NBA Alperen Şengün Fenerbahçe'den aldığı teklifi açıkladı!

Alperen Şengün Fenerbahçe'den aldığı teklifi açıkladı!

28.11.2023 - 07:01 | Son Güncellenme:

NBA'de Houston Rockets forması giyen Milli yıldız Alperen Şengün, çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Başarılı basketbolcu NBA'e gitmeden önce Fenerbahçe'den aldığı teklifi de duyurdu. İşte detaylar...

Alperen Şengün Fenerbahçeden aldığı teklifi açıkladı

NBA'de Houston Rockets forması giyen ve sezona adeta fırtına gibi başlayan Milli yıldız Alperen Şengün, kariyeri ve NBA macerasına başlama dönemiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Haberin Devamı

Paul George'un podcastine katılan Alperen Şengün Fenerbahçe'den aldığı teklifi de duyurdu.

Alperen'in açıklamalarından ön plana çıkanlar şu şekilde:

'THUNDER'A GİTMEK İSTEMEMİŞTİM'

NBA Draft'ında Oklahoma City Thunder tarafından seçilmek istemediği belirten Alperen, "Aslında Draft'ta Thunder'a gitmek istememiştim. Onlarla hayatımdaki en kötü antrenmanlardan birini yaptım, çok zordu. Bana oranın çok sıkıcı olduğunu da söylemişlerdi. Rockets'a takas olacağımı öğrendiğimde mutlu oldum. Çünkü orada yapabileceğim şeyler olduğunu söylediler. Houston'da Türkler olduğu için de şanslıydım." dedi.

Alperen Şengün Fenerbahçeden aldığı teklifi açıkladı

'JOKIC GİBİ OYNAMAYA ÇALIŞIYORUM'

NBA yıldızı Nikola Jokic'le yaşadıkları hakkında da konuşan Milli yıldız, "Jokic, pek sosyal medyada takılan biri değil. Sadece ailesine ve basketbola değer veriyor. Harika biri, aynı zamanda Avrupalı. Avrupalı oyuncular burada birbirine çok yakın. Onun hakkında söylediklerimi gördüğüne eminim. Her maçtan sonra yanıma gelip 'harika iş çıkardın, böyle devam et' gibi konuşmalar yapıyor. Bu benim için harika. Onun gibi oynamaya çalışıyorum diyemem, tarzlarımız benziyor." ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

'FENERBAHÇE ÇOK PARA TEKLİF ETTİ'

NBA'e gitmeden önce Fenerbahçe'den aldığı teklifi de duyuran Alperen, "Beşiktaş'ta oynarken, Fenerbahçe bana çok para teklif etti. 2 milyon euro civarı bir teklif... Beşiktaş'tan o kadar kazanmıyordum. Ama kabul etseydim işler benim için daha zor olacaktı. Çünkü sözleşmeye NBA'e gitmem durumunda 3 milyon euro civarında bir buyout maddesi ekleniyordu ve bu bence mantıksız bir prosedür. Çünkü bir sene oynayacağım için zaten para kazanacaklar ve gitmeme de izin vermeyebilirlerdi. Ben de Beşiktaş'ta kalıp 30-35 dakika oynayacağımı söyledim ve reddettim. Türkiye'de bir Türk oyuncuysanız size çok değer vermiyorlar. Hep Avrupalı veya ABD'li oyuncuları destekliyorlar. Ben 'NBA'e gideceğim, orada oynamasam bile dilimi ve fiziğimi geliştireceğim' dedim. Kimseyi dinlemedim." şeklinde konuştu.