Trabzonspor’a geldiğinde Trabzonsporluların gönlünde taht kuracağını, ligimize damga vuracağını hiç kimse tahmin etmemişti.

Kim bilir, belki o da tahmin etmemişti!

**

Gelişi sessiz oldu ancak oynamaya başlayınca ses getirmeye, adından bahsettirmeyi başardı Nwakaeme…

Hakikaten onu izlemek, anlatmak, yazmak büyük keyifti.

Trabzonsporlular ‘bay beyin… ayağının içi canımın içi’ demekle yetinmedi, heykelini dikti…

Spikerler anlatmaya, yazarlar yazacak kelime bulmakta zorlandı bazen!

Arkasında oynayan beke yardım etmiyordu, topu ayağında çok tutuyordu tamam da sadece karşısında oynayan bekin değil, rakip takım defasının deyim yerindeyse anasını ağlatıyordu, hallaç pamuğu gibi sağa sola savuruyordu!

**

Sahi ligler bitmeden birileri-bazı duyumcular Fenerbahçe ile anlaştığı yolunda haber yaymıştı, dedikodusunu yapmıştı, utanmadan, sıkılmadan…

Tüm bunlar Trabzonsporluların moralini bozmak, enerjisini bölmek için yapılan hoş olmayan, boş söylevlerdi! Bu da Trabzonspor başta olmak üzere Nwakaeme’nin ne denli korku saldığının en büyük göstergesiydi aslında…

**

Hazır konu açılmışken…

Ligin bitimine sekiz, on hafta kala ‘ Nwakaeme, Fenerbahçe ile söz kesti’ haberini ortaya atanlar bugün ‘şu oyuncu bu takımla anlaştı’ diye haber yapıp, spor kamuoyuna sunmaya devam ediyorlarsa, fazla söze gerek yok!

**

Doğruyu söylemek gerekirse Trabzonspor’dan fazla para istedi ‘bay beyin’. Hele o yaştaki oyuncu için hakikaten iyi para… İstenilen paranın verilmesi ve de yılların sözleşmesi büyük risk olurdu…

Bir yıl olsaydı; eyvallah!

**

Önümüzdeki sezonu, bu sezonu baz alarak yorumlarsak; aynı Nwakaeme’yi izleyebilirdik amma velakin ondan sonraki sezonlar için aynı cümleyi söylememiz mümkün değil; yaşı ilerlediğinden doğal olarak düşüş başlayacaktı ki…

Futbolda dün olmadığından, futbol enteresan bir oyun olduğundan dün Nwakaeme’yi alkışlayanlar bir yıl sonra ıslıklayabilirdi!

Bu sezon için de şöyle bir durum var; yeri doldurulamazsa, sıkıntı yaşanan maçlarda tribünlerden ‘Nwakaeme’ sesleri yükselebilir, o da ayrı bir sıkıntı!

**

Uzun lafın kısası…

Bir gerçek varsa, o da Trabzon’a sessiz gelen Nwakaeme’nin Trabzonspor’da ses getirdiği, tarihe geçtiği ve gönüllerde taht kurduğudur.

Trabzonsporlular ‘canımın içi ayağının içi’ dedikleri adamı hiçbir zaman unutmayacak.

Ona karşı oynayan rakipler de o’nu unutamayacak!

**

Yaşattığın tüm güzellikler için teşekkürler ‘Bay beyin’