Oynatma Listesi
FUTBOL

Aziz Yıldırım: Ali Koç bana 'Gerekirse kavga edelim' dedi!

Fenerbahçe başkan adaylarından Aziz Yıldırım kongreden ayrıldı ve Altunizade'deki ofisine gitti. Aziz Yıldırım burada basın toplantısı düzenledi. Yıldırım, Ali Koç'un kendisine 'Gerekirse kavga edelim' dediğini söyledi.

Fenerbahçe başkan adaylarından Aziz Yıldırım seçimde oy sayımı olmadığı gerekçesiyle Vefa Küçük'ün seçimi yönetme kararının alınması sonrası kongreden ayrıldı ve Altunizade'deki seçim ofisine geçti. Aziz Yıldırım seçim ofisinde basın toplantısı düzenledi.

Aziz Yıldırım kürsüye gittiği anda Fenerbahçe'nin bir diğer başkan adayı Ali Koç'un kendisine 'Gerekirse kavga edelim' dediğini söyledi.

Aziz Yıldırım'ın açıklamaları şu şekilde:

ALİ KOÇ SÖZLERİ: 'GEREKİRSE KAVGA EDELİM' DEDİ

Divan başkanı seçiminin nasıl odlu bittiye getirildiğini herkes gördü. Tribnülerde gerilim tırmandı. Yer yer kavgalar başladı. Divan başkamnı seçiminde zaten stada kongre üyesi olmayan insanlar da alındı. Tanıyorum, görüyorum. Taraftar olan kişiler tribünlere alındı. Ayrıca görevli kartı dağıtılarak delegelerin dörtte biri kadar görevli adı altında içeriye insanlar sokuldu. Vefa beyin başkanlığını isteyenlerin elini kaldırması ve bunları saha içinde görevli olanların sayması lazımdı. Vefa beyi isteyenler çift el kaldırdı. Fethi bey hemen 'Vefa bey kazandı. Diğer adayı oylamaya gerek yok' dedi. Oylamada kimse neyin ne olduğun anlamadı. Sonrasında gerilim başladı. Ali Koç'a bu işe bir çözüm üretmelerini yoksa gideceğimisöyledim. Sükunet çağrısı yapmak istedim. Kongrenin başında iki taraf da gerginleşmeye başladı. Ali beye yöneldim. Elini sıktım. Divan kurulunun üslubunun kavgaya yol açacağını kendisine ilettim. Ali bey çok gergin bir ifadeyle bana "Gerekirse kavga edelim" dedi. Bunu söyledikten sonra zaten Vefa bey de aldırışsız bir tavır içindeydi. İstediğimiz gibi idare ederiz şeklinde bir tablo içindeydi.

"YARIN SABAH KADIKÖY'DE OLACAĞIM"

Bir seçim uğruna bu kadar gerginleşmenin anlamı yok. En önemlisi Fenerbahçe'dir. Bu provokasyonları göze alanlar yarın birgün Fenerbahçe'nin sahibi olmaya kalkışırlarsa ben buna şaşırmayacağım. Bu kongrede adaylığmın anlamını bu çerçevede düşünün. Bütün kongre üyeleri buna göre düşünüp gelip oylarını atsınlar. Bütün delegeleri yarın oylarını kullanmak için Kadıköy'e bekliyorum. Ben de yarın erken saatlerde orada olacağım ve seçim bitene kadar ayrılmayacağım. Bütün delegeleri halkın takımı Fenerbahçe'ye sahip çıkmaları için Kadıköy'e davet ediyorum. Düşünsünler kararlarını ona göre versinler. Fenerbahçe holding takımı mı yoksa halkın takımı mı olacak. Buna karar versinler.

"HERKES MOURINHO'YA SAYGILI OLSUN"

Mourinho'yu seçim için fayda sağlamak amacıyla kullanmak yanlıştır. Herkes teknik direktöre saygılı olmak zorundadır. Mourinho, Fenerbahçe'nin teknik direktörüdür.

"İÇERİYE İNSANLAR SOKULMUŞ, TRİBÜNLER BÖLÜNMÜŞ"

İçeriye insanlar sokulmuş ve tirbünler bölünmüş. Bir taraf Ali Koç diğer taraf Aziz Yıldırım diye bağırıyor. Divan başkanı oraya belli bir amaca hizmet etmek içni geldi. Avrupa'dan ve dünyanın her yerinden gelen insanlar var. 2 Nisan'da yaşayacağımız pozisyonu gördüğümüz için oradan ayrıldım. Kendileri için lehte olan konuşmalar yapılıyor. Aleyhte olan konuşmaları bastırıyorlar. Ali bey bana 'Kavga edelim' dedi. Bunu gördüğüm için de ayrıldım.

"DİVAN SEÇİMİ DÜRÜSTÇE YAPILMADI"

Erol bey açıklama yapalım dedi. Ben ise kabul etmedim ve kendim açıklama yapacağımı söyledi. Mahkemeye vermek istemiyorum. Yarın oylar atılacak. Seçimden sonra bunları oturur konuşuruz. Bizim derdimiz seçimi kazanmak değil. Fenerbahçe'nin kazanması. Dürüstçe bir divan kurulu seçimi yapılmadı. Tek tek okuyacaktı maddeleri. O maddeleri okuduktan sonra üyelerin onayına sunacaktı. Bu oylama yapıldıktan sonra sırası geldikçe gündemi üyelere sunacaktı. Bu oldu mu? Gündemi oyladım dedi. Kimse biliyor mu bu gündemi? Gündemi okuyacaksın ki insanlar bilgi sahibi olsun. Fenerbahçe'nin mal varlıklarının satılmasına karşıyım. Satmayı düşündüğünüz kısımları bir kongrede delegelere sunup onayını alırsınız. Ama öylr bir şey yok ki! Kimseye bir şey okumadan gündemi belirlediler. Baştan sakat başladı ve sakat gidecek. Bunu söylemek içni gittiğimde ise Ali bey bana 'Gerekirse kavga edelim' dedi.

"BÖYLE DEMOKRASİ Mİ OLUR?"

Kim kazanırsa kazansın Fenerbahçe kazansın. Holdinglerin Fenerbahçe'si mi yoksa halkın Fenerbahçe'si mi olacak üyeler gelsin yarın bunları oylasın. Demokrasi diyorlar böyle demokrasi mi olur? Kimseyi konuşturmuyorlar. Baştan diyor ki 'Ben Şekip beyle çalışmayacağım' diyor. Delegelerin oylarıyla seçilmiş bir Yüksek Divan Kurulu Başkanı... Böyle demokrasi mi olur. Demokrasinin kurallarına uyacaksın.

"BEN FENERBAHÇE'NİN SATILMASINA KARŞIYIM"

Kulüplerin şirketleşmesi ve şahısların malı olmasıyla ilgili söylemler var. Ali Koç'un yanımdaki bazı insanlar bunu dile getirmeye başladı. Anadolu takımlarından sonra büyük takımların da sahiplik sistemine geçmesi konuşuluyor. Ben buna karşıyım. Real Madrid'de ve Barcelona'da böyle bir şey yok. Daha çok İngiltere'de bu sistem var. Biz 30 milyon taraftarımız var diye övünüyoruz. Bu kulübün sahibi taraftarlar ve kongre üyeleridir. Bu kulübü satamazsınız. Bunların düşüncesinde bu var. Olamaz!

"DEMOKRASİ ORTAMI YOK"

Şekip beyin oyu fazlaydı ama karşı taraf çift el kaldırıyor. Bir ekip iner bir heyet olur. Giderler tribüne sayarlardı. Üst tribündeki insanların oyları sayılmadı. Hiçbiri sayılmadı. Bu taraf organize oldukları için çift el kaldırıyorlar. Şekip beyin kazanıp kazanmasınından daha çok bu tavır ve hareketler tribünleri başka yerlere götürecek. Dürüstçe doğru olan bir hareket olmadığı için tepki konuyor. Onların istedikleri insanlar konuşacak. Bizim lehimize konuşacak insanlar engellenecek. Bunu dürüstçe bir ekip sayması gerekirdi. Oldu bittiye getirdikleri için bizim orada kalmamızın amacı yok. Bunun için ayrıldım. Ali bey 'Kavga edelim' dedikten sonra... Olay belli zaten kavga çıkacak. Biz kavga yapmayacağız dedik. Çünkü Fenerbahçe'ye zarar verecek. Biz hep sakin olduk. Biz kazanalım veya onlar kazansın meselesi değil. Demokrasi diyorlar ama böyle bir ortam yok.

"KARA LEKE SÜRMEMEK İÇİN AYRILDIM"

Fenerbahçe tarihine kara leke sürmemek için kongreden ayrıldım. Fenerbahçe kongre üyelerinin aklı selim olması lazım. Kongreye gelen insanlar amigoluk yapmayacak. İki taraf için de söylüyorum. Kimi istiyorlarsa desteklerini verecekler ama hiçbir zaman amigoluk yapmayacaklar. Biz çoğaldıkça kongreyip maça gelmiş havasına sokuyoruz. İki tarafı ayırmadan konuşuyorum.

"VEFA BEYE DE BUNU SÖYLEDİM"

Dış etkenler kim bunları açıklamaları lazım. TFF, hakemler evet bunlar doğru. Bunun dışında bir şey söylüyorsanız bunu açmanız lazım ki bizim de öğrenmemiz lazım. Kürsüyü işgal etmeden gidip yanlış yaptıklarını ifade ettik. Vefa beye de uygun bir şekilde seçilmediğini söyledim. 

"BEN YALAM KONUŞMAM! ACUN MAHKEMEYE VERSİN"

Acun Ilıcalı mahkemeye başvursun. Problem yok. Ben her söylediğim şeyi ispat ederim. Ben yalan konuşmam. Bende yalan yok! Benim orada kalmam Fenerbahçe'ye zarar verecekti. Kavga çıkacaktı ve kongre başka boyutlara ulaşacaktı. Bunu önlemek için kongreden ayrıldım.

"SEÇİLİRSEM SÖYLEDİĞİM HER ŞEYİ YAPACAĞIM"

Çok gerginler. Biz sakiniz. Ben de bir şey yok. Ben 1 aydır yaptığım konuşmalarla Fenerbahçe'nin üzerindeki ölü toprağını kaldırdım. Benim anlattıklarımın üzerine 'Biz de bunları yapacağız' diyorlar. Eğer seçilirsem söylediğim her şeyi yapacağım.

"KORKAKLAR HER GÜN CESURLAR BİR GÜN ÖLÜR"

Lube Ayar'a 'Sen hapisaneye Aziz Yıldırım'ın yanına neden geldiniz?' diye sorun. Başkan adaylığından çekilmeyeceğ.m Yarın oy verme işlemi başlar başlamaz statta olacağım ve bitene kadar orada kalacağım. Eğer ben bugün ayrılmasaydım çok büyük olaylar çıkacaktı. İstedikleri insanları kongreye soktular. Ben kimseden korkmam bunu bilsinler. Korkaklar her gün ölür cesurlar bir gün olur. Biz bir gün ölürüz. Biz kimlerle ne mücadeleler yapmışız.

"MOURINHO İLE KONUŞMADAN TRANSFER YAPMAYACAĞIZ"

Ben söyleyeceğimi söylüyorum. Bir sene sonra şampiyon olamazsak seçim yapacağım demiştim. Divana gidip 50 milyon dolarlık teminat verecektim. Fenerbahçe şampiyon olamazsa bu para Fenerbahçe'nin olacak demiştim. Bunu ilk kez burada açıklıyorum. Mourinho ile konuşmadan transfer yapmayacağız. Her yerden isim geliyor. Bunlara hocanın karar vermesi lazım. Mourinho her şeyin sahibi olacak. İstediği ekibi alacak. İdari menajerler dahil her şeyi o seçecek. Burada önemli olan onların paralarını zamanında ödemek. Bunları çözdükten sonra gerisi onların işi...

"BİRİNCE SENE ŞAMPİYON YAPACAĞIM DİYORUM"

Ben Fenerbahçe'yi düşünüyorum. Aklı selim insanlar karar verecekler. Benim sorunum Fenerbahçe'nin büyüklüğünün kalması. Ben 20 sene başkanlık yaptım bu kulübe. Ben 3 sene için yapacaklarımı ortaya koyuyorum. Birinci sene şampiyon yapacağım diyorum. İkinci sene Avrupa'da kupa kaldırmak. Mourinho niçin geldi? Tam da bunun için. Üçüncü sene Avrupa şampiyonluğu için hedef koyacağız. Hedef koymamız lazım.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER