Oyuncu Serra Yılmaz tüm dünyanın izlediği bir CNN International programına konuk oluyor ve “Türk olmak nasıl bir şey?” sorusuna; “Evet Türk’üm ama bu benim suçum değil” cevabını veriyor! Masada yaşanan kısa bir şok anından sonra karşısındakiler de gülmeye başlıyor!

Büyük tepki çeken bu sözlerini, “Espriydi” deyip geçiştirmesi mümkün değil, verdiği cevabı tüm dünyada milyonlarca kişi izledi. Bu yaptığının benzerini herhangi bir yabancı sanatçıda görmüş, duymuş mu acaba?

Hani yurt dışında başarı kazanan sanatçılarımızla ayrı bir gururlanırız, bizi temsil ettikleri için milli duygularımız kabarır falan ya; Serra Yılmaz’ın başarılarının herhangi bir kıymeti kalmıyor yaptığı bu kabul edilemez hatadan sonra.

Bir Türk sanatçının, dünyanın en çok izlenen kanallarından birine çıkıp da, sanki Türk olmak utanılacak bir şeymiş gibi konuşmasına şahit olmak tahammül edilemez bir durum...

İşte bir yanda Türk olmakla övüneceği yerde hem kendini, hem Türkleri aşağı çeken örnekler çıkarken, diğer yanda da her daim ülkesini yücelten konuşmalar yapan Nuri Bilge Ceylan gibi gerçekten çok kıymetli, göğsümüzü kabartan insanlarımız var. Cannes Film Festivali’nde ‘En İyi Yönetmen’ ödülünü aldığında söylediği “Bu ödülü tutkuyla sevdiğim yalnız ve güzel ülkeme adıyorum” sözlerini hala her hatırladığımda duygulanıyorum. Nuri Bilge Ceylan gibi vatan aşkıyla tutuşmayanlar da, en azından saygılı olsun ve ağızlarından çıkanı kulakları duysun bir zahmet!

NURELLA’NIN SUÇU NE?
Gazetelerde Nur Yerlitaş’ın kafasından aşağı atılan dolarlar eşliğinde boy boy fotoğrafları çıktı ve eleştiriler hemen başladı haliyle.
Memlekette karnını doyuramayan sürüsüne bereket insanımız varken böyle bir görüntünün hoş olmadığı net ama bu görüntülerin ortaya çıkmasında Nurella’nın hiçbir suçu yok.
Arkadaşının oğulları için düzenlediği sünnet düğününe katılmış (Bu devirde sünnet düğünü mü kaldı yahu! Bunun için yapılan harcama ne kadar boş ve gereksiz!), belli ki düğün sahiplerini kıramayarak dans pistine çıkmış ve bir anda kafasından aşağı dolar atmaya başlamışlar.
Yani davet sahiplerinin gazabına uğramış maalesef.
Zaten günlerdir konuşulan H&M Balmain davetinde de çıldıran kalabalığın ortasında sıkışıp kaldı yine ona patladı, görüntülerdeki ünlü isimlerden biri olduğu için, bu dolar yağmuru mevzusunda da aynı şeyi yaşıyor. Burada da kabahat bu görgüsüz ötesi gösteriyi yapanlarda!
Nurella’nın ne suçu var da herkes onu eleştiriyor anlamış değilim!