Geri Dön

Ümit Efekan: Yeşilçam’da biz bir aileydik

Hülya Koçyiğit, TRT2 ekranlarında yayınlanan 'Film Gibi Hayatlar' programının yeni bölümünde usta yönetmen Ümit Efekan’ı ağırladı. Efekan, “Set, savaş ortamına benzer. Ama biz Yeşilçam’da bir aileydik” dedi.

Ümit Efekan: Yeşilçam’da biz bir aileydik

Hülya Koçyiğit'in sorularını yanıtlayan Efekan, bir süredir dünyanın savaş verdiği pandemiyle ilgili bir film çekme düşüncesini taşıdığını belirtti. Ünlü yönetmen bunun sebebini ise “Her ailede bu süreç nasıl karşılanıyor, o kadar önemli ki. Bilmediğimiz bir yerden geldi ve nasıl olduğunu anlamadan geldi” diyerek açıkladı.

Koçyiğit’in, "Ben bütün gençlere buradan seslenmek istiyorum: Lütfen sevdiğiniz, gerçekten ilgi duyduğunuz işleri yapın. İşiniz ne olursa olsun ama o işte en iyisi olmak için çalışın. İnanıyorum ki işinizi böyle aşkla yaparsanız başarınız kat kat artacaktır. İşte karşınızda bir örneği’’ diyerek gençlere seslendiği programda ikili keyifli bir sohbete imza attı.

Efekan, tanıdığı yönetmenler içinde en çok etkilendiği ismin Osman Seden olduğunu, “Sinemada nasıl film çekeceğimi, kamerayı nereye koyacağımı, nasıl bir resim alacağımın rol modeli oldu. Olağanüstüydü" sözleriyle anlattı.

Seti bir savaş ortamına benzeten usta yönetmen, “Gerçekten sette bir savaşın içine girmek lazım. Silahlanacaksın senaryo ve oyuncu olarak. Çok insan idare edeceksin ve o insanlara karşı sabrın olacak. Biz yönetmenlerimizden insanları nasıl idare ve ikna ettiklerini öğreniyorduk. Yeşilçam’da ise biz bir aileydik” dedi.

Magazin Haberleri Bülteni (14 Nisan 2021)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet