Paris

Paris

Son dakika paris haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan paris gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan paris haber sayfamızda...

Paris

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 32.827 paris haberi bulunmuştur.
Son dakika... Bakan Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrası duyurdu: Çok yakında devreye girecek
Son dakika... Bakan Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrası duyurdu: Çok yakında devreye girecekGelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, video konferans yöntemiyle toplanan Koronavirüs Bilim Kurulu sonrası açıklama yaptı. Önemli bilgiler veren Bakan Koca Sputnik V aşısının çok yakında devreye gireceğini de söyledi. İşte haberin ayrıntıları...
22.04.2021Gündem
Son dakika... AB liderlerinden iklim değişikliği çağrısı!
Son dakika... AB liderlerinden iklim değişikliği çağrısı!Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, "2030 yılına kadar emisyonların azaltılması için ortak bir taahhüt ve ortak bir eylem üzerinde birlikte çalışalım. Bu, bizi gezegenimizin ihtiyacı olan 2050 yılına kadar net sıfır emisyon yoluna sokacaktır." dedi.
22.04.2021Dünya
IMF Başkanı Georgieva'dan G20'ye 'karbon fiyat tabanı belirlemeleri' çağrısı
IMF Başkanı Georgieva'dan G20'ye 'karbon fiyat tabanı belirlemeleri' çağrısıUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, iklim değişikliğiyle mücadelede sağlam karbon fiyatlandırmasının gerekli olduğunu belirterek, G20 ülkelerine uluslararası karbon fiyat tabanı belirleme çağrısında bulundu.
22.04.2021Ekonomi
Son dakika... Merkel, ABD'nin İklim Zirvesi'ne dönmesinden memnun
Son dakika... Merkel, ABD'nin İklim Zirvesi'ne dönmesinden memnunAlmanya Başbakanı Angela Merkel, ABD'nin iklim sorununu çözmek için İklim Zirvesi'ne geri dönmesinin önemli bir sinyal olduğunu belirterek, bundan memnuniyet duyduğunu söyledi.
22.04.2021Dünya
Son dakika... Brezilya Devlet Başkanı'ndan yasa dışı ormansızlaşmayı bitirme sözü!
Son dakika... Brezilya Devlet Başkanı'ndan yasa dışı ormansızlaşmayı bitirme sözü!Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, İklim Zirvesi'nde yasa dışı ormansızlaşmayı 2030'a kadar bitirme sözü verirken, Arjantin Devlet Başkanı Albenrto Fernandez, bölge ülkelerine birlikte adım atma çağrısı yaptı.
22.04.2021Dünya
Son dakika - Göksel Gümüşdağ'dan Demba Ba açıklaması
Son dakika - Göksel Gümüşdağ'dan Demba Ba açıklamasıMedipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Demba Ba'nın ayrılığıyla ilgili konuştu. Senegalli'nin sözleşme feshi sonrası yaptığı "Fermuar"lı paylaşımla ilgili konuşan Gümüşdağ, "Yanlış anlaşıldığını bana söyledi. Kendisi gereken açıklamayı yapacak. Karşılıklı anlaşarak sözleşmesini fesh ettik" dedi.
22.04.2021Basaksehir
‘İklim eylemini insanlar ve dünyamız için hemen hayata geçirmeliyiz’
‘İklim eylemini insanlar ve dünyamız için hemen hayata geçirmeliyiz’António Guterres / Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri - İnsanlık için bu önemli yılda artık cesur bir iklim eylemini hayata geçirmenin zamanı geldi...
22.04.2021Dünya
Nasser Al-Khelaifi, Avrupa Kulüpler Birliği başkanı oldu
Nasser Al-Khelaifi, Avrupa Kulüpler Birliği başkanı olduAvrupa Kulüpler Birliğinin başkanlığına, PSG Başkanı Nasser Al-Khelaifi getirildi.
