Trabzonlu olmayan Trabzonsporlular…

Trabzonlu olmayan Trabzonsporluların, bordo-mavili takıma olan aşkını anlatmaya kelimeler yetmez. Trabzon’a gitmemelerine, şehri görmemelerine rağmen bu denli sevmelerinin, gidenlerin de bir daha, yetmedi bir daha gitmek istemesinin nedeni elbette Trabzonspor’dur.
O anlamda onlara ne kadar teşekkür edilse azdır.
**
Bordo-mavili camia bu kadar büyük bir aile olmuşsa, koca çınar olup kök salmışsa, yaprakları dünyayı sarıp sarmalamışsa, Trabzonlu olmayan Trabzonsporluların katkısı çok ama çok büyüktür.
Yolunuz nereye düşerse düşsün, nerede olursanız olsun yeter ki Trabzonsporlu olduğunuz öğrenilsin.
Hikayemizi okuyunca hak vereceksinizdir…
**
Ailesiyle asker ziyaretinden dönen Trabzonlu beden eğitimi öğretmeni Cem, yakıtı bitmek üzere olan 61 plakalı aracıyla Hatay-Adana karayolu üzerinde bir yakıt istasyonuna uğrar.
Aldığı yakıtın ücretini ödemek için kasaya yöneldiğinde, istasyon sahibi olduğunu söyleyen kişinin “Para işi kolay… Buralıyım ama ben de Trabzonsporluyum… Sizlere bir şeyler ikram edebilir miyim?” teklifiyle karşılaşınca bir hayli şaşırır!
**
Bölgenin yumurta pişiren, bunaltan sıcağında bir şeyler içmek- serinlenmek ve de dinlenmek isteyen Trabzonlu aile, mekân sahibinin davetini seve seve kabul eder.
Kırk yıllık dostlarmış gibi sıkı bir muhabbete koyulurlar.
Tabi ki konu Trabzon ve de Trabzonspor’dur…
Ev sahibi sordu, misafir anlattı.
**
Öğretmen anlatırken, mekân sahibi bahçede gülleri budayan bahçıvan gibi sakin, huzurlu ve mutlu görünüyordu.
Bir yandan da zamanın zehirli akrebi sinsice yürümeye, uzun yelkovanı maratoncular gibi koşmaya devam ediyordu…
**
Bir müddet sonra…
“Yolcu yoluna gerek” diyerek müsaade isteyen Cem öğretmen, yeniden ödeme yapmaya kalkışınca bir kez daha şaşırdı mekân sahibinden “Sizin paran burada geçmez!” cevabını duyunca.
**
Trabzonspor aşkıyla yanıp tutuşan istasyon sahibi:
“Benden aldığınız yakıt sizi çok sevdiğim Trabzonspor’un olduğu yere götürecek. Benim için bir şeyler yapmak istersin; dünyalar benim olur araçtaki bordo-mavi bayrağı bana verirsen… ”
**
Duydukları karşısında ne yapacağını şaşıran, mutlu olan, gurur duyan Trabzonlu öğretmen bir hayli heyecanlandı bordo-mavi bayrağı istasyon sahibine verirken.
Trabzonspor sevdalısı adam, eline aldığı bayrağı öper, itina ile katlayıp gömleğinin cebine koyar.
Ve iki Trabzonsporlu birbirlerine sıkıca sarıldıktan sonra tekrar görüşmek dileğiyle vedalaştılar…
**
Trabzonspor aşığı istasyon sahibi, yoluna bordo-mavi bayraksız devam etmeye hazırlanan aracın içindekilere:
“Trabzonspor’uma, Trabzon’uma selam söyleyin. Trabzonspor’u izlemek için en kısa zamanda çok sevdiğim şehrime geleceğimi söyleyin” demeyi de ihmal etmedi…