Oynatma Listesi
FUTBOL

Abdullah Avcı: "Biz yukarı çıkamıyoruz, aşağı inemiyoruz"

Süper Lig'in 41. haftasında İttifak Holding Konyaspor ile Trabzonspor 1-1 berabere kaldı. Maçın ardından Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı basın toplantısı düzenledi.

Teknik Direktör Abdullah Avcı, Konyaspor'un ligin çıkış yapan takımı olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Oyuna çok iyi başladık. 20'nci dakikada kırmızı kart. Oyun içinde tepki verdim ama devre arasında baktığımda da hakem haklıymış. Devre arası özür diledim. Kırmızı kart doğruymuş. İlk yarı hiç yansıtmadan yüzde 70'e yakın topla oynayıp, bütün organizasyonları doğru gerçekleştirdik. İkinci yarı rakibimizde formasyonda değişiklik yaptı. Bizim eksik olmamızdan dolayı sayısal olarak üstümüze fazla gelmeye başladılar. Çünkü kenar ortaları vardı. Bu kenar ortaları hem yaptırmayıp, hem doğru pozisyon almamız gerekiyordu. Sonrasında da topa sahip olup, özellikle oyun 0-0 iken oyun içinde bir formasyon değişikliğide yaptık; 4-3-2 gibi duruma döndük. Oradan duran toptan golü bulduk. Sonrasında yine Konyaspor, kenar ortalarla üstümüze geldi. Orada bazen karşıladık, bazen karşılayamadık. Kenar ortanın devamından yediğimiz gol. Sonrasında yine kazanabilirdik. Oyun 1-1 sonuçlandı. İki takımında hiçbir iddiası yok. Biz yukarı çıkamıyoruz, aşağı inemiyoruz. Rakip de aynı şekilde. O yüzden bu saate alındı maç."

Maç sırasında localardaki konukların tezahuratlarına da tepki gösteren Avcı, "Zemin çok güzel, Konya statı çok güzel. O yüzden daha saygılı olmamız lazım. Seyircisiz oynanıyor. Canlı dönen sektör sadece futbol. Bu sağlık sürecinde, 13-14-15 ay herkes evlerinde bizleri seyrediyor. Tribünde kim varsa; belki konuk, belki kulübün personeli, belki sağlıkçı ama her şey duyuluyor. Örnek olmamız lazım. Bir maç kazanılıyor veya kaybediliyor. 24 saat sonra hayat devam ediyor. Onun için konuştuklarımız, ağzımızdan çıkan bizlerin, bütün personelin, çalışanların doğru olması lazım" dedi. 

10 kişi kalmalarına rağmen oyuncularının iyi mücadele ettiğini ifade eden Avcı, ''Oyuncularım,  bugün bütününde 75 dakika 10 kişi kalmasına rağmen, oyunu rakibe vermeden kazanma fırsatını yakalamasına rağmen kaybetmemek önemli. Geldiğimiz günden itibaren deplasmanda hiç kaybetmeyen, bugün itibariyle 68 puanı olan bir takımız. Son maçı da inşallah kazanıp 71 puanı bulup; bu ortalamalar yüksek ortamalardır... Ligimizde 68'ler, 69'lar, 65'ler şampiyonluklar gördü. 71 puan ortalaması iyidir. Her türlü istatistik olarak yukarı çıktık. Oyuncularımı gösterdikleri oyun nedeniyle tebrik ediyorum" diye konuştu. 

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER