Burcu Esmersoy, “Sevgiliniz sosyetik bir çapkın. Bu sizi rahatsız ediyor mu?” sorusuna, “Benden önceki özel hayatıyla ilgilenmem. Eskiyi kurcalamam. Niye kendimi ve onu huzursuz edeyim ki?” diye cevap vermiş. Tam da kendine güvenen ve zeki bir kadından beklenen cevap. Bir ilişkinin huzur içinde devam etmesi için en önemli şartlardan biri, ‘geçmişi kurcalamamak’.

İki taraftan biri diğerinin önceki özel hayatını sorgulamaya, kafasını geçmişe takmaya başladığı an işin rengi değişiyor. Büyüsü bozuluyor, gereksiz kıskançlıklar başlıyor. Ben de ne karşımdakinin geçmişini bilmek isterim, ne de bana sorulmasından hoşlanırım. Önemli olan bir ilişkiye başladığın andan sonra birlikte neler yaşadığın ve paylaştığındır. Fatih Hoca’mızın da dediği gibi: “I don’t want to see the back, I want to see the front”!

PHOTOSHOP MAĞDURLARI DİKKAT

Photoshop ilk çıktığı zaman ünlü isimlerin profesyonel fotoğraf çekimleriyle, günlük görüntüleri arasındaki farka ağzımız açık kalıyordu. Vücudunun yarısını photoshop’la aldırıp, Victoria’s Secret meleğine dönen mi dersiniz, boyunu alabildiğine uzatan mı, 50 yaşında 18 yaş suratı yaptıran mı... Photoshop kullanımına değil de suyunun çıkarılmasına karşıyım! Hani fotoğrafını gören insanlar gerçeğinle karşılaştığında seni tanıyabilmeli.

Ne zaman ki photoshop uygulaması profesyonellerin elinden çıkıp cep telefonlarına düştü, işler iyice çığrından çıktı. Artık sosyal medyada ünlüsü ünsüzü herkes kapak kızı gibi maşallah. Başkalarının fotoğraflarını yürütüp, kendi fotoğrafı gibi koyanlar da ayrı olay. Kendi fotoğrafını alıp yabancı bir şehir manzarasının önüne kopyalayan bile var ya. ‘Photoshopfail’ diye bir profil var Instagram’da, yakaladıkları tüm hileli fotoğrafları paylaşıyorlar. Takip etmelisiniz, gülmekten gözümden yaş geliyor. Hayır madem hile yapacaksın bari iyice öğren, rezil olma değil mi? Bu arada ayna ve pencere yansımalarına dikkat ediniz photoshop’lu hanımlar, en çok oradan yakalanıyorsunuz. Hava atayım derken, kendinizi mağdur etmeyin.

ADIM BAŞI AVM

İstanbul’da o kadar çok alışveriş merkezi açılıyor ki, artık takip edemez oldum. Ataşehir’in yenilerinden Watergarden’ı çok duyuyordum, geçenlerde gittim. AVM’nin ortasındaki dev havuzda yapılan su ve ışık şovları çok etkileyici, hayranlık içinde izlerken, kendimi turist gibi hissettim. Etraftaki pub tarzı mekanlar da pek keyifliydi. Henüz her köşesini gezemedim ama gördüğüm kadarıyla fark yaratan bir yer olmuş, sevdim.İstanbul’da o kadar çok alışveriş merkezi açılıyor ki, artık takip edemez oldum. Ataşehir’in yenilerinden Watergarden’ı çok duyuyordum, geçenlerde gittim. AVM’nin ortasındaki dev havuzda yapılan su ve ışık şovları çok etkileyici, hayranlık içinde izlerken, kendimi turist gibi hissettim. Etraftaki pub tarzı mekanlar da pek keyifliydi. Henüz her köşesini gezemedim ama gördüğüm kadarıyla fark yaratan bir yer olmuş, sevdim.