22.04.2021 Dünyadan Futbol
Son dakika haber... Haritada ortaya çıktı! Ramazanın ikinci haftasında...
Son dakika haber... Haritada ortaya çıktı! Ramazanın ikinci haftasında...Gelen son dakika haberine göre, Türkiye genelinde COVID-19 vaka sayıları günlük 60 bin civarlarında seyrederken özellikle Marmara Bölgesi'ndeki iller dikkat çekiyor. Uzmanların görüşü, vakaların İstanbul'da düşmezse diğer illerde de düşmeyeceği yönünde.
21.04.2021Gündem
AB kurumları iklim yasasında uzlaştı
AB kurumları iklim yasasında uzlaştıAvrupa Birliği (AB) kurumları, birliğin 2050 yılına kadar iklime zararsız olma hedefini yasal olarak bağlayıcı kılacak iklim yasasında ve sera gazı emisyonlarının 2030'a kadar yüzde 55 azaltılması hedefinde uzlaşı sağladı.
21.04.2021Uzmanpara
Küresel enerji dönüşümü yatırımları 500 milyar doları aştı
Küresel enerji dönüşümü yatırımları 500 milyar doları aştıGeçen yıl enerji dönüşümü için küresel ölçekte 501 milyar dolar yatırım gerçekleştirildi.
21.04.2021Ekonomi
Birleşik Krallık emisyonları 2035'e kadar yüzde 78 azaltacak
Birleşik Krallık emisyonları 2035'e kadar yüzde 78 azaltacakBirleşik Krallık hükümeti, ülkede emisyonları 2035 yılına kadar, 1990 yılındaki düzeylerinden yüzde 78 azaltmayı öngören planlarını açıkladı. Böylece, 2050 yılında "sıfır emisyonu" hedefleyen Birleşik Krallık, emisyonları 2035 yılına kadar yüzde 68 azaltmayı hedefleyen önceki hedefini yukarı yönlü güncellemiş oldu.
21.04.2021Ekonomi
Tanrıça Flora büstü Da Vinci’nin değil
Tanrıça Flora büstü Da Vinci’nin değilRönesans ustası Leonardo da Vinci’ye atfedilen bir balmumu büstün, sanatçıya ait olmadığı ortaya çıktı.
21.04.2021Kültür Sanat
Beyaz eşyada satış ve ihracat artıyor
Beyaz eşyada satış ve ihracat artıyorBeyaz eşya satışları 2021’in ilk 3 ayında artmaya devam etti. Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği’ne (TÜRKBESD) üye firmaların 6 ana üründe toplam beyaz eşya satışı, ocak - mart arası 2020’ye göre yüzde 29 arttı.
21.04.2021Ekonomi
Türkiye’nin enerji ekseninde yeni fırsatlar
Türkiye’nin enerji ekseninde yeni fırsatlarZengin enerji kaynakları ile enerji tüketicileri arasında stratejik bir noktada yer alan Türkiye, dış politik adımlarla enerji arasındaki simbiyotik ilişkinin etkisini daha fazla hissediyor. Türkiye’nin enerji politikalarında değişim tartışmaları yapılırken, bölgede değişen siyasi dengeler, risklerin yanında, ülkemizin enerji eksenini genişletmesi noktasında yeni fırsatlar da sunuyor.
20.04.2021Vitrin
Fransa AB İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Beaune'den "Avrupa Süper Ligi"ne tepki
Fransa AB İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Beaune'den "Avrupa Süper Ligi"ne tepkiFransa Avrupa Birliği (AB) İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Clement Beaune; İngiltere, İspanya ve İtalya'dan 12 futbol kulübünün katılımıyla "Avrupa Süper Ligi" adıyla kurulan yeni girişime tepki gösterdi.
20.04.2021Fransa Ligue 1
Türkiye beyaz eşya satışları ilk çeyrekte yüzde 40 arttı
Türkiye beyaz eşya satışları ilk çeyrekte yüzde 40 arttıTürkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD) Yönetim Kurulu Başkanı Can Dinçer, "Ocak-Mart arasında geçen yıl aynı döneme göre satışlarımız yüzde 40, ihracatımız da aynı dönemde yüzde 26 arttı. İç satış ve ihracat olmak üzere 6 ana ürün grubundaki toplam satışlarımız bir önceki yıla göre yüzde 29 artışla 8 milyon 521 bin 513 adet olarak gerçekleşti." dedi.
20.04.2021Ekonomi
Saman sarısı şiiri - Nazım Hikmet Ran
Saman sarısı şiiri - Nazım Hikmet RanNazım Hikmet Toplumcu gerçekçi bir şair olarak Türk edebiyatında önemli bir yer edinmiştir. Özellikle toplumun sorunlarına değindiği şiirlerinde eşitlikçi barışçıl bir dünya isteğiyle şiirler kaleme almıştır. Nazım Hikmet düşünceleri sebebiyle çeşitli yıllarda defalarca hapis yatmıştır. Şair aşk hayatıyla ve aşk temalı şiirleri ile de adından fazlaca söz ettirmiştir. Nazım Hikmet, gecenin bir yarısı eline kalemini almış eşi Vera’ya “Saman Sarısı” adlı şiirini yazmaktadır. O sırada Abidin Dino'da yanındadır. Nazım Hikmet o sırada yanında resim çizen Abidin Dino'ya da şiir de yer verir. İşte Saman sarısı şiirinin sözleri.
20.04.2021Şiirler
‘Mağazalar ciro kirası versin’
‘Mağazalar ciro kirası versin’İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Kovid-19 tedbirleri kapsamında, mağazaların açık kaldıkları sürenin haftada 40 saatin altına indiğini belirterek, “Kira bedelleri işletmelerin yükünü ağırlaştırıyor. Kiraya vereni de, kiracıları da mağdur etmeyecek bir yöntem geliştirmek gerek” dedi.
20.04.2021Ekonomi
ABD'den rapor: Fransa, Ruanda'da öngörülebilir bir soykırıma imkan tanıdı!
ABD'den rapor: Fransa, Ruanda'da öngörülebilir bir soykırıma imkan tanıdı!Ruanda hükümetinin girişimiyle ABD merkezli "Levy Firestone Muse" hukuk firmasının hazırladığı raporda, Fransa'nın Ruanda soykırımında ciddi sorumluluğu bulunduğu ve Fransız hükümetinin öngörülebilir bir soykırıma imkan tanıdığı vurgulandı.
19.04.2021Dünya
Rapor yayınlandı: Dünya 'uçurumun eşiğinde'
Rapor yayınlandı: Dünya 'uçurumun eşiğinde'Dünya Meteoroloji Örgütü (WMO), 2020'nin şimdiye kadar kaydedilen en sıcak 3 yıldan biri olduğunu açıkladı.
19.04.2021Dünya
Almanya'da Yeşiller başbakan adayını belirledi
Almanya'da Yeşiller başbakan adayını belirlediAlman Yeşiller Partisi'nin başbakan adayı partinin Eş Genel Başkanı Annalena Baerbock oldu. Hristiyan Birlik partileri ise ortak aday konusunda henüz uzlaşmaya varabilmiş değil.
19.04.2021Dünya
Avdagiç'ten İstanbul'daki AVM ve cadde mağazalarına ilişkin öneriler!
Avdagiç'ten İstanbul'daki AVM ve cadde mağazalarına ilişkin öneriler!İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, mağazaların açık kaldıkları sürenin haftada 40 saatin altına indiğini belirterek, "Kira bedelleri işletmelerin yükünü ağırlaştırıyor. Kiraya vereni de, kiracıları da mağdur etmeyecek bir yöntem geliştirmek gerek." dedi.
19.04.2021Ekonomi
Son dakika - İsviçreli tenisçi Federer, Fransa Açık'a katılacak
Son dakika - İsviçreli tenisçi Federer, Fransa Açık'a katılacakİsviçreli tenisçi Roger Federer, sezonun ikinci grand slam tenis turnuvası Fransa Açık'a (Roland Garros) katılacağını açıkladı.
18.04.2021Tenis
İstanbul Havalimanı, Avrupa'da zirveyi bırakmadı
İstanbul Havalimanı, Avrupa'da zirveyi bırakmadıİstanbul Havalimanı, 14 Nisan'da düzenlenen 604 uçuşla Avrupa'da liderliğini sürdürdü.
18.04.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ramazaniklimkısıtlamaçağrıalmanya

Paris ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.