Son haftalardaki puan kayıpları bazı Trabzonsporluların canını sıkmadı değil, isteksiz, renksiz futbol sinirlerini kemençe yayı gibi germeye yetti!
Şampiyonluk bir an evvel gelsin, rekor istiyorlar, daha fazla beklemek istemiyorlar tamam da…
Şampiyonluğu kısa günlerde sadece kar topu oynayarak değil de, uzun günlerde, baharla birlikte çeşitli oyunlarla kutlamak ayrı bir keyif verir!
Maça gelince...
Sezon başından bu yana birçok maça ideal kadroyla çıkamayan Trabzonspor’un yedek kulübesinde bolluk vardı dün gece; sezonun en iyisi Nwakaeme, Trabzonspor’un oksijeni Sıopıs ile Ömür’ü Avcı’nın yanındaydılar.
Gel gör ki koca ilk yarıda Trabzonspor Hamsik’in ayağından bir pozisyona girdi hepsi o kadar. Topun arkasına geçip sabırla bekleyen V.F. Karagümrük, beklediğinin karşılığını Yusuf’un son dakikada yaptığı acemi hareketle alarak soyunma odasına 0-1 önde gittiler.
Avcı, ikinci yarıya Abdülkadir ve Nwakaeme’yi oyuna alarak başladı. Etkili de oynamaya başladı Trabzonspor. 54’te Peres’le kaçırdıkları bir pozisyon vardı ki... Pozisyonları hazırlayan bordo-mavililerin bay beyni Nwakaeme, tabi ki. Hugo’nun golünden sonra pozisyon yağmurları dinmedi, devam etti iki takım adına, direkte patlayan toplar...
İkinci yarı mükemmel oynadı, rakibi adeta sahasına hapsetti, tek kale oynadı bordo-mavililer, neler kaçırdılar neler. Hangisini yazalım...
V.F. Karagümrük’ün uzatmalarda direğe takılması Trabzonsporlular adına büyük şanstı.
Uzun lafın kısası, kasası puan dolu Trabzonspor ikinci yarı çok iyi oynamasına rağmen galip gelemedi ama tahminimiz o ki bilhassa ikinci yarıdaki oyunla sevenlerini mutlu etmiştir! Gerisi de zaten çok önemli değildir!