Cadde MasterChef All Star'da son ceketin sahibi belli oldu

MasterChef All Star'da son ceketin sahibi belli oldu

30.12.2023 - 00:12 | Son Güncellenme:

MasterChef All Star'da final heyecanı için nefesler tutuldu. Masterchef finaline adını yazdırmak isteyen yarışmacılar bu hafta ceketi kazanmak için kıran kırana yarıştı. Son ceketin de sahibi belli oldu.

MasterChef All Starda son ceketin sahibi belli oldu

Pazartesi akşamı ilk ceketin sahibi Tahsin olurken Salı akşamı ikinci ceketin sahibi Barbaros, Çarşamba akşamı üçüncü ceketin sahibi Esra, Perşembe akşamı dördüncü ceketin sahibi Sergen oldu. Son ceketi kazanan isim de dün akşam belli oldu.

Haberin Devamı

Şef Mehmet Yalçınkaya, yarışmacılara tek tek neler hissettiklerini sordu. Yarışmacılarda duygularını paylaştı.

MasterChef All Starda son ceketin sahibi belli oldu

'KİM İYİ YAPARSA O KAZANSIN'

Kıvanç, "Geçen yıl da bugüne kaldım. Son güne kaldım. Şef, öncelikle kendim için bir şey söyleyeyim. Tabi ki önlüğü inanılmaz çok istiyorum. Allah biliyor. Burada iki yıldır aslanlar gibi savaştım. Hiç kimseye bir günden bir güne yanlış bir kelime de kullanmadım. Hiç kimsenin başarısını da kıskanmadım. Kimsenin arkasından konuşmadım. Hep kendi bildiğim şekilde yarıştım. Bazen gülmediğim için de eleştirenler oldu. Bu benim mizacım, yapım. Ben burayı her zaman profesyonel bir yer olarak gördüm. Tabi ki burada bir şeyler icra ediyoruz, yemeğimizi yapıyoruz. Aynı şekilde kendi duruşumuzla, sözlerimizle de insanları etkiliyoruz. Ben burayı daha çok sistemli bir iş olarak gördüm. Her gün uyanarak bu şekilde geldim. O yüzden bugün, aslanlar gibi burada üç arkadaş var. Üçü de kendini ispat etmiş. Bu yılda gayet çok güzel yarışmış insanlar. Çok istiyorum tabi ki ama hırsım hiçbir zaman öne geçmeyecek. Bugün burada kim iyi yaparsa o kazansın." dedi.

Haberin Devamı

'BURANIN KATKISI ÇOK BÜYÜK'

Hasan, "Kendimi anlatmayı çok beceremem. Konuşmayı çok sevmem ama tek bildiğim şey şu, başım dik alnım açık geldim buraya. Bu şekilde devam edecek. Biz Masterchef'e geldiğimiz günden bugüne kadar burası bizim için büyük kapılar açtı. Bunu inkar etmek yanlış olur. O yüzden şu an, dükkanımız çalışıyorsa buranın katkısı çok büyük. Çok şükür diyorum her şeye. Burada kalsak da gitsek de çok büyük bir aileyiz. Hakkımızda hayırlısı olsun." ifadelerini kullandı.

MasterChef All Starda son ceketin sahibi belli oldu

'HAKEDEN YUKARI ÇIKACAK'

Eren, 'Şu an çok farklı bir yerdeyiz. All Star'dayız. 6 arkadaşta birbirinden iyi. Önümdeki iki arkadaşta birbirinden iyi. İyi olan kazanacak. Hak eden yukarı çıkacak. Sonra hak eden birinci olacak. Güzel bir yol. Ben bu yolda çok mutluyum. Çok lezzetli ilerliyorum. Hiç şüphem yok" dedi.

İlk turda yarışmacılara; Lemongrass, nar, karides, esmer bulgur ve Mengen peyniri verildi. 45 dakika süre içinde yarışmacılara kendi yaratıcılıkları üzerine puan verileceği açıklandı.

Haberin Devamı

MasterChef All Starda son ceketin sahibi belli oldu

'BEN OLSAM ASYA'YA KAÇARDIM'

Mehmet Şef, Sergen'e yarışmacılara verilen ürünleri nasıl bulduğunu sordu. Sergen, "Şefim gayet uyumlu bence, Ben olsam Asya'ya kaçardım. Çünkü o sizin verdiğiniz peynir tofuyla ben çok benzettim onu. Lemongrass'la bir uyum yakalardım. Karides, 'Lemongrass', böyle tofu. Nar zaten olur. Gayet uyumlu" cevabını verdi.

'HER ÜRÜN KENDİ BAŞINA BİRBİRİNDEN GÜZEL'

Aynı soruyu şef Barbaros'a sordu. Barbaros, " Her ürün kendi başına birbirinden güzel ama uyum konusunda iyi çalışmaları lazım. Bir de bu ürünlerin şöyle bir avantajı var. Mesela peynirin tadına baktık, gerçekten bir çok şeyde lezzetlendirilebilir. Bulgur aynı keza bir çok şekilde lezzetlendirilebilir. Karides, neyin içinde pişirsen onun lezzetini alabilir. Burada tamemen arkadaşlarımın yaratıcılıkları sonucunda değerlendirmeler olacak. Hepsine kolay gelsin." ifadelerini kullandı.

MasterChef All Starda son ceketin sahibi belli oldu

MASTERCHEF İLK TUR PUANLARI

KIVANÇ: 23

HASAN: 21

EREN: 19

Tüm dünyada restoranları ve yemekleriyle kendinden söz ettiren Maksut Aşkar ikinci turda yarışmaya konuk oldu. Yarışmacılar Maksut Şef'in 'Kuzugöbeği Mantısı' tabağını yaptılar.

Haberin Devamı

MASTERCHEF İKİNCİ TUR PUANLARI

Hasan ikinci turda 27,5 puan alarak 48,5 puana ulaştı.

Eren 28 puan alarak 47 puana ulaştı. İlk veda eden isim Eren oldu.

Kıvanç ikinci turda 24 puan alarak 47 puana ulaştı. Kıvanç ve Eren aynı puanı aldıkları için ikisi de 6. oldu.

Son ceketin sahibi Hasan oldu.