Bugün tek bir konuyu yazmak yerine çoktan seçmeli bir kurgu yaptım. Buyurunuz

Malum bir ünlü boşanırken bu sürecin her anına şahit olmaya, karı-koca arasında yaşanan rezillikleri izlemeye milletçe alışkın olduğumuz için Ceyda Düvenci‘nin kimselere duyurmadan sessiz sedasız boşanmasına çok şaşırdım. Zira boşanma davasıyla bir anda popülaritesini patlatıp ‘star’ olanları bile gördü bu gözler! Düvenci, ayrılığını sakladığı gibi, ortaya çıktığında da eski eşini rencide etmeyen bir açıklama yaptı. Düvenci’ye büyük saygı duydum, helal olsun...

TARKAN’IN ŞOVU SADECE SAHNEDE!
Kimi şarkıcı pahalı arabasını, lüks hayatını, harcadığı paraları gözümüze sokarak şov yapar, kırk yılda bir birilerine yardım etmişse onu da mutlaka ulu orta anlatır ki herkes bilsin... Tarkan’sa, yıllardır yaptığı yardımların ‘gizli’ kalmasını ister, hayatını gözlerden uzak yaşar, şovunu sadece sahnede yapar! İşte onu bu kadar özel kılan özelliklerinden biri de bu.

‘YORUM YOK’UN ÜZERiNE TANIMAM
Dinlediğim ilk günden beri bayıldığım, dinlemelere doyamadığım için telefonuma zil sesi yaptığım ‘Yorum Yok’ şarkısının klibi ekranda. Erdem Kınay’ın ‘Proje’ albümü için Serdar Ortaç’ın söylediği; Erdem Kınay-Deniz Erten imzalı şarkı son dönemin en iyilerinden kanımca. Klip de çok eğlenceli olmuş. Erdem Kınay’ın hayran sayısı bu klipten sonra epey artacak çünkü kendini ilk defa bu kadar gösteriyor. İzlerken Johnny Depp’e olan benzerliğine dikkat edin!

ARTIK HER CUMA ‘iKi LAF EDELiM’
Cuma gecesi kanal kanal dolaşırken Cengiz Semercioğlu‘nun ‘İki Laf Edelim’ine denk geldim. Canlı yayınlanan programın konukları hayatımın neşelerinden Nurhayat’ı canlandıran Gupse Özay, Saba Tümer, şarkıcı Gökçe ve Ümit Karan’dı. Semercioğlu ve konukları sohbetleri sırasında kendileri gerçekten çok eğlendiği için programdaki samimi hava izleyiciye hemen geçiyordu. Takıldım kaldım...

iŞiN SIRRI YABANCI KANI MI?
İş dünyasının en gözde ve dikkat çeken isimlerinden Sadettin Saran, kısa süre önce evlendiği eşi Emek Hanım’a her gün çiçek alıyormuş. Saran, uzaylı falan olmalı! Tam “Bizim erkeklerde karısını el üzerinde tutup mutlu etmeye çabalama özelliği pek yoktur” diye düşünürken; Saran’ın annesinin İngiliz olduğunu hatırladım. Eşine her gün kendini değerli hissettirmesinin sebebi yabancı kanı taşımasından dolayı olabilir mi?

SURVIVOR HASAN’IN SEMPATiSi NASIL OLACAK?
Geçen perşembe Barış Manço‘yu anma gecesi için Moda’daki müze-köşkü ararken (Moda yolları benim için adeta bir labirent gibi) yol sormak üzere önünde durduğumuz kişi Survivor’ın son sezondaki yıldız isimlerinden Hasan Yalnızoğlu çıktı. O da Barış Manço gecesine gidiyormuş, yola hep birlikte devam ettik. Hasan‘ı yakından tanıyınca ekranda izlerken onu neden bu kadar çok sevdiğimi bir kere daha anladım. Hayatımda gördüğüm en sempatik, en saygılı, en alçakgönüllü insanlardan biri.. Benim Survivor galibim Hasan valla!