Oynatma Listesi
FUTBOL

Fatih Terim ayrılığı açıkladı

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Randers maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

Tecrübeli teknik direktör Fatih Terim şu ifadeleri kullandı:

"Bu transfer politikasına devam edeceğiz. Yüksek gibi bir görünen bonservis bedellerini, maaşla dengelediğimizi düşünüyorum. Yatırım yapıyoruz ve bu yatırımların da ileride Galatasaray'a büyük karlar getireceğini düşünüyoruz."

"GENÇLER TARAFINDAN İSTENİLEN BİR KULÜP"

"Galatasaray'ın gençler tarafından tercih edilen, istenen bir kulüp olduğunu görüyorum. Galatasaray'da kazanacakları kupalarla birlikte daha major liglere gidebileceklerini düşünerek bu tercihi yaptıklarına yürekten inanıyorum. Dönüşerek, değişerek ve kazanarak bu mücadeleyi Galatasaray'ın sürdüreceğini düşünüyorum."

"EDERİNİ BULAN HER FUTBOLCUYLA"

"Ederini bulan her futbolcuyla Galatasaray yollarını ayırabilir ya da ederini bulan her futbolcuyu Galatasaray alabilir. Giden bir arkadaşımızla ilgili biraz sonra arkadaşlarımz bilgilendirme yapabilir."

"MORUTAN TRANSFERİ BİTTİ"

"Son saniyede bir sorun çıkmazsa, Morutan transferi bitti diyebiliriz. Yetenekli, genç ve değerli bir oyuncuyu kadromuza katmanın mutluluğu içindeyiz. Scout ekibimizin 18 yaşından beri takip ettiği bir oyuncu. Romanya futbolunun gelmiş geçmiş en büyük efsanelerini Galatasaray kendi bünyesinde taşımış olduğu için oradaki gençler Galatasaray'a hayranlık duyuyor. Markamız her genci heyecanlandırıyor."

"BAZI SÜRPRİZLER YAPABİLİRİZ"

"10 numaralı formayı Romanya'dan Hagi'ye vermiştik. Bu konuyla alakalı açıkçası biraz beklemeyi düşünüyorum, bazı sürprizler yapabiliriz bu konuyla ilgili. Önemli olan sırttaki forma numarasından çok gövdedeki arma için verilen mücadeledir."

"HAYAL ETMEKTEN VAZGEÇMEMEK LAZIM"

"Hayaller bittiği zaman bizim burada olmamamız lazım, önemli beklentilerimiz ve hayallerimiz vardır. Hayal etmekten hiçbir türlü vazgeçmemek lazım. Hele bu armayla çok zor. İlkleri, yapılamaz denenleri başarmışsanız o zaman her şey size yapılabilir görünüyor."

"TECRÜBESİNDEN YARARLANACAĞIMIZ İSİMLER DE OLACAK"

"Planlarımızda sadece gençler değil tecrübesinden yararlanacağımız isimler de olacak."

"KASIMPAŞA'YA TEŞEKKÜR EDİYORUZ"

"Yarın oynayacağımız maçı çok önemsiyoruz. Taraftarımızın daha yakınımızda olmasını istedik, buradan Kasımpaşa'ya teşekkür ediyoruz stadı açtıkları için. Yarın inşallah gruplara kalmayı hayal ediyor ve inanıyoruz. Gruplara kalmayı hayal ediyoruz, buna inanıyoruz. Her geçen gün daha iyi oynadığımızı düşünüyorum."

"NELSSON'UN YERİNDE OLMAK İSTEMEZDİM"

"Nelsson'un yerinde olmak hiç istemezdim! 21 yaşındasınız, kazanmak zorunda olduğunuz ilk maçınıza çıkıyorsunuz. Sanki ilk kez oynamıyormuş gibi oynuyorsunuz, kolay değil tabii bu. En büyük sıkıntımız 3 gün arayla maç oynamamız. Taktik idman yapacağız ve maça çıkacağız. Her geçen gün biraz daha iyi oynadığımızı düşünüyorum."

"OYUNCULARIMIZ İNCELİYOR"

"Koşu mesafeleri gibi konularda bilgilendirmeleri soyunma odasına maç sonrasında asıyoruz ve oyuncularımız inceliyor. Ayrıca kendi pozisyonlarını ve yaptıklarını video olarak hepsine tek tek gönderiyoruz."

"DIAGNE'Yİ İSTEKLİ GÖRÜYORUM"

"Diagne'yi istekli görüyorum ama daha da istekli olması lazım. İstekli olmasının fark edilip hemen formayı almasını sağladığına göre, istekli olduğu zamanla olmadığı zaman arasındaki farkı anlayacak kadar zeki. Daha da istekli olmasını diliyorum. 9 numara olmanın bir özelliği vardır, oyuna dahil olmaları ve golle buluşmaları çok önemlidir. Gol atmak kendilerini tedavi etmelerini sağlar."

"KOLAY DEĞİL BU İŞLER"

"Gerekirse bazen Türk kalecimizle çıkacağız. Muslera, Uruguay milli maçından olağanüstü geç dönerse gibi birtakım mecburi durumlar da oluyor açıkçası. 20 saat uçuyor, geç maça çıkıyor, kolay değil bu işler. Bu kural için kendimize göre matematiklerimiz var. Yerlilerden çok önemli oyunculara sahibiz. Çoğunu da bırakmak istemedik. Geçen sene biz 15'e yakın Türk ile oynadık. Orada başka formüllerimiz var."

"TRANSFER YAPABİLİRİZ"

"Sadece Gedson değil, bazı Türk oyuncularla ilgili gelişmeler de olabilir. Yerli oyuncu takibimiz sürüyor ve transfer yapabiliriz."

"ÖMER BAYRAM ÇOK ÖNEMLİ BİR OYUNCU"

"Ömer Bayram müthiş bir takım futbolcusu müthiş. Birçok asisti var. Ömer sadece saha içinde değil Florya için de çok ama çok önemli bir oyuncu. Soyunma odasında tüm arkadaşlarını hazırlar, ne görev verilirse elinden geleni yapar."

 

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER