Geri Dön

ALKIŞ YAĞMURU

MİLLİYET Yılın Sporcusu Anketi’nde 2012 yılına damga vuran isimler muhteşem törenle ödüllerine kavuştu. 4 kategoride aldığı ödülle görkemli gecede adeta gövde gösterisi yapan Galatasaray, davetliler tarafından alkış yağmuruna tutuldu

ALKIŞ YAĞMURU

MİLLİYET’İN Türk sporunun vazgeçilmez geleneklerinden biri haline gelen dev organizasyonu 59. Yılın Sporcusu Anketi’nde zirveyi paylaşanlar ödüllerini muhteşem bir törenle aldılar.
Spor-Toto’nun ana sponsorluğunda, restorasyonu tamamlanan tarihi Tarabya Oteli’nde yapılan törene spor, sanat ve iş dünyasından birçok ünlü isim katıldı.
Milliyet’in 2012’de Yılın sporcusu olarak kürsüye çıkardığı isim atletizmde Türkiye’ye ilk olimpiyat altını kazandıran milli atlet Aslı Çakır Alptekin idi. Yıldız atlet hakkında ortaya çıkan doping iddiaları kafalarda soru işareti yaratınca adayları belirleyen büyük jüri, geleneksel anketin ilkeleri gereği bu ödülün dondurulmasına karar verdi. Soruşturmanın tamamlanması ve Aslı Çakır Alptekin’in temize çıkmasının ardından ödülü kendisine törenle teslim edilecek.

Cim-Bom damgası
2011-12 sezonunu şampiyonlukla noktalayan ve bu sezonda Süper Lig ile Avrupa’da fırtına gibi esen Galatasaray, 4 kategoride aldığı ödülle geceye damga vurup adeta “gövde gösterisi” yaptı. Sarı-kırmızılı ekip, Yılın Futbolcusu, Yılın Antrenörü, Yılın Spor Adamı ve Yılın Takımı plaketlerini davetlilerin coşkulu alkışları arasında alıp, müzesine götürdü.
Galatasaray’ın şampiyonlukla noktaladığı 2012 sezonunda başarının başmimarı olan Teknik Direktör Fatih Terim, muhteşem geceye kızı Buse Terim ile birlikte katıldı. Milliyet okurları tarafından Yılın antrenörü seçilen tecrübeli hoca, kürsüye coşkulu alkışlar arasında çıktı ve ödülünü İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun elinden aldı.

ALKIŞ YAĞMURU

‘Ödüller belgedir’

Başkanlık koltuğunu devraldığı günden itibaren istikrarlı yönetimiyle sarı kırmızılı kulübün başarılarında büyük rol oynayan ve geleneksel ankette Yılın Spor Adamı seçilen Galatasaray Kulüp Başkanı Ünal Aysal’a ödülünü Futbol Federasyonu Başkanı ve Milliyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yıldırım Demirören verdi.
Teşekkür konuşmasına, “Ödüller takdir ve sevilmenin bir belgesidir” sözleriyle başlayan Aysal konuşmasını, “Aslında spor bir ekip halinde birlikte yapıldığı zaman daha başarılıdır. Geride bıraktığımız 1.5 yıl içinde taraftarın verdiği güç ve enerji ile yola devam ediyoruz. Geçen yıl doğru yolda olduğumuzu başarılarımızla tescil ettik. Ben yeni sezondan da ümitliyim. Üç senemi başarılı bir şekilde tamamlamak istiyorum” diyerek noktaladı.

‘Her biri ayrı itici güç’

Türk sporunun oskarları kabul edilen bu geleneksel ankette birçok kez kürsüye çıktığını hatırlatan Fatih Terim ise, “Her ödül ayrı bir heyecan, ayrı bir motivasyon. Bu ödüller her zaman itici bir güçtür. Buraya çıkıp bu ödülü almamın en önemli aktörleri futbolcu arkadaşlarım, kardeşlerimdir. Önce onlara teşekkür ediyorum. Ardından yönetim kurulumuza, bu geceyi düzenleyen Milliyet ailesine ve ailem adına bu gecede bana eşlik eden kızım Buse’ye teşekkür ediyorum. Ödül alan tüm sporcuları ve yöneticileri kutluyorum” diye konuştu.

ALKIŞ YAĞMURU

‘Terim’in yeri saha içidir’

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu Galatasaray’ın karşılaşmalarını izlerken en az sahadaki futbol kadar kenar yönetimin de ilgisini çektiğini belirterek, “Fatih hocayı çok başarılı buluyor ve takdir ediyorum. Özellikle söylemek istediğim şey Fatih Terim’in yeri saha içidir ve takımının yanıdır. Ben kendisini orada görmek istiyorum” dedi.

‘Okurlara teşekkürler‘

Transferinin ilk yılında ortaya koyduğu muhteşem performansla gerçek bir yıldız olduğunu kanıtlayan ve geleneksel ankette Yılın Futbolcusu unvanına sahip olan Galatasaray’ın başarılı kaptanı Selçuk İnan, ödülünü Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Derya Sazak’ın elinden aldı. Milli futbolcu böylesi önemli bir gecede ödül almanın kendisini çok mutlu ettiğini ve heyecanlandırdığını belirterek, “Beni bu ödüle layık gören Milliyet okurlarına çok teşekkür ederim. Geçen sezon yaşadığımız şampiyonluğun ardından böyle değerli bir ödül kazanmak başarımızı taçlandırdı. Tüm camianın gurur duyması gereken bir konumdayız. Hedefimiz bu sezon da aynı sevinci yaşamak” diye konuştu.
Şampiyonlukla noktalanan bir sezonun ardından aynı hedef ve inançla yeni sezonda da zirvedeki yerini koruyan Yılın Takımı unvanın sahibi Galatasaray, yoğun maç trafiği ve kamp çalışmaları nedeniyle tam takım olarak geceye katılamadı.

Kulüplere G.Doğu daveti

Genel Yayın Yönetmenimiz Sazak açılış konuşmasında, MİLLİYET’in barış süreciyle ilgili düzenlediği etkinlikler için spor kulüplerinden de destek istedi.

ALKIŞ YAĞMURU

Genel Yayın Yönetmenimiz Derya Sazak, gecenin açılış konuşmasında Abdi İpekçi ile Namık Sevik gibi ölümsüz isimlerin başlattığı ve 59 yıldır süregelen anketimizde Türk sporunun seçkin isimlerinin ödüllendirildiğine vurgu yaptı.
Sazak, MİLLİYET’in, uzun bir geçmişe dayalı ve spora gerçekten kurumsal anlamda destek veren gazete olduğunu, okurların oylarıyla başarılı isimlerin belirlendiğini hatırlattı ve şöyle devam etti:
“Aslında gecemizin, Tarabya Oteli gibi nostaljik ve yeşilçam filmlerine özgü tarihi hoşluğu olan bir mekanda yapılması oldukça önemli ve ilginç. Gazetelerde görmüşsünüzdür; amatör sporcuların güle oynaya yarıştığı Boston’daki maraton teröre ve şiddete mağlup oldu. Türkiye de, şimdi bir barış sürecinden geçiyor, çözüm yolunda ilerliyor. Yani şiddeti toplum hayatından atmaya çalışıyoruz. Bu ortamda da sporun mutlaka yeri ve değeri önemli olacaktır. MİLLİYET’in bu sürece verdiği desteğe, Doğu ve Güneydoğu’da yapılacak etkinliklere, çabalara, spor kulüplerimizin de katkıda bulunacağı düşüncesindeyim. Bu vesile ile buradan kulüplerimize çağrıda bulunuyorum”.

Çakır’dan dev adım

FIFA kokartlı hakemlerimizden Cüneyt Çakır ve ekibi 2014 Dünya Kupası finallerinde görev yapacak aday hakemler seminerine davet edildi. Çakır, Duran ve Ongun İsviçre Zürih’teki bu seminere UEFA’yı temsilen katılacaklar

Türk hakem camiasının uluslararası gururu Cüneyt Çakır ve ekibi, FIFA tarafından 2014 Dünya Kupası Finalleri’nde görev almaya aday hakemler seminerine davet edildi.

ALKIŞ YAĞMURU

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, Cüneyt Çakır ile yardımcıları Bahattin Duran ve Tarık Ongun’un, UEFA’yı temsilen bu seminere katılacağı bildirildi.
İsveç’in Zürih kentinde 19 Nisan Cuma gününe kadar sürecek seminerde, oyuncuların, oyunun imajının ve fair play olgusunun korunması, kararlardaki tutarlılığın ve standardın artırılması, taktik ve teknik açıdan oyunun okunması ile farklı futbol mantalitelerinin anlaşılması konularının ele alınacağı kaydedildi.

‘O bizim gururumuz’

Milliyet 59. Yılın Sporcusu Anketi’nde büyük jüri tarafından Namık Sevik Onur Ödülü’ne layık görülen FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır, İsviçre Zürih’te yapılacak seminere katıldığı için geceye gelemedi. Çakır’ın ödülünü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, MHK Başkanı Zekeriya Alp’e verdi.
Alp, ödülün ardından yaptığı konuşmada Cüneyt Çakır’la ülke olarak gurur duyulması gerektiğini belirterek, “Türk hakemliğinin medarı iftarı. Uluslararası karşılaşmalarda başarılı yönetimi ve performansıyla alkış alıyor ve bizi onurlandırıyor. Diğer arkadaşlarımızda UEFA’da önemli görevler üstlenmeye başladı. Bu davetler bizim doğru yolda olduğumuz gösteriyor. Bu ödül onları teşvik etme adına çok önemlidir ve camia adına emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

MUSLU ÇOK MUTLU

Yılın Sporcusu ödül töreninin en duygusal anlarından biri Paralimpik Oyunları’ndan altın madalya ile dönen Nazmiye Muslu’nun sahneye çıkmasıyla yaşandı. G.Saray taraftarı olduğunu açıklayan milli sporcu gecede çifte mutluluk yaşadığını söyledi

ALKIŞ YAĞMURU

Son yılların en görkemli törenine sahne olan Milliyet 59. Yılın Sporcusu Ödülleri gecesinde duygu ve coşkunun zirvede buluştuğu anlar da yaşandı. Özellikle Namık Sevik Şükran ödülünün sahibi Nazmiye Muslu’nun sahneye davet anonsu, bu anların en yoğunlaştığı dakikalardı.
Bedensel Engelli milli sporcumuz Muslu, Londra 2012 Paralimpik Oyunları’nda muhteşem bir başarıya imza atmış, halterde kendi kilosunun yaklaşık üç katı bir ağırlığı kaldırarak 109 kiloluk derecesiyle dünya ve paralimpik rekoru kırmıştı. Bu göz kamaştıran zaferiyle altın madalyanın sahibi olan ve Türkiye’ye büyük bir mutluluk yaşatan Nazmiye Muslu, büyük jüri tarafından bu anlamlı ödülle taçlandırıldı.
Törenin yapıldığı Tarabya Oteli’ne hocası Semih Ceylan ile birlikte gelen Muslu, ilk büyük süprizi giriş salonunda yaşadı. Fotoğrafının olduğu dev maketi büyük hayranlıkla izleyen milli sporcu burada bol bol fotoğraf çektirdikten sonra ilerleyen dakikalarda Fatih Terim, Selçuk İnan, Ünal Aysal ve Sabri Sarıoğlu ile tanışma ve sohbet etme mutluluğu yaşadı.
Ödülünü alması için sahneye davet edilmeden önce dev ekrana Paralimpik Oyunları’ndaki bu görüntüleri yansıyan Muslu, davetliler tarafından uzun süre coşkuyla alkışlandı. Sahneye tekerlekli sandalyede hocası Semih Ceylan’ın yardımıyla çıkan milli sporcu ödülünü Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın elinden aldı.

Çifte mutluluk
Spor yaşantısının en anlamlı ve unutulmaz günlerinden birini yaşadığını söyleyen Nazmiye Muslu tarifi zor duygular içinde olduğunu belirterek, “Böyle bir gecede olmak ve hatırlanmak beni çok mutlu etti.

ALKIŞ YAĞMURU

Düzenleyenlere ve layık görenlere teşekkür ederim. Benim için bu gecenin bir diğer anlamı da taraftarı olduğum takımımım yani Galatasaray’ın bir çok dalda ödül almış olması. Çifte mutluluk yaşadığımı söyleyebilirim. Onları da gönülden kutluyor ve daha nice şampiyonluklar diliyorum” diye konuştu.

Örsel’e özel

Namık Sevik Ödülü’nü eski bakanlardan Fikret Ünlü’nün elinden alan duayen yönetici ve Cimnastik Federasyonu eski Başkanı Atilla Örsel, çok özel bir gece yaşadığını belirterek, “Onur duyduğum bir ödül oldu. Çok mutluyum” diye konuştu

Geleneksel Anketin büyük jüri tarafından belirlenen ve Milliyet Spor Servisi’nin kurucu ustası merhum Namık Sevik adına verilen Namık Sevik Ödülü, Türk sporunun duayen bir yöneticisi ve saygın bir ismi Cimnastik Federasyonu eski Başkanı Atilla Örsel’in oldu.

Görkemli gecede ödülünü Spordan Sorumlu eski devlet bakanlarından Fikret Ünlü’nün elinden alan Örsel, törenin en mutlu isimlerinden biriydi. Yöneticilik hayatının en değerli armağanlarından birini aldığını ve çok özel bir gece yaşadığını vurgulayan Atilla Örsel, “Benim için her anı ayrı bir mutluluk ve heyecan dolu bir gece oldu.

ALKIŞ YAĞMURU

Çok uzun yıllar dostluk yaptığım ve bundan da gurur duyduğum bir isim Namık Sevik adına verilen bir ödülü almanın sevinci içindeyim. Önce layık gören Milliyet spor servisine ve yönetimine çok teşekkür ederim. Ayrıca böylesi seçkin bir topluluğun içinde yer almak ve bu ödül nedeniyle sahneden onları selamlayabilmek de başka bir mutluluk. Bu gecede ödül alan Galatasaray camiasını ve yarışa katılan tüm adayları kutluyor, gönülden selamlıyorum” diye konuştu.

Spor Toto’ya teşekkür
Spor Toto her yıl olduğu gibi bu yıl da geleneksel gecenin ana sponsorluğunu üstlendi ve sporun her alanında desteğe hazır olduğunu kanıtladı. Spor servisi müdürümüz Cem Şengül, gecenin sonunda Spor Toto Başkan Yardımcısı Burak Aslan’a teşekkür plaketi sundu. Aslan, törenin ardından yaptığı kısa konuşmada farklı bir çok yeni proje ile Türk sporuna hizmet ettiklerini söyledi.

Usta sunum
Tarihi Tarabya Oteli’ndeki muhteşem gecenin sunuculuğunu LigTV’nin ünlü spikeri Melih Şendil ile sunucu İdil Yazar yaptı. Sahne hakimiyetleri ve esprili sunumlarıyla geceye renk katan ikili davetlilerin büyük beğenisini kazandı.

CİM-BOM DAMGASI

Gazetemizin 59 yıldır sürdürdüğü Geleneksel Yılın Sporcusu anketimizin ödül gecesi renkli görüntülere sahne oldu. 2012 yılı anketinde Galatasaray ağırlıklı ödüllerin ortaya çıkmasıyla obkjektiflere hep sarı - kırmızı kareler takıldı. Yılın Antrenörü Fatih Terim, Yılın Futbolcusu Selçuk İnan ve Galatasaray takımı adına ödülü alan Sabri Sarıalioğlu’nu tören sonrası hemen yanına çağırdı ve “İşte zaferin pozu” sözleriyle fotoğraf çektirdi. Gecenin ilgi çeken katılımcılarından biri de Fatih Terim’in kızı Buse Terim’di. Futbol camiasıyla sohbet eden Buse Terim, babasının yanından bir an olsun ayrılmadı.

Buse Terim, babası Fatih Terim ve ödülüyle birlikte de fotoğraf çektirirken, ünlü hoca “Bu başarı ailemindir. Ve onları temsilen Buse burada” dedi. Tarabya Oteli’ndeki gecede Marmara Üniversitesi Müzik Bölümü öğrencileri de büyük ilgi çekti. Genç müzisyenler kemanlarıyla doyumsuz eserleri seslendirirlerken, geceye katılanlarla hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediler. Fatih Terim, Selçun İnan gibi isimlerle yan yana gelen öğrenciler, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’la aynı karede yer aldılar.

Kemal Erdoğan: Sergen hoca ve takıma çok inanıyorum
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber