Geri Dön

Johnny Depp-Amber Heard davası nasıl sonuçlanabilir?

ABD'li aktör Johnny Depp ile eski eşi Amber Heard’ün birbirini iftirayla suçladığı dava, bir haftalık ara verilmiş olmasına rağmen hala konuşulmaya devam ediyor. Tarafların hukuk ekiplerine yakın kaynaklar ve ceza avukatı Halim Dhanidina, 16 Mayıs'ta kaldığı yerden devam etmesi beklenen dava ile ilgili jürinin verebileceği kararlar ve bu kararların sonuçları ile ilgili konuştu. İşte detaylar...

Johnny Depp-Amber Heard davası nasıl sonuçlanabilir?

2011 yılında birlikte rol aldıkları 'The Rum Diary' filminin setinde aşk yaşamaya başlayan Johnny Depp ve kendisinden 23 yaş küçük Amber Heard'ün ilişkileri önce nikah masasına, ardından da Hollywood'un en uzun süreli hukuk savaşına uzandı.

Aralarındaki hukuk mücadelesi devam eden çiftten Amber Heard, geçtiğimiz günlerde ABD'nin Virginia eyaletindeki Fairfax County'de görülen davada ilk kez ifade verdi. Güzel oyuncu, kimi zaman sesi titreyerek hatta bazen de gözyaşlarına boğularak "ona sırılsıklam aşık olmuştum" dediği Johnny Depp ile aşklarının nasıl bu duruma geldiğini kendi açısından anlattı.

Johnny Depp-Amber Heard davası nasıl sonuçlanabilir

"MÜKEMMEL PARTNER GİBİ GÖRÜNDÜ"

Birlikte rol aldıkları filmini setinde ve tanıtım turları sırasında nasıl yakınlaştıklarından bahseden Heard, o ilk dönemde edebiyat ve şiirle dolu günler geçirdiklerini ve Depp'in kendisine "mükemmel bir partner" gibi göründüğünü söyledi.

"BENİ BAŞKALARIYLA İLİŞKİ KURMAKLA SUÇLADI"

Amber Heard, daha sonra Depp'in nasıl bir değişim geçirdiğini anlattı. Veda ettiği uyuşturucu ve alkol alışkanlığına geri döndükten sonra Depp'in bambaşka biri olduğunu ifade etti. Aktörün giderek kıskanç bir hale geldiğini ve kendisini başkalarıyla ilişki kurmakla suçladığını sözlerine ekledi.

DEPP'İN KENDİSİNE İLK KEZ NE ZAMAN VURDUĞUNU ANLATTI

Hollywood yıldızının kendisine ilk kez ne zaman vurduğunu da anlatan Heard, bunun nedeninin Depp'in eski sevgilisi Winona Ryder ile birlikteyken yaptırdığı dövme olduğunu söyledi. Ünlü isim, bu anları şöyle anlattı:

Kanepede yan yana oturuyorduk. Ona kolundaki dövmeyi sordum. O da ‘Wino’ dedi. Ben de anlamadım. Şaka olduğunu düşündüm çünkü öyle gibiydi ve güldüm. Bu kadar basit. Ve yüzüme vurdu ve güldüm. Şaka olmalı diye düşündüm.

Heard, Johnny Depp'in kendisine ilk vurduğunda ondan ayrılması gerektiğini bildiğini, ancak bunu yapmaya cesaret edemediğini söyledi. "Onu öylece affedemeyeceğimi biliyordum, çünkü bu tekrar olacağı anlamına geliyor" diyen ünlü isim, kalbinin kırıldığını da belirtti.

Johnny Depp-Amber Heard davası nasıl sonuçlanabilir

VURMADIĞINI İLERİ SÜRMÜŞTÜ

Johnny Depp de daha önce duruşmada bu olayı anlatmış fakat Heard'e o sırada tokat attığı iddiasını reddetmişti. Depp bu konuda "Bu, birine vurmak için tuhaf bir neden" diye konuşmuştu.

JÜRİ KARAR VERECEK

ABD'nin Virginia eyaletinin Fairfax şehrinde süren davayı denetleyen yedi jüri üyesi, 36 yaşındaki Heard'ün, 2018'de ismini vermese de birebir tarifiyle eski kocası Johnny Depp'ten bahsettiği, Depp tarafından şiddete uğradığını anlatan ve Washington Post gazetesinde yayınlanan bir yazıda, 58 yaşındaki aktöre iftira atılıp atmadığına karar verecek.

New York Post'ta yer alan habere göre; jüri, ayrıca Heard'ün milyonlarca dolar tazminat ödemesi gerekip gerekmediğini de belirleyecek. 27 Mayıs tarihinde yapılacak olan dava kapanış konuşmalarının ardından jüri, Depp ve Heard'ün kaderi üzerinde tartışmaya başlayacak.

"TAZMİNAT CEZASI VERİLMEMESİ MÜMKÜN"

Heard'ün hukuk ekibine yakın bir kaynak, jürinin her ikisi tarafından da ikna olmama ve ne Depp, ne de Heard'e tazminat ödenmemesine karar verme olasılığının da bulunduğunu söyledi.

Depp'in sözcülerinden biri de, "Tazminata jüri karar verir ve evet, tazminat cezası verilmemesi mümkündür" ifadelerini kullanarak bunu onayladı.

Eğer Amber Heard suçlu bulunmazsa, yasal ücretlerinin maliyetini Depp'ten geri alma hakkına sahip olacak. Kaynaklar, bu miktarın daha sonra bir yargıç tarafından belirleneceğini söyledi.

Johnny Depp-Amber Heard davası nasıl sonuçlanabilir

"CAYDIRICI BİR ETKİSİ OLACAK"

Ceza avukatı ve eski Kaliforniya yargıcı Halim Dhanidina'nın söylediklerine göre ise; davayı Depp kazanırsa, bunun diğer aile içi şiddet kurbanlarını konuşmaktan vazgeçirecek bir 'caydırıcı etkisi' olacak.

Dhanidina, "Bir iftira davası başarılı olduğunda, bunun mağdurların, kurumlara veya güce sahip kişilere karşı seslerini yükseltme konusunda caydırıcı bir etkisi olur, çünkü dünyanın başlarına yıkılacağını düşünürler" dedi.

"BÖYLE BİR DÜNYA YARATMAK İSTEMİYORUZ"

Eski yargıç, bu sözlerine ek olarak, "Ancak insanların doğru olmadığını bilseler bile istediklerini söyleyebileceklerini hissettikleri bir dünya da yaratmak istemiyoruz" ifadelerini de kullandı.

Halim Dhanidina, "Karar, her ne olursa olsun, öyle ya da böyle iki taraf için de caydırıcı bir etkiye sahip olacak" şeklinde konuştu.

HAPİS CEZASI RİSKİ YOK

Depp ile 15 ay evli kalan 'Aquaman' oyuncusu Amber Heard'ün, cezai bir suçlamayla karşı karşıya olmadığı için hapis cezası alma riski bulunmuyor. Ancak kaybetmesi halinde, eski eşi Johnny Depp'e yüklü miktarda tazminat ödeyecek.

Johnny Depp-Amber Heard davası nasıl sonuçlanabilir

Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber