Geçen hafta bu yaz Bodrum’da mutlaka gidilmesi gereken yerlerden; beyaz Maldiv kumlu plajı ve denizi, harika müzikleri ve ortamı, lezzetli yemekleri ve kokteylleriyle yeni açılan ‘Yalıkavak X Beach’; hayatınızda edebileceğiniz en taze, lezzetli ve keyifli kahvaltı için kendinizi köy hayatının huzurunda bulacağınız ‘Asmalı Çardak’ ve özellikle mantısıyla çöp şişini tatmanız gereken köy restoranı ‘Bağarası’nı anlatmıştım. Şimdi devam ediyorum...

Mufla Bodrum: Yalıkavak Marina’nın az ilerisindeki sıra sıra balıkçıların arasına bambaşka bir restoran açılmış bu yaz. Gerçi gittiğime gideceğime pişman oldum çünkü aylardır formumu korumak için yaptığım diyetler; ‘Mufla’nın anlatılmaz yaşanır efsanelikteki lezzetleriyle tarihe karıştı! Bu yaz kilo alırsam suçlusu; Mufla’nın ‘İstanbul Culinary Institute’ eğitmeni olan şefi Devran Karaalp ve ekibidir. Kendilerini o karşı konulamaz yemeklerden dolayı kınıyorum!

Mufla usulü havyarlı patates, tabak tabak yediğim füme tereyağ, İtalyan böreği, vişneli sarı fasulye, iç baklalı - portakallı enginar gibi aklımı alan başlangıçları yalayıp yuttuktan sonra; “Ana yemek yiyemem, doydum” dediğimi hatırlıyorum. Gerisi flu, muhteşem lezzetteki yemekleri ve tatlıları da mideye indirdiğim sırada gözlerim tamamen kararmış. Birlikte yemek yediğimiz Oben Budak’a o akşamki yemek performansımın aramızda kalmasını rica ettim, halimi düşünün! İki akşam üstüste gittim, hâlâ aklım orada!

Denizin tam üzerinde oturduğunuz keyifli mekan sizi öyle mest ediyor ki kalkıp gitmek istemiyorsunuz, her şeyiyle 10 numara... Ergun Yıldız ve Didem Özgen’in ‘Mufla’sına uğramadığınız bir Bodrum tatili büyük kayıp demek olur, emin olun!

Gümüşlük Mimoza: Bir Bodrum klasiği olarak ‘Mimoza’ gidilecek restoranlar listesinin olmazsa olmazlarından... Mimoza’ya her gidişimde kendimi cennette gibi hissediyorum, Türkiye’nin değil, dünyanın en güzel köşelerinden biri kesinlikle... Her seferinde büyüleniyorum.

Mezelerin ve ara sıcakların lezzetinden çoğu zaman balığa yer kalmıyor midemde ama patlayana kadar zorluyorum tabii. Gümüşlük’ün değişmez yıldızı Mimoza’ya kavuşmak için kankam Lavuk Zatto’yla bütün kış gün saydığımız doğrudur, şükür kavuşturana!

YILLARDIR GİTTİĞİM EN İYİ PARTİ...

Aslında bu hafta Bodrum’a gelme niyetim yoktu ama ünlü gazeteci - besteci Onur Baştürk’ün parti vereceğini duyduğum anda uçak biletimi aldım. Muhteşem olacağı kesindi çünkü! Uluslararası ödüllere sahip başarılı mimar Emre Arolat imzası taşıyan Vicem Bodrum Yalıları’ndaki akşamüstü partisi Bodrum’u resmen salladı, üzerinden birkaç gün geçti ama ‘Onur Baştürk’ün partisi’ dillerden düşmüyor.
‘Bir Bodrum Hikayesi’ partisinin yapıldığı Vicem Bodrum Yalıları’nı görmeyin bence! Çok aşık olursunuz, tehlikeli derecede harikalar.
DJ Doğuş Cabakçor’un müzikleri, zengin ikramları, mis gibi barbeküsü ve Baştürk’ün herkesi sarmalayan enerjisiyle son yıllarda gittiğim en iyi partiydi, Hollywood filmlerindeki gibiydi aynen. Hem Onur Baştürk’e harika ev sahipliği için, hem de ‘Privee PR’ ekibine kusursuz organizasyonları için teşekkürler, unutulmaz bir davetti.