Sina Koloğlu

Sina Koloğlu

s.kologlu@milliyet.com.tr

Tüm Yazıları

Yeni yıla kalabalık girdik. Genç ev ahalisi yurt dışından salgın nedeniyle gelmedi. Görüntülü teknolojik bir yeni yıla giriş yaptık. Notlar aldım, ortak görüşler olarak.

Nostalji iyidir

Yılbaşı gecesi “Neydi o eski şarkılar” ruh hali olur. TRT Müzik Arşiv vardı akşamüstü. Devam etse, başka kanala geçmezdik. Uzay Heparı’yı, Cem karaca’yı gördük. ‘Uçan Kuş’ta Ajda Pekkan, Sinan Akçıl ve Nur Yerlitaş’ın birlikte seslendirdikleri şarkı vardı. Kanal b’de ‘Anka’ programında Nil Burak, Scorpions filan iyiydi yani. Flash TV, ‘özlenen eğlencesinden’ bir demet sundu.

Haberin Devamı

Çok konuşulanlar

Sosyal medyamızın ilgisine mazhar olan üç isim. Selda Bağcan, ‘Yaz Gazeteci’ dedi, pek manidardı. Mahsun Kırmızıgül 16 yıl aradan sonra ekranda şarkılar söyledi. “Masraftan kaçmamışlar, bir kuş sütü eksik” sahnesiydi. Ata Demirer’in gazinosu olabildiğince az sansürlü geldi. Tebrik etmek lazım yayınlayanları.

‘O Ses Türkiye’; lunapark gibi

Ev ahalisi, “Kırmızıdan geçilmiyor, abartmışlar” yorumunu yaptı. Vermişler ışığı, vermişler ışığı... Evet, göz yoruyordu. Ama sordum etrafa, ünlülerin şarkı söyleme halini izlemiş çoğunluk.

Bülent Ersoy çıktı

Bülent Ersoy’a İbo’nun orkestrası tepkiliydi. Arkadaşlarının Kıbrıs’ta yaşadığı sorunlarla ilgili. Rest çekmişlerdi. Baktık yılbaşı gecesi tahta kurulmuş.

Anladık yarışma tutuyor da..

‘Kim Milyoner Olmak İster’... Normal zamanda reyting yüksek ama bu yılbaşı gecesi. Bütün bir gece yani. Ardından Ahmet Özhan geldi. ‘Şarkı, türkü hareketli olmasın’ tercihi bilmem ne kadar geri dönüş yaptı kanala?

Konser yayınla

TRT 2 koy güzel konserler olsun bitsin. Yok bir film yayınladılar kim izler?

Yeni yıla tartışmada girenler

Tartışma programı müdavimleri yılbaşını bile ülkemizin sorunlarıyla uğraşarak geçirdiler. Evdeki hindiyi bırak gel. Kolay mı?
Haber Global TV’de Taksim meydanından görüntüler verildi, tam yeni yıla girdiğimiz saatlerde. ‘Suriyeli’si bol bir Orta Doğu şehir meydanını andırıyordu
“Seneye kim Serdar Ortaç konseri yayınlarsa işi götürür” dedi ev ahalisi.
‘Para Bizde’ diye bir şarkı. Bizimkiler biliyor, çaldılar gece boyu. Duramadılar yerlerinde. Biz oynarken zamlar da geliyormuş meğer.