Cumartesi akşamları yayınlanan ‘Arşivden’ programına mutlaka göz atın. İzlerken Loren’lerin, Elvis’lerin, Minelli’lerin boşuna efsane olmadıklarını görüyorsunuz

‘ARŞiVDEN’ UNUTULMAZ DAKiKALAR...

Televizyon karşısında zapladığım zıpladığım bir akşam BJK TV’de takılı kaldım. Elvis Presley’le Ann Margret’in dans edip şarkı söylediği bir film sahnesi ekrandaydı. O kadar güzeldi ki “Hiç bitmese” hissiyle izlemeye başladım. O bitti arkadan Cliff Richard’ın ‘Wonderful Life’ filmi geldi, onu muhteşem klasik ‘West Side Story’, Dean Martin ve Frank Sinatra’nın müzikal film sahneleri izledi. Grease, Peter Sellers’ın ‘Pink Panther’ filminden bir şarkı, Marilyn Monroe, Doris Day derken tadından yenmez bir nostaljiye kapıldım gittim. Marlon Brando’nun, Sophia Loren’le Clark Gable’ın bile müzikal filmi varmış meğer...
Sanıyorum bir saatten uzunca süre o kadar güzel sahneleri arka arkaya verdiler ki önce bu arşiv seçimleri için Tuğrul Yenidoğan’ı, sonra BJK TV’yi kutluyorum. (Her ne kadar Galatasaraylı bir Hayalet olsam da holiganlık yıllarım geride kaldı, büyüdüm, centilmenlik konuşsun!)
Cumartesi akşamları yayınlanan ‘Arşivden’ programına mutlaka göz atın. İzlerken Loren’lerin, Elvis’lerin, Minelli’lerin boşuna efsane olmadıklarını, 2011 yılına kadar kendilerinden sonra yüzlerce yeni şöhret gördükten sonra bile aynı etkiyi yarattıklarını ve mesleklerini nasıl ‘ciddiye aldıklarını’ görüyorsunuz. Televizyonda gösterilen abuk subuk filmler yerine bunları görebilsek de ‘yeni kuşak’ da nasiplense keşke!

Bir Bodrum tavsiyesi
Bodrum’da sezon bitti ben uzun bir tatil için ancak kendimi atabildim. Bir hafta yedim, içtim, dinlendim, yenilendim. İş güç olmasa vallahi dönmezdim buralara, boşken daha bir keyifli Bodrum... Gümüşlük’te sahil boyunca sıra sıra dizilmiş balıkçılar meşhurdur. Ama iyisine denk gelmek şans işi.. Yaz bitse de benim gibi huzur tatiline kaçacaklar varsa ‘Karafaki Restoran’a gidin derim. Mezesinden, salatasına, karidesine, balığına kadar her şey çok lezzetli. Servis kusursuz, çalışanlar güleryüzlü.. Bayıldım.