Onlarca il, binlerce ilçe takımının olmak için yanıp tutuştuğu Süper Lig’de başarıyla mücadele eden semt takımı Karagümrük’ün alkışı hak ettiğini söylemeliyiz.
Etkili oynuyorlar, bir oyun planları var, enerji dolu genç bir teknik adama sahipler.
Trabzonspor’a karşı Zukanovıc, Hedenstad ve Biglia’nın cezalarından dolayı oynamamaları, onlar adına büyük şanssızlıktı…
Trabzonspor’un da bilhassa deplasmanlarda otomatiğe bağladığı bir oyun planı var; ayağa top yaparak, rakibi kendi üzerine çekip, defans arkasına attıkları toplarla sonuca gitmek… Dün de Djaniny’e yapılan penaltıyla öyle tanıştılar. Ya benzer ataklardan Nwakame’nin kaçırdığı gole ne demeli? Bırakın Süper ligi, alt liglerde hatta halı sahalarda benzer pozisyonu görmek herkese nasip olmaz!
Bordo-mavililer zaman zaman Karagümrük’ün kendi sahasında topla çıkmasına vize vermeyerek hata yapmaya zorladı; 31’de yine Nwakaeme’nin kaçırdığı bir gol var ki… O pozisyonlar golle sonuçlandırılmış olsaydı, ilk yarı fişi çekip, işi bitirebilirlerdi…
Doğrusunu söylemek gerekirse, o kadar net pozisyona giren lider, dün İstanbul’da puan ya da puanlar kaybetmiş olsaydı; onlar adına yazık olurdu!
Abdülkadir’in 62’de attığı enfes golden sonra rahatladılar. Aksi halde çok da iyi oynamayan Trabzonspor kalan bölümlerde sıkıntı yaşayabilirdi!
Ömür’ün attığı golle alakalı birkaç kelam etmek gerekirse, Trabzonspor’un yıldızı o golü aynı zamanda ‘ Topa iyi vuramıyor’ diyenlere de atmış oldu! Özetle, biz lider gümrüğe takılmadı diyelim, siz Trabzonspor’u Karagümrük de durduramadı, rakipleriyle arayı açtı gidiyor diyebilirsiniz!