Bazılarının huyu, değirmenin suyu!...

Trabzonspor, Visca’yı çok istedi, Visca da Trabzonspor’u…
Abdullah Avcı devreye girince, sevgi de işin içine girince; sevenlerin galibiyetine bir kez daha şahit olduk!
Aile büyüklerinin (Başakşehir başkanı ve yöneticileri) ‘madem birbirini sevmişler, istemişler bize de hayırlı olsun demek düşer, verdik gitti’ diyerekten sevenlerin kavuşmasına müsaade ettiklerini söyleyemeden geçmeyelim. Darısı sevip de kavuşamayanların başına!
**
Bu kavuşma gerçekleşmemiş olsaydı; spor tarihinde sevip de kavuşamayanlar olarak yerini almış olacaktı…
Doğal olarak iki tarafın aklı ‘istedik… istedim vermediler’ denerek, sonuçlanmayan hikâyede kalacak, senelerce dilden dile anlatılacaktı…!
**
Trabzonsporlular zamanla unutacak olsa da Visca için aynı şeyleri söylememiz mümkün değil, çocuklarıyla, torunlarıyla, sevenleriyle paylaşacaktı, Başakşehir’de yaşadığı şampiyonluğu anlatacağı gibi…
Bosnalı oyuncu devam edecekti ‘Trabzonspor’a gitmeme müsaade edilmiş olsaydı’ diyerek iç çekecekti!..
Neler kaybettiğini neler kaçırdığını tahmin etse bile; Trabzon’da yaşamadığından, Trabzonspor’da oynamadığından anlatacakları hayalden öteye geçmeyecekti!
**
Bosnalı oyuncunun transferi Trabzonspor’un rakiplerinin moralini bozmakla kalmadı, rakiplerini seven bazı spor adamlarının da keyfini kaçırdı.
Rakiplerinin canının sıkılması sadece bu yıl için geçerli değil; gelecek yılları da içinde barındırıyor-saklıyor. O da başka bir yazı konusu…
**
Visca, önemli bir transfer, aynı zamanda müthiş karakter, Trabzonspor’un gücüne her anlamda güç katacaktır.
Gel gör ki bazıları huyundan vazgeçmemiş, Trabzonspor alınca yaşlı ve pahalı oluyor, başkaları alınca farklı ve de havalı olabiliyor!
**
Bu transferi Trabzonspor değil de başka bir kulüp yapmış olsaydı, TV’lerin birçoğu yayın akışına ara verip cümle aleme duyururlardı…
**
Sezon başı Hamsik için kullanılan ‘yaşlıdır’ kelimesi Visca için de sarf edilmeye başlanmış, utanmadan, sıkılmadan! Bu vesileyle huyu olanların huyundan vazgeçmediğini de görmüş olduk.
Yaşlı denilen Slovak oyuncunun ilk yarı gençlere taş çıkarttığını, bunun yanı sıra ne kalitede bir oyuncu olduğunu, genç yeteneklere rol model olduğunu cümle alem gördü oysa…
**
Dememiz odur, Hamsik’ten sonra Visca’nın da Trabzonspor formasıyla, beyni yaşlanmış, futbol bilgisine format atmamış bazı futbol adamlarına çocuklarından, torunlarından evvel anlatacağı muhteşem hikayeler olacaktır elbet… Zira sevenler cesur olur!
**
İki çift lafımız da Trabzonsporlulara ‘Bu değirmenin suyu nereden geliyor?’ diye merak edip soranlaradır:
Şampiyonluk hasretiyle yanıp tutuşan milyonlarca Trabzonsporlunun yıllardır döktüğü gözyaşıyla çalışmaktadır; sözü edilen ve de çok merak edilen o değirmen!
**
Dip not:
Sezon başından bu yana sol bek diye diye….
Puchacz de alındığına göre; oh be!