Geri Dön

Rota, Batı Karadeniz!

Pervin Ersoy’un yürüttüğü Her Şehri Ünlülerle Geziyoruz projesi kapsamında Kastamonu ve Bartın’a giden ünlü isimler, renkli anlar yaşadı

Rota, Batı Karadeniz!

Rotahane, Her Şehri Ünlülerle Geziyoruz projesiyle Türkiye’nin dört bir yanına yapılan seyahatlerle iç turizme dikkati çekmeye devam ediyor. Ekibin rotasında bu kez Kastamonu ve Bartın vardı. Seyahatte Pervin Ersoy ve Bilge Kuru’ya, Akasya Asıltürkmen, Yeliz, Orçun Dalarslan, Murat Dalkılıç ve Özgür Özgülgün’ün de aralarında yer aldığı ünlü isimler eşlik etti. Batı Karadeniz tarafındaki turun ilk durağı Amasra oldu. İlçenin bir bahar gününden kalan ikliminde yenen öğle yemeğinin ardından Roma Dönemi’nden kalma bir eser olan MS 41-54 yıllarında yapılan Kuş Kayası Yol Anıtı ziyaret edildi. Şehrin en güzel göründüğü Bakacak Tepesi’nde Amasra’nın nefis manzarasının keyfini çıkaran tur katılımcıları, kale içinde bulunan Arkeoloji Müzesi, Ceneviz Kapıları, Kemere Köprüsü ve Fatih Camii gibi yerleri gezdi. İkinci gün ise Batı Karadeniz’in dillere destan doğal güzellikteki Valla Kanyonu’nda küçük bir doğa yürüyüşü yapıldı. Sarp kayalıklarla çevrelenmiş 800 metre yükseklikteki vadide manzaranın tadını çıkaran ekip, aynı gün Avrupa’nın en yaşlı ağaçlarının bulunduğu Horma Kanyonu’nu da ziyaret etti. Turun son ziyareti ise cam terasından büyüleyici manzaranın seyredilebildiği dünyanın en büyük dördüncü kanyonu Çatak Kanyonu oldu.

Rota, Batı Karadeniz

İrem Derici oryantallere taş çıkardı! Cem Belevi paylaştıSosyal medya paylaşımları ve açıklamalarıyla sık sık adından söz ettiren şarkıcı İrem Derici, bir süredir aşk yaşadığı ileri sürülen Cem Belevi ile katıldığı doğum günü partisinde kendinden geçti. Partideki eğlenceli anlar yaşayan Derici, oryantallerle göbek atarken adeta dansçılara taş çıkarttı. Bu anları Belevi, Instagram hesabından yayınladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner