Oynatma Listesi
FUTBOL

Fatih Terim'den rahatsızlık açıklaması! 'Operasyon ihtimali var'

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Lazio ile oynayacakları maçın bir play-off maçı gibi olacağını söyledi. UEFA Avrupa Ligi E Grubu son hafta maçında yarın deplasmanda Lazio ile karşı karşıya gelecek olan Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, maç öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Maçla ilgili beklentilerini anlatarak sözlerine başlayan Terim, şunları söyledi: "İstanbul'daki ilk maçtan önce sadece bir futbolsever olsam, maç programlarına baksam kesinlikle bu maçı seçerdim demiştim. Burada Lazio'ya duyduğum saygı kadar takımıma duyduğum güvenin de ifadesiydi bu. Marsilya ile oynadığımız maç Avrupa Ligi'nde o gecenin UEFA maçıydı. Yarınki maç programına bakıldığında, Lazio maçının o gün söylediğim konuyla örtüştüğünü düşünüyorum. Galatasaray ve Lazio'nun bu sezon Avrupa Ligi'nde başardıklarından sonra bir play-off maçı oynuyor gibiyiz. Herhangi bir sıkıntı olmadan da gelebilirdik buraya. Lokomotiv maçında çok gol kaçırdık. Ama şunu bilmemiz gerekiyor ki, Lazio aynı grupta yer aldığımız, bitiricilik seviyesi yüksek olan bir takım. Böyle bir rakibe karşı oynayacağız. Beraberliğin de bizi daha avantajlı kıldığı bir ortamda, gecenin maçı olacağına inanıyorum. Şubat ayındaki maçı oynuyor gibiyiz aynı zamanda. Sanki bir Şampiyonlar Ligi grubu gibi demiştim, öyle mücadele ettik açıkçası. Ne mutlu ki buraya hiç mağlup olmadan, lider, ilk ikiyi garantileyip ve deplasmanda hiç gol yemeden geldik. Futbolcularımla gurur duyuyorum, Lazio'ya çok saygı duyuyorum. Sarri'nin her geçen gün oynatmak istediği futbolun Lazio'da oturduğunu görüyorum. Dikkat etmemiz gerekecek ama şampiyon karakterini taşıyan iki takımdan bahsediyoruz. Güzel bir maç olacak."

"DOKTORLARIMIZDAN GEREKLİ İZNİ ALARAK BURAYA GELDİM"

Hastanede gördüğü tedaviyle ilgili gelen soruya yanıt vererek rahatsızlığıyla ilgili son durumu açıklığa kavuşturan deneyimli çalıştırıcı, "Pazartesi günü başlayan ağrılarım, mide ve bağırsak sistemindeki ağrı şikayetlerim, sonrasında bir rahatsızlığa dönüştü. Geceyi hastanede geçirmek zorunda kaldım. Açıkçası kimseyi telaşlandırmak istemedim. O yüzden herhangi bir paylaşımda veya bilgilendirmede bulunmadım. Tetkikler devam ediyordu. Sonrasında bazı operasyon ihtimallerinin olduğu masaya konunca, doktorlarımızdan gerekli izni alarak, hem antrenmana gittim hem de takımımla burada beraber oldum. Buradan sevgili Dursun Buğra hocam nezdindeki tüm doktorlara teşekkür ediyorum. Tüm arayan, soran, ilgilenen, geçmiş olsun dileklerini ileten herkese de çok teşekkür ediyorum. Döndükten sonra ihtimallerden birisi operasyon. Olabilir ama çok şükür iyiyim, burada olmaktan da son derece mutluyum. Onlarla pazarlık edilmez ama sağ olsunlar bana izin verdiler. Allah'a şükür iyiyim" ifadelerini kullandı.

"İTALYA'DA BANA KARŞI OLAN SEVGİ, HERKESE NASİP OLACAK BİR ŞEY DEĞİL"

"İtalya'da olmaktan son derece mutluyum" diyen Terim, şunları söyledi: "İtalya benim ikinci vatanım. Burada çok mutlu günlerim oldu, çok iyi ilişkilerim ve dostlarım var. Aşağı yukarı her hafta sonu Serie A'dan bir maç izliyorum. Son yıllarda futbol kalitesinin yeniden artmasıyla müthiş bir lig olmaya başladı İtalya Ligi. Şampiyon karakterini taşıyan çok takım olması da İtalya Ligi'ni çok çekişmeli hale getiriyor. İtalya Ligi'ne hiç yabancı değilim, çok da yakından bilen biriyim. Her zaman İtalya'da kendimi evimde gibi hissediyorum. Bu kadar yıl geçmesine rağmen İtalya'da ayak bastığım havalimanından şu ana kadarki bölümde bana olan sevgiyi gördükçe çok daha mutlu oluyorum ve gurur duyuyorum. Bu kadar yıl geçmesine rağmen sevgide hiçbir şey değişmemiş. Terim kelimesinin onlara yetiyor olması beni çok mutlu ediyor. Bu herkese nasip olacak bir şey değil. Yaşamak lazım."

"UMARIM OYUNCULARIM YARIN BENİM İLK TEDAVİMİ MAÇTAN SONRA YAPMIŞ OLUR"

"Rahatsızlığınız sonrasında oyuncularınız bu maçtaki galibiyeti size hediye etme yönünde bir motivasyona sahip mi" sorusuna Fatih Terim, "Oyuncularım bir hediye verirler mi? İnşallah. Onlar da üzüldüler çünkü. Çok uzun teknik direktörlük yıllarımda bir gün antrenman kaçırmış değilim. Yoktur neredeyse. Gittim, çıkamadım ilk gün. O da var. Onlar da duydular. Oyuncularım benimle beraber Galatasaray camiasına da bir hediye verecekler. Onlarla gurur duyuyorum. Saha dışında bu profesyonelliği geride bırakıp samimiyetle hem camiasını hem teknik direktörlerini hem taraftarını hem başkanını seven futbolculara sahibiz. Umarım yarın ilk tedaviyi maçtan sonra onlar yapmış olur" yanıtını verdi.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER