Melihat Gülses

Melihat Gülses

Klâsik Türk müziği yorumcusudur. Eğitimi İlkokul ve ortaokulu Anadolu’nun çeşitli illerinde tamamladı. Lise eğitimini Fatih Kız Lisesi’nde tamamladı. Lisedeyken konservatuara devam etti. 1976’da İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı ses eğitimi (şan) bölümüne girdi ve 1984’te eğitimini tamamladı.Müzik hayatı  Melihat Gülses1981’de TRT İstanbul Radyosu’na girdi. TRT radyo ve televizyonlarında programlar yaptı. Yurtdışında verdiği konserlerde Türkiye'yi ve Türk müziğini tanıttı. Önemli sanatçılarla çalışmalar yaptı. 1996 yılında çıkan Tatyos Efendi albümünün ve 2002 yılında çıkan İncesaz adlı müzik topluluğuna ait İki/Eylül Şarkıları albümünün solistliğini yaptı.[1] Seslendirmiş olduğu birçok eser dinleyenleri tarafından halen kabul görmekte ve dinlenmektedir.Melihat Gülses hâlen TRT İstanbul Radyosu’nda çalışmalarına devam etmektedir. Neva adında kızı ve Alihan adında bir oğlu vardır.

Melihat Gülses

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 85 melihat gulses haberi bulunmuştur.
TRT Müzik yenilenen yüzüyle yeni yayın dönemine başladı
TRT Müzik yenilenen yüzüyle yeni yayın dönemine başladıTRT Müzik, bugün itibarıyla yeni yayın dönemine yepyeni isimlerle, yepyeni bir ekranla yeni bir yolculuğa çıkıyor. Müzik tutkunlarına müjdeyi sosyal medya hesabından duyuran TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, “Değişim başladı! Müzik yayıncılığının köşe taşı TRT Müzik; yeni tarzı, kimliği ve yüzde 70 yenilenen içeriğiyle bugün yeni yayın dönemine başlıyor” ifadelerini kullandı.
23.08.2021Vitrin
Bodrum'da anlamlı gece
Bodrum'da anlamlı geceÜnlü isimler, geliri Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışlanan gecede seyirci karşısına çıkarak, şarkılarını seslendirdi.
21.06.2021Cadde
Engelliler için buluşacaklar
Engelliler için buluşacaklarİlham Bozkurt Gencer, Yeşim Salkım, Melihat Gülses, Bora Gencer, Işın Karaca, Metin Şentürk, Murat Kekilli, Niran Ünsal, Elif Kaya, Emre Altınok, Ayben Ersoy ve İpek Dinç, ‘Elvedasız Şarkılar II’ konseri için 19 Haziran’da Bodrum Antik Tiyatro’da sahneye çıkacak.
5.06.2021Cadde
Melihat Gülses kimdir, nereli? Melihat Gülses kaç yaşında, eşi kim?
Melihat Gülses kimdir, nereli? Melihat Gülses kaç yaşında, eşi kim? Melihat Gülses, klasik Türk müziğinin önemli temsilcilerindedir. TRT Radyosu'nda çalışmalar yürüten sanatçı, ilgi gören albümlere imza attı. Şarkılar Bizi Söyler programına katılarak izleyenin merakına neden oldu. Sanatçı hakkına detaylar araştırılanlar arasında bulunuyor. Peki, Melihat Gülses kimdir? İşte, şarkıları...
19.04.2021Cadde
'İbo Show'un konukları belli oldu
'İbo Show'un konukları belli olduUsta sanatçı İbrahim Tatlıses'in sunumuyla dokuz yıl aradan sonra ekranlara dönen 'İbo Show' programının yeni bölüm konukları belli oldu.
31.03.2021Cadde
İbo Show'da bu akşam kimler var? İbo Show 27 Mart konukları belli oldu
İbo Show'da bu akşam kimler var? İbo Show 27 Mart konukları belli oldu9 yıllık aranın ardından yeniden ekranlara dönen İbo Show'da bu akşam konuk olan isimler belli oldu. Her hafta Cumartesi akşamları Star TV ekranında izleyici ile buluşan İbo Show'da bu hafta yine birbirinden değerli isimler yer alıyor. İşte İbo Show konukları...
27.03.2021Cadde
İbo Show konukları belli oldu! İbo Show'da bu akşam kimler var? İşte konuk olan isimler...
