Geri Dön

Melihat Gülses kimdir, nereli? Melihat Gülses kaç yaşında, eşi kim?

Melihat Gülses, klasik Türk müziğinin önemli temsilcilerindedir. TRT Radyosu'nda çalışmalar yürüten sanatçı, ilgi gören albümlere imza attı. Şarkılar Bizi Söyler programına katılarak izleyenin merakına neden oldu. Sanatçı hakkına detaylar araştırılanlar arasında bulunuyor. Peki, Melihat Gülses kimdir? İşte, şarkıları...

Melihat Gülses kimdir, nereli? Melihat Gülses kaç yaşında, eşi kim?

Şarkıları ilgi gören sanatçı, Konya'da doğdu. 1981 yılında TRT İstanbul Radyosu'na katıldı. Yurt dışındaki konserleri ile adını geniş kitlelere ulaştırdı. Programın izleyenleri Melihat Gülses aslen nereli, şarkıları neler? 

MELİHAT GÜLSES KİMDİR?

Gülses, 1 Ekim 1958 tarihinde Akşehir, Konya'da dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokulu Anadolu’nun çeşitli illerinde tamamladı. Lise eğitimini Fatih Kız Lisesi’nde tamamladı. Lisedeyken konservatuvara devam etti. 1976’da İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı ses eğitimi (şan) bölümüne girdi ve 1984’te eğitimini tamamladı.

1981’de TRT İstanbul Radyosu’na girdi. TRT radyo ve televizyonlarında programlar yaptı. Yurt dışında verdiği konserlerde Türkiye'yi ve Türk müziğini tanıttı. Önemli sanatçılarla çalışmalar yaptı. 1996 yılında çıkan Tatyos Efendi albümünün ve 2002 yılında çıkan İncesaz adlı müzik topluluğuna ait İki/Eylül Şarkıları albümünün solistliğini yaptı. Melihat Gülses hâlen TRT İstanbul Radyosu’nda çalışmalarına devam etmektedir. Necip Gülses ile evli olan sanatçının Neva adında kızı ve Alihan adında bir oğlu vardır.

9 Mayıs 2021 Magazin Haberleri Bülteni9 Mayıs 2021 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet