Hayata dair ders veren sözleri okumak; en keyifsiz anlarda bile moralimi hemen yükseltir, tekrar güç ve enerji toplarım

Twitter’da Oprah Winfrey’in fan sayfasında bana olduğu gibi size de kendinizi iyi hissettireceğine inandığım sözlerden seçtiklerime bir göz atın...
* Anne babanızı sevin; büyümekle o kadar meşguluz ki çoğu zaman onların da büyüyüp yaşlandığını farketmiyoruz.
* Mükemmel anı beklemekten vazgeçin. İçinde bulunduğunuz anı mükemmel yapın!
* Her şeyi anlamaya çalışmayın. Bazen anlamadan sadece kabul etmek gerekir.
* Kendinize dürüst olun çünkü size karşı çok az kişi dürüst olacaktır.
* Yanlış kişinin gitmesine izin vermezseniz doğru kişiyi asla bulamazsınız!
* Yağmur sonsuza dek yağamaz!
* Hayat çok kısa olduğu için; çabucak affedin, zamanla güvenin, yüksek sesle gülün, gerçekten sevin ve tüm bunlar için Tanrı’ya teşekkür etmeyi unutmayın.
* Şu anda fırtına olabilir ama yağmur sonsuza dek yağamaz o yüzden güçlü olun.
* İki sebep için değişiriz: Ya yeterince öğrenir ve değişmek isteriz ya da yeterince yaralanır ve değişmek zorunda kalırız!
* Çıplak gerçek her zaman süslü bir yalandan daha iyidir.
* Hiç bir zaman arkadaş kaybetmezsiniz. Sadece kimlerin gerçek arkadaşlarınız olduğunu keşfedersiniz.
* Hiçbir şeyi gerçekleşmesi için zorlamayın. Eğer olacağı varsa zaten olacaktır.
* Her kadın kalbinin daha önce nasıl da kırılmış olduğunu ona unutturacak bir adamı hak eder!

EVLi SEVGiLi YAPMAK NEYiN KAFASI?!

Magazinde veya orada burada “evli sevgilisi olan kadınları” duyunca nevrim çok fena dönüyor! Aklıma hemen o evli ve çapkın (yani utanması olmayan) adamların eşleri geliyor. Evinde çocuklarını yetiştirmekle meşgul, kocasına ve ailesine bağlı bir kadın düşünün. Bir sabah gazeteleri bir açıyor ki kocası başka bir kadınla yakalanmış, aşk haberleri her yerde! Muhtemelen telefonları susmuyor, herkes ona üzülerek bakıyor, çevresine karşı zor duruma düşüyor ve en kötüsü de; hayatını paylaştığı, sevdiği, güvendiği kocasının ihanetiyle sarsılıyor.

Ne ekersen onu biçersin
Karısını aldatan erkek kısmını zaten geçtim, onlara söyleyecek çok şey var da, buraya yazılmaz! Aldatmayı kendilerinde hak gören kuşbeyinliler hep var ne yazık ki!
Peki ya bu evli adamlarla birlikte olan kadınlara ne demeli?! Yuvasını bozduğu kadınla empati kurma, ahlaklı olma, Allah’tan korkma vasıflarından yoksun olsa bile kendini düşünüp yapamaz bunu insan! Bilir ki bu hayatta ilahi adalet diye birşey var ve ne ekersen er ya da geç onu biçersin!

YENi TÜRKÜ’YÜ ÖZLEMiŞiZ

Geçen perşembe Okan Bayülgen’in Çıplak Kafa’sı izleyenlere ultra keyifli bir gece yaşattı. Koltukta yayıldığımız yerden harika bir konsere şahit olduk. En sevdiğim gruplardan biri olan Kolpa, farklı tarzıyla Jehan Barbur ve efsane grup Yeni Türkü’nün canlı canlı söylediği şarkılarla evin içinde müzik ziyafeti çektim valla!
Hepimizin içine işlemiş Yeni Türkü şarkılarını, Derya Köroğlu’nun o kalp titreten, ruh okşayan, huzur veren dinlemeye doyulmaz yumuşacık sesini o kadar özlemişim ki; ekran karşısından bir an olsun kalkamadım. İzlemeyen çok şey kaçırdı söyleyeyim!