Geri Dön

Akdeniz Oyunları'nda yüzmede altın madalya yağmuru!

Akdeniz Oyunları'nda milli yüzücülerimiz Viktoria Zeynep Güneş, Berkay Öğretir ve Deniz Ertan altın madalya kazandı. Berkay, erkekler 100 metre kurbağalama finalinde 1:00.03 derecesine imza atarak oyunlar rekoru kırdı.

Akdeniz Oyunları'nda yüzmede altın madalya yağmuru!

Cezayir'de düzenlenen 19. Akdeniz Oyunları'nda milli yüzücülerimizden 3 altın madalya birden...

Akdeniz Oyunlarında yüzmede altın madalya yağmuru

Oran kentindeki oyunlarda Viktoria Zeynep Güneş, yüzmede kadınlar 200 metre kurbağalama finalinde 2:26.48'lik derece elde ederek altın madalyaya uzandı.

BERKAY ÖĞRETİR'DEN REKOR VE ALTIN MADALYA

Berkay Öğretir ise yüzmede erkekler 100 metre kurbağalama finalinde 1:00.03 derecesine imza atarak oyunlar rekoru kırdı ve altın madalya kazandı. Deniz Ertan da kadınlar 400 metre serbest finalinde 4:08.04'lük dereceye imza atarak altın madalyanın sahibi oldu.

ESKRİMDE İREM'DEN BRONZ

Kadınlar flörede mücadele eden milli eskrimci İrem Karamete, organizasyonu 3. sırada tamamlayarak bronz madalyanın sahibi oldu. Tablo-16’da Portekizli rakibi Carolina Oliveira’yı 15-11, çeyrek finalde ise İtalyan sporcu Erica Cipressa’yı 15-11 yenerek yarı finale yükselen İrem Karamete, İtalyan sporcu Olga Rachele Calissi karşısında 15-9 mağlup olarak final şansını kaçırdı ve bronz madalya elde etti.

45 ALTIN, 26 GÜMÜŞ, 37 BRONZ MADALYA

Ay-Yıldızlılar Oyunları 45 altın, 26 gümüş ve 37 bronz madalya ile tamamladı. Cezayir’in Oran kentinde düzenlenen 19. Akdeniz Oyunları’nda mücadele eden Türk milli takımı en çok madalya kazanan ülkeler sıralamasında 108 madalya ile İtalya’nın ardından (159) oyunları 2. sırada tamamladı.

Akdeniz Oyunlarında yüzmede altın madalya yağmuru

YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber