklarınızı ne gibi sürprizler bekliyor?” sorusu yöneltilen Yıldızhan, “Bayram planım tamamen ailem ile olacak bu sefer. Bakalım bu bayramda neler olacak? Çocuklarımı güzel bir sürpriz bekliyor” karşılığını vermişti.

İzzet Yıldızhandan Ahmet Kayanın mezarına ziyaret

Haberin Devamı

AHMET KAYA'YA VEFA

Çocuklarıyla ilgili açıklamasıyla gündeme gelen İzzet Yıldızhan, geçtiğimiz günlerde Fransa seyahatine çıktı. 16 Kasım 2000 tarihinde vefat eden Ahmet Kaya’nın Paris'te bulunan mezarını ziyaret eden şarkıcı, müzik dünyasının usta ismine kabri başında dualar etti.

İzzet Yıldızhandan Ahmet Kayanın mezarına ziyaret

"KABRİ BİR AN OLSUN BOŞ KALMADI"

"Ahmet Kaya bana ağabeylik yaptı" diyen İzzet Yıldızhan, duygularını şu sözlerle dile getirdi:

Yeri geldi aynı sofradan yemek yedik, yeri geldi bana ağabeylik yaptı. Bende apayrı bir öneme sahip olan birisidir Ahmet Kaya. Paris'e iner inmez ilk olarak kabri başına gittim. Gittiğimde özel bir gün değildi ama mezarının başı bir an olsun boş kalmadı. Benim gibi ziyarete gelen insanlarla doluydu. Nur içinde uyusun inşallah.

İzzet Yıldızhandan Ahmet Kayanın mezarına ziyaret