Geri Dön

19 yılda 1 milyar TL’lik yatırım

Turkcell, 2002 yılından bu yana yaptığı 1 milyar TL’lik yatırım ile Türksporu’nun daha ileriye gitmesi için büyük çaba gösterdi

19 yılda 1 milyar TL’lik yatırım

Öncelikli hedeflerinin ‘sürdürülebilir spor kültürü’ olduğunu vurgulayan Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, “Bu sebeple 2002’den bu yana desteğimiz sürüyor. 19 yılda 1 milyar TL’lik yatırımla sporumuzun daha ileri gitmesi için çaba sarf ediyoruz” dedi

Türksporu’nun en büyük destekçisi Turkcell, 2002’den bu yana sağladığı 1 milyar TL’lik yatırım ile Türk sporunun altyapısının gelişmesine ve milli takımlar seviyesinde ilerlemesine olanak sağladı.
Spor yatırımlarını aralıksız sürdüren Turkcell, A Milli Futbol Takımı’nın yanı sıra pandemi döneminde de kadın futbolu için de adım attı. A Milli Kadın Futbolu ile olan iş birliğini yukarı taşıyan ve Türkiye Kadın Futbol Ligi’ne adını veren Turkcell, Türkiye Atletizm Federasyonu, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ana sponsorluk sözleşmesini uzattı.
Her zaman Türksporu’nun yanında olduklarını belirten Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, “Spor kültürünü yerleştirmek amacıyla yıllardır toplumu spora yönlendiren çalışmalara katkı sağlıyoruz. Bizim için ‘sürdürülebilir spor kültürü’ öncelikli. Bu sebeple de 2002’den bu yana desteğimiz sürüyor. 19 yılda 1 milyar TL’lik yatırımla sporumuzun olduğundan daha ileri gitmesi için çaba sarf ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Atletizm ve yüzmeye verdikleri desteklerin güzel sonuçlarını aldıklarını belirten Erkan şöyle devam etti: “Türkiye’deki lisanslı atlet sayısı 250 bini, yüzücü sayısı ise 200 bini aştı. 2020 Olimpiyat Oyunları’na kota alan sporcuların %27’si ise bu iki daldan çıktı. Bu sayede, Tokyo vizesi alan 82 sporcudan 22’si atletizm ve yüzme disiplinlerinden geliyor. Öte yandan tüm Paralimpik Oyunları kafilemiz de Turkcelli sporculardan oluşuyor. Altı branşta 40 sporcu da 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’na katılma hakkı elde etti.”

19 yılda 1 milyar TL’lik yatırım

‘Bakış açısı değişmeli’
Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan futbolseverlerin resmi yayına ulaşmasını kolaylaştırmak gerektiğini de vurguladı. Erkan, “Türkiye’de canlı futbol maç yayınları için bakış açımızı değiştirmemiz lazım. Bunun için de tüm paydaşların kafa kafaya vererek düşünmesi gerek. Uygun koşullar oluşursa Turkcell de bu çözümün içerisinde yer almak için gerekli değerlendirmeleri yapabilir” dedi.

Yetenek zinciri
Türksporu’nun üst yapısına olduğu kadar altyapısına da odaklanan Turkcell, sürdürülebilir spor kültür ve kesintisiz yetenek zinciri için Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortaklaşa hayata geçirdiği Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi’nin de ana sponsorluğunu sürdürüyor. Salgın nedeniyle ara verilen proje okulların açılmasıyla yeniden devam edecek. Proje sayesinde Türkiye’nin spor altyapısının haritası çıkarılacak ve sporcu havuzuna katkı sağlanacak.

Pedallar burs için döndü
Salgın döneminde Turkcell’in destek verdiği sporlardan biri de bisiklet oldu. Bisiklet sporunun Türkiye’de yayılması için çalışmalarını sürdüren Turkcell, kendi adını verdiği bir GranFondo Serisini başlattı. Turkcell GranFondo Serisi’nin ilk yarışı İstanbul’da gerçekleştirildi. Organizasyonda salgın döneminde vefat eden sağlık çalışanlarının çocukları için eğitim bursu kampanyası da gerçekleştirildi.

Transfer | Bursaspor, Luka Capan'ı kadrosuna kattı
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet