Sina Koloğlu

Sina Koloğlu

s.kologlu@milliyet.com.tr

Tüm Yazıları

Yılbaşında en çok izlenen program listesi yayınlandı. Biz de bir tahminde bulunmuştuk. ‘Şarkılar Bizi Söyler’ sürpriz yapar demiştik. Yıl içinde ilk 10’da oldu. Ama şöyle bir fırlayamadı program. Yılbaşı akşamı sezonun en iyi derecesini yaptı. AB izleyicisinde ikinci oldu mesela. Total’de  dördüncü. Yeni yıl bir ivme kazandırabilir programa. Yeniden keşfetme durumu.

Ata Demirer o kesimde yok

Bir diğer merakla beklenen de ‘Ata Demirer Gazinosu’ydu. Sosyal medyada çok konuşuldu. Ama reytingler öyle söylemedi. Total izleyicide ilk 10 içinde yoktu. Merakım acaba dijital platformlarda yer alan Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan açık kanalda olsaydı durum ne olurdu?

Haberin Devamı

Mahsun bir durum

16 yıl sonra şarkı söylemek ve hem de Mahsun Kırmızıgül olarak, karşılığı böyle mi olmalıydı? Çok para harcanmış bir prodüksiyon. “Şatafatlı olsun” demişler biraz da öykünmeci bir kurgu yapmışlar (hem türkü, hem saz, hem piyano kuyruklu, senfoni orkestrası, hatta DJ). Yanlış zamanda yayınlandı diyebilir miyiz?

‘BÖRÜ 2039’ HALİ

Bizim ev ahalisi ‘Börü’ dizisini beğenerek izlemişti. Bu köşede epey bir yazı yazdım. Merakla Blu TV’deki ‘Börü 2039’un ilk bölümünü izlemeye başladık. Valla bir yarım saat sonunda, bırakmak zorunda kaldık. Bilim Kurgu ile aramız pek iyi değildir. Bir kenara bıraktık, gelecek zaman teknoloji gösterisi de açmadı. ‘Hollywood’ta alası var’ lafı vardır. Eh biraz o kategoriye girmiş. Şaşırdık tabii. Umarım ikinci bölüm amaçlanan ayakları yerer basar bir şekilde olur.

AMAN DİKKAT!

‘Maske Kimsin Sen’ yeni yılın ilk olayı oldu diyebiliriz. Birçok ülkede yayınladı, tantanası bizde yapıldı. İnceleme başlayacakmış. Hakem pozisyonu izlemeye gittikten sonra ne oluyor genelde?

Umarım olmaz.