Ligin hemen başında böyle bir heyecan dostlar başına!
Dün tarihi günlerden birine daha şahitlik etti Trabzon; gündüz şehirdeki bereket, akşam Medical Park Stadı’ndaki hareketlilik görülmeye değerdi… Gurbetten gelenler maç saatine dek özlem giderip, alışveriş edip, akşama doğru da bölgede ikamet eden renktaşlarıyla bir araya gelip, iki devin karşılaşacağı sahanın yolunu tuttular…
Sahanın içinde neler yaşandığına gelince…
İlk 30 dakika Trabzonsporlu oyuncular neye uğradığını şaşırdılar! Terim’in öğrencileri bilhassa ilk bölümlerde Trabzonsporlu oyunculara sahanın her yerinde pres yaptı, bordo-mavililerin pas bağlarını kesti, hataya zorladı, karşılığını da aldılar…
Edgar’ın büyük hatası sonrası Emre Kılınç ile gelen gol, bordo-mavili oyuncuların moralini de oyun planlarını da alt üst etti. Bir hata yapmakla kalsalar iyiydi, devam edince Emre yine affetmedi. Öyle ki Galatasaray ilk yarı farka da koşabilirdi.
Trabzonspor lehine ilk yarı tartışmalı bir penaltı pozisyonu vardı, VAR’da bakılmaması ilginç?
Avcı, gecenin en zayıf iki halkası Ömür ve İsmail’i dışarıya alınca, oyunu dengelemiş olsalar da Galatasaray gibi takım karşısında 2-0’dan gelip puan ve de puanlar almak kolay değil. Hele de böyle bir oyunla..
Karşılaşmanın kırılma anı; 77’de Yusuf’un ağlarla kucaklaşmakta olan topa ‘hayır’ demesiyle birlikte, Trabzonspor’un bir puan almasında en büyük etken; oyunuyla gözlerimizin pasını silen Hamsik oldu..