İbo Show konukları belli oldu! İbo Show'da bu akşam kimler var? İşte konuk olan isimler...İbo Show konukları belli oldu. Bu akşam ekrana gelecek olan İbo Show'da bu akşam Berat Kandili olması nedeniyle tasavvuf müziğinden birçok isim konuk olacak. İlahilerin seslendirileceği ney çalınacak olan gecede hangi konuklar var sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. 9 yıllık aranın ardından ekranlara dönen her hafta birbirinden usta isimlerin konuk olduğu İbo Show'da bu akşam konuk olan isimler kimler?
27.03.2021Cadde
Melihat Gülses kimdir, kaç yaşında? Melihat Gülses biyografisi ve albümleri...
Melihat Gülses kimdir, kaç yaşında? Melihat Gülses biyografisi ve albümleri...Melihat Gülses bu akşam ekrana gelecek olan İbo Show'a konuk olacak. Her hafta birbirinden ünlü isimlerin konuk olduğu İbo Show'a bu akşam konuk olacak olan isimler arasında Klasik Türk Müziği yorumcusu Melihat Gülses konuk olacak. Programı izleyecek olan seyirciler Melihat Gülses kimdir sorusuna yanıt arayacak. İşte o sorunun yanıtı...
27.03.2021Cadde
'İbo Show'un bu haftaki konukları belli oldu
'İbo Show'un bu haftaki konukları belli olduStar TV ekranlarında her cumartesi izleyici karşısına çıkan 'İbo Show'un bu haftaki konukları belli oldu. 27 Mart Cumartesi günü 19. bölümüyle ekranlara gelecek programa birbirinden ünlü isimler konuk oluyor.
25.03.2021Cadde
Ünlü tenörden  yeni yıl konseri
Ünlü tenörden yeni yıl konseriAralık ayı boyunca İş Sanat’ta klasiklerden Türk Sanat Müziği’ne, çocuk oyunlarından şiir dinletisine uzanan pek çok etkinlik ücretsiz olarak sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.
11.12.2020Kültür Sanat
İş Sanat'ta Aralık programı
İş Sanat'ta Aralık programıİş Sanat’ın bu yıl merakla beklenen Yeni Yıl Konseri’nin konuğu dünyaca ünlü tenor Murat Karahan olacak. Türk Sanat Müziği yorumcusu Melihat Gülses nostaljik bir konserle izleyicilerle buluşacak. Klasikler serisinde Semplice Quartet, İklim Tamkan ile Senem Demircioğlu ve Iraz Yıldız sahne alacak. Nâzım Hikmet’in şiirleri, Yazarının Sesinden serisinde usta kalemlerin eserleri, Okuma Tiyatrosu’nda dünya edebiyatından klasikler ve çocuklar için Masal Tiyatrosu’nda sahnelenen ünlü masallar sanatseverlerin karşısında olacak.
"Zorluklar yerine amaca odaklanınca işler kolaylaşıyor"
"Zorluklar yerine amaca odaklanınca işler kolaylaşıyor"İş Sanat 21. sezonuyla sanatseverlerle buluşuyor. Pandemi koşulları nedeniyle bu yıl tüm etkinliklerini çevrim içi ve ücretsiz gerçekleştirilecek olan İş Sanat, kasım ayı itibarıyla etkinliklerine başladı. İş Sanat Genel Müdürü Zuhal Üreten, içinde bulunduğumuz yeni normalle uyumlu 21. sezonu anlattı. Müziğin farklı türlerindeki konserlerden okuma etkinliklerine ve çocuk tiyatrosuna uzanan geniş bir yelpazede etkinlik takvimine sahip İş Sanat bu yıl bir yeniliğe daha imza attı. Emrah Kolukısa'nın sunduğu Kahverengi Yol Panoları podcast serisiyle Türkiye'nin arkeolojik zenginliğinin tanıtımına yönelik gerçekleşen yayınlar hakkında da bilgi veren İş Sanat Genel Müdür Zuhal Üreten sezona dair tüm ayrıntıları milliyet.com.tr okurlarıyla paylaştı.
13.11.2020Kültür Sanat
İş Sanat yeni sezonu 5 Kasım'da başlıyor
İş Sanat yeni sezonu 5 Kasım'da başlıyorİş Sanat, sahnesinde kayda alınacak yeni konser ve etkinliklerden oluşan programını dijital platformlardan paylaşacağı 21. sezonunu 5 Kasım’da başlatacak. Klasik müzik konserlerinden yerli projelere, hikâye ve şiir dinletilerinden, masal tiyatrosuna, tiyatro okumalarından sanal sergilere uzanan pek çok etkinliğin yer aldığı 21. sezon, kasım ayında çevrim içi olarak başlayacak. Pandemi tedbirleri kapsamında seyircisiz olarak İş Kuleleri Salonu’nda gerçekleşecek kayıtların tamamı İş Sanat’ın sosyal medya hesapları üzerinden ücretsiz izlenebilecek.
30.10.2020Kültür Sanat
Vali’den ‘Haliç’ paylaşımı
Vali’den ‘Haliç’ paylaşımıİstanbul Valisi Ali Yerlikaya, dün sosyal medya hesabından ‘Haliç’ şarkısı eşliğinde Haliç semalarından çekilmiş bir video paylaştı.
18.05.2020Gündem
Kent Söyleşileri’nde sözcükler ve notalar
Kent Söyleşileri’nde sözcükler ve notalarMedical Park İzmir Hastanesi ve Mövenpick Hotel İzmir sponsorluğunda gerçekleşen Kent Söyleşileri’ne bu ay yazar Nedim Gürsel ve sanatçı Melihat Gülses konuk oldu.
3.03.2020Ege
Kent Söyleşileri’nde  sanat konuşulacak
Kent Söyleşileri’nde sanat konuşulacakMedical Park İzmir Hastanesi ve Mövenpick Hotel sponsorluğunda gerçekleşen Kent Söyleşileri’nin konuğu, yazar Nedim Gürsel ve sanatçı Melihat Gülses olacak.
25.02.2020Ege
Doğu-Batı sentezi
Doğu-Batı senteziÜç sanatçıdan oluşan Tanini Trio ve geleneksel Türk müziği yorumcularından Melihat Gülses, 2 Mart’ta Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu’nda sahne alacak.
1.02.2020Ege
Hoş Sada serisinin ilk konuğu Melihat Gülses
Hoş Sada serisinin ilk konuğu Melihat GülsesZorlu PSM, TRT Müzik işbirliğiyle gerçekleştirdiği “Hoş Sada” serisi kapsamında bu sezon da Türk Müziği’nin yıldızlarını ağırlamaya devam ediyor. Turkcell Platinum Sahnesi’nde, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği’nin değerli isimlerinin konuk edileceği konser serisi aynı zamanda, TRT Müzik ekranlarından müzikseverlerle buluşacak.
20.01.2020Kültür Sanat
Müzik ziyafeti
Müzik ziyafetiTürk sanat müziğinin önde gelen sanatçılarından Melihat Gülses ve Tanini Trio’nun, merakla beklenen konseri geçtiğimiz akşam Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
4.01.2020Cadde
Şebnem Schaefer: Çok şanslıyım
Şebnem Schaefer: Çok şanslıyımManken ve oyuncu Şebnem Schaefer, önceki gün City's AVM çıkışı objektiflere takıldı.
22.11.2019Cadde
Sevdiği şarkıları yorumladılar
Sevdiği şarkıları yorumladılarMelihat Gülses ve Hakan Aysev, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 81’inci yıl dönümünde 13 şarkıdan oluşan ‘Ata’mızın Sevdiği Şarkılar’ albümünü çıkardı.
5.11.2019Cadde
Tanini Trio sahnede
Tanini Trio sahnedeİsmini, Türk müziğinde tam ses olarak adlandırılan ‘tanini’den alan ‘Tanini Trio’, bugün yorumcu Melihat Gülses ile birlikte Festival İzmir kapsamında Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde sahne alacak. Konser, saat 20.00’de başlayacak.
15.10.2019 Ege
Müjdat Gezen’den ‘Eğlence Dünyası’
Müjdat Gezen’den ‘Eğlence Dünyası’Müjdat Gezen, yazıp yönettiği ve aynı zamanda rol aldığı yeni müzikali “Eğlence Dünyası”nı geçen cumartesi günü, Boğaz gezintisi eşliğinde teknede düzenlenen bir basın toplantısında tanıttı.
3.09.2019Gündem
'Yunanistan’da dilimizi öğrenebilmek için çıldırıyorlar'
'Yunanistan’da dilimizi öğrenebilmek için çıldırıyorlar'Türk Sanat Müziği’nin önemli yorumcularından Melihat Gülses, Cumartesi günleri saat 16.00’da TRT 2'de yayınlanan 'Anjelika Akbar ile Sesler' programının konuğu oldu. Gülses, kalıcı ve gelecek kuşaklara aktarabilecek işler yapmaya çalıştığını ve bugüne kadar hayal ettiğinin çok üzerinde şeyler yaptığını belirtti.
20.07.2019Cadde
Benimle Söyle yarışmasının jürileri kimler?
Benimle Söyle yarışmasının jürileri kimler?Kanal D'nin sevilen yarışması Benimle Söyle büyük ilgi görüyor. Enis Arıkan'ın sunumuyla ekrana gelen Benimle Söyle yarışmasında jüri üyeleri de oldukça dikkat çekiyor. Peki izleyici tarafından merak edilen Benimle Söyle yarışmasının jürileri kimler? Benimle Söyle yeni bölüm ne zaman yayınlanacak?
5.06.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İbo Showcaddemelihat gülsesİş Sanatege

Melihat Gülses ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.