Oynatma Listesi
FUTBOL

Sergen Yalçın: 'Elimizdeki kadroyla en iyisini yapmaya çalışacağız'

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın ve kaptan Oğuzhan Özyakup yarın oynanacak Ajax maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

Şampiyonlar Ligi grup maçında temsilcimiz Beşiktaş yarın Ajax'la deplasmanda karşılaşacak. Teknik direktör Sergen Yalçın ve kaptan Oğuzhan Özyakup, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Basın toplantısında ilk söz alan Beşiktaş kaptanı Oğuzhan Özyakup, "Son maçta ufak bir sakatlık geçirdim ama kendimi iyi hissediyorum. Bizim için önemli eksikler var. Bunun farkındayız. Ancak hocamızın da söylediği gibi, elimizden geleni yapacağız. İnşallah yarın güzel mücadele ve skorla ayrılırız. Asla vazgeçecek değiliz. Hocamız bize o güveni veriyor. Karakterimizi ortaya koyup oynayacağız" dedi.

Teknik direktör Sergen Yalçın'ın açıklamaları şöyle: "Beşiktaş camiası zor bir süreçten geçiyoruz. Oyuncu anlamında 10 günlük zarfında çok ciddi sorunlar yaşadık. Elimizdeki kadroyla en iyisini yapmaya çalışacağız. Bu oyunun en üst seviyesi Şampiyonlar Ligi. Elimizdeki kadroyla en iyisini yapmaya çalışacağız. Yarınki oynayacak oyunun zor olduğunun farkındayız. Atletik ve genç takımla oynayacağız. Biz de ona göre oyun planıyla sahada olacağız. Eksikler olabilir bunu çok dert etmiyoruz. Zorlu bir süreç geçiriyoruz. Olması gerekenden daha çok sakatımız var.

"Maçlar oynanmadan kazanılmaz"

Hiçbir maç oynanmadan kazanılmaz. Oyunun en önemli tarafı bu. Mücadele etmek, agresif oynamak önemli. Beşiktaş camiası olarak en iyisini yapmaya çalışacağız kimsenin şüphesi olmasın. Daha kontrollü, daha bekleyen bir oyun sergileyeceğiz. Umarım oyuncularımız bunu becerebilir.

"Stoperde Serdar ve N'Sakala olacak"

Stoperde Serdar Saatçi'nin yanında N'Sakala olacak. Yarın rakibin oyununa göre bir oyun planı uygulayacağız. 

